استخدام کارشناس رادیولوژی در سوئیس

سوئیس کشوری که به اقتصاد با ثبات و رفاه اجتماعی مطلوب شناخته می شود، یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری متخصصان رشته های علوم پزشکی و کادر درمان به شمار می رود. خوشبختانه در سال های اخیر همواره نام رشته های بخش سلامت و بهداشت و درمان از جمله رشته رادیولوژی در میان لیست مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس به چشم می آید و متخصصان این رشته ها می ‌توانند از این فرصت استفاده کرده و از شرایط مناسب بازار کار سوئیس برای رشته های بخش سلامت برخوردار شوند. میانگین درآمد کارکنان بخش سلامت نیز در کشور سوئیس رقم بسیار مناسبی است و به همین علت است که متخصصان رشته‌هایی همچون رادیولوژی، سوئیس را یکی از بهترین گزینه ها برای کار و زندگی به حساب می آورند. در این مطلب به شرایط استخدام کارشناس رادیولوژی در سوئیس اشاره می کنیم.

در  کشور سوئیس شرایط بسیار مناسبی برای کار و درآمد متخصصان رشته هایی همچون رادیولوژی فراهم است، اما تنها افرادی می ‌توانند از مزایای کار در این کشور بهره‌ مند شوند که بتوانند صلاحیت علمی خود را برای کار در نظام سلامت، به سیستم بهداشت و درمان سوئیس اثبات کنند. افرادی که در دانشگاه‌ های خود کشور سوئیس به تحصیل رشته ای همچون رادیولوژی و سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می پردازند، فارغ از ملیت شان می ‌توانند پس از اتمام دوره تحصیل، ویزای کار سوئیس و مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت کرده و در سیستم بهداشت و درمان کشور سوئیس مشغول به کار شوند. اگر فردی این رشته ها را در سایر کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا هم تحصیل کرده باشد می تواند در سوئیس بدون معادل سازی مدارک به کار مشغول شود. زیرا استاندارد آموزشی مشترکی در دانشگاه های کلیه کشورهای عضو این کنوانسیون برقرار است و مدارک ارائه شده در دانشگاه های هر یک از این کشورها حتی در رشته های حساس علوم پزشکی، در سایر این کشورها نیز مورد تایید است.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس رادیولوژی در قطر

اما افرادی که در سایر کشورهای دنیا از جمله ایران به تحصیل رشته های مرتبط با بخش سلامت از جمله رادیولوژی پرداخته و متقاضی کار در کشور سوئیس هستند، با شرایط سختی مواجه خواهند بود. متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در سوئیس در صورتی که در سایر نقاط دنیا تحصیل کرده باشند، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نمایند تا شرایط آن مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که تاییدیه اولیه را کسب کنند، می توانند سایر مراحل معادل سازی مدارک علوم پزشکی در سوئیس را طی نمایند که اصلی ‌ترین آن ها آزمون تئوری و عملی جهت معادل سازی مدارک در این کشور است. این کشور یک کشور جند زبانه بوده و در اکثر نقاط آن زبان انگلیسی،  و در نقاط محدودی از این کشور نیز زبان های فرانسوی و ایتالیایی زبان رسمی محسوب می شود. به منظور اخذ مجوز کار در این کشور، ارائه مدرک زبان آن منطقه از سوئیس که فرد متقاضی کار در آن الزامی می باشد. همچنین آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در سوئیس نیز در هر منطقه از این کشور به زبان رسمی همان ناحیه برگزار می‌شود و افرادی که تسلط بالایی به زبان مورد نظر بصورت عمومی و زبان تخصصی رشته های علوم پزشکی نداشته باشند، شانسی برای استفاده از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در سوئیس را نخواهند داشت.

 

کاریابی کارشناسان رادیولوژی در سوئیس

برای استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان رادیولوژی در سوئیس این افراد باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در نظام سلامت این کشور مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، به طور معمول از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، دعوت به عمل می آید. در این مصاحبه شغلی این افراد باید تسلط بالای خود به زبان آن منطقه از کشور سوئیس و همچنین مهارت های رشته رادیولوژی را به خوبی به اثبات برسانند تا کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند و از این طریق یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت نموده و با استفاده از آن ویزای کار سوئیس را نیز اخذ نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس رادیولوژی در آلمان

به منظور دستیابی به موفقیت در مصاحبه های شغلی متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان رادیولوژی در سوئیس باید به فنون و تکنیک های مذاکره و مصاحبه های شغلی و شرایط اکوسیستم کسب و کار سوئیس آشنایی داشته باشند. در غیر این صورت شانس زیادی برای جلب نظر کارفرما نخواهند داشت و نمی توانند جاب آفر مورد نیاز را به دست آورند. به همین علت استفاده از خدمات و راهنمایی های یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور سوئیس و سایر کشورهای دنیا مسلط است می تواند راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه و تعداد زیادی پرونده موفق در زمینه اعزام نیروی کار و استخدام کارشناس رادیولوژی در انگلیس، اتریش، آلمان، کانادا، استرالیا، نیوزلند،  فرانسه، سوئد، نروژ، دانمارک و کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد رادیولوژیست ها در سوئیس

همان طور که پیش تر ذکر شد علل مختلفی برای استقبال از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در سوئیس وجود دارد که اصلی ترین آنها شرایط مناسب بازار کار این کشور و وجود فرصت های شغلی فراوان برای متخصصان این رشته در این کشور مهاجر پذیر می‌ باشد. اما علاوه بر این، بالا بودن درآمد رادیولوژیست ها در سوئیس را نیز می توان از دیگر علل استقبال بالا از فرصت استخدام متخصصان این رشته در این کشور دانست. به طور کلی سطح درآمدها در کشور سوئیس برای متخصصان رشته های مختلف به ویژه کادر درمان بسیار مناسب می باشد و این افراد از سطح بالایی از رفاه برخوردار می باشند. میانگین درآمد رادیولوژیست ها در سوئیس نسبت به هزینه های زندگی در این کشور و همچنین میزان درآمد کارشناسان این رشته در سایر کشورهای دنیا رقم بسیار قابل توجهی به حساب می آید. درآمد رادیولوژیست ها در سوئیس بسته به میزان سابقه کاری آنان و همچنین شرایط کارفرما  می ‌تواند بالاتر یا پایین ‌تر از رقم میانگین ذکر شده تعیین گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس رادیولوژی در انگلیس

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به آلمان و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *