استخدام کارشناس بیهوشی در اتریش

یکی از بهترین سیستم های بهداشت و درمان اروپا متعلق به کشور صنعتی اتریش است. این کشور یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری متخصصان رشته های علوم پزشکی و کادر درمان به شمار می رود و این افراد با اقامت و کار در این کشور پیشرفته اروپایی از بالاترین کیفیت زندگی بهره مند می شوند. خوشبختانه نام رشته های بخش سلامت و بهداشت و درمان از جمله رشته کارشناسی بیهوشی در میان لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش به چشم می آید و متخصصان این رشته ها می ‌توانند از این فرصت استفاده کرده و از شرایط مناسب بازار کار اتریش برای رشته های بخش سلامت برخوردار شوند. میانگین درآمد کارکنان بخش سلامت نیز در کشور اتریش رقم بسیار مناسبی است و به همین علت است که متخصصان رشته‌هایی همچون بیهوشی، اتریش را یکی از بهترین گزینه ها برای کار و زندگی به حساب می آورند. در این مطلب به شرایط استخدام کارشناس بیهوشی در اتریش اشاره می کنیم.

کارشناسان بیهوشی که موفق به اخذ کار در اتریش شوند، می توانند شانس استخدام کارشناس بیهوشی در اتریش در مراکز مختلف از جمله کلینیک ها و بیمارستان های این کشور و همچنین اقامت کاری در این کشور از طریق دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشند. در نهایت برای این افراد و خانواده هایشان پس از مدت زمان تعیین شده شانس اخذ اقامت دائم اتریش و در نتیجه اقامت دائم اروپا را نیز خواهند داشت. اخذ مجوز کار دامپزشکی برای دامپزشکان تحصیل کرده در کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا به فرآیند معادل سازی وابسته است که تقریبا مشابه پروسه معادل سازی که مشتاقان استخدام پزشکان در اتریش است.

در  کشور اتریش شرایط بسیار مناسبی برای کار و درآمد متخصصان رشته هایی همچون بیهوشی فراهم است، اما تنها افرادی می ‌توانند از مزایای کار در این کشور بهره‌ مند شوند که بتوانند صلاحیت علمی خود را برای کار در نظام سلامت، به سیستم بهداشت و درمان اتریش اثبات کنند. افرادی که در دانشگاه‌ های خود کشور اتریش به تحصیل رشته ای همچون بیهوشی و سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می پردازند، فارغ از ملیت شان می ‌توانند پس از اتمام دوره تحصیل، ویزای کار اتریش و مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت کرده و در سیستم بهداشت و درمان کشور اتریش مشغول به کار شوند. اگر فردی این رشته ها را در سایر کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا هم تحصیل کرده باشد می تواند در اتریش بدون معادل سازی مدارک به کار مشغول شود. زیرا استاندارد آموزشی مشترکی در دانشگاه های کلیه کشورهای عضو این کنوانسیون برقرار است و مدارک ارائه شده در دانشگاه های هر یک از این کشورها حتی در رشته های حساس علوم پزشکی، در سایر این کشورها نیز مورد تایید است.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در انگلیس

اما افرادی که در سایر کشورهای دنیا به تحصیل رشته های مرتبط با بخش سلامت از جمله کارشناسی بیهوشی پرداخته و متقاضی کار در کشور اتریش هستند، با شرایط سختی مواجه خواهند بود. متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در اتریش در صورتی که در سایر نقاط دنیا تحصیل کرده باشند، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که تاییدیه اولیه را کسب کنند، می توانند سایر مراحل معادل سازی مدارک علوم پزشکی در اتریش را طی نمایند که اصلی ‌ترین آن ها آزمون تئوری و عملی جهت معادل سازی مدارک در این کشور است. از آنجا که زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است، به منظور اخذ مجوز کار در این کشور، ارائه مدرک زبان اتریشی معتبر الزامی می باشد. همچنین آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در اتریش نیز به زبان آلمانی برگزار می ‌شود و افرادی که تسلط بالایی به زبان آلمانی عمومی و زبان آلمانی تخصصی رشته های علوم پزشکی نداشته باشند، شانسی برای استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در اتریش را نخواهند داشت.

 

کاریابی کارشناسان بیهوشی در اتریش

برای استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در اتریش این افراد باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در نظام سلامت این کشور مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، به طور معمول از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، دعوت به عمل می آید. در این مصاحبه شغلی این افراد باید تسلط بالای خود به زبان آلمانی و همچنین مهارت های رشته بیهوشی را به خوبی به اثبات برسانند تا کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند و از این طریق یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت نموده و با استفاده از آن ویزای کار اتریش را نیز اخذ نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در سوئیس

به منظور دستیابی به موفقیت در مصاحبه های شغلی متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در اتریش باید به فنون و تکنیک های مذاکره و مصاحبه های شغلی و شرایط اکوسیستم کسب و کار اتریش آشنایی داشته باشند. در غیر این صورت شانس زیادی برای جلب نظر کارفرما نخواهند داشت و نمی توانند جاب آفر مورد نیاز را به دست آورند. به همین علت استفاده از خدمات و راهنمایی های یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور اتریش و سایر کشورهای دنیا مسلط است می تواند راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه و تعداد زیادی پرونده موفق در زمینه اعزام نیروی کار به اتریش، آلمان، کانادا، استرالیا، نیوزلند،  فرانسه، سوئد، نروژ، دانمارک و کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد کارشناسان هوشبری در اتریش

همان طور که ذکر شد علل مختلفی برای استقبال از فرصت استخدام کارشناس هوشبری در اتریش وجود دارد که اصلی ترین آنها شرایط مناسب بازار کار این کشور و وجود فرصت های شغلی فراوان برای متخصصان این رشته در این کشور مهاجر پذیر می‌ باشد. اما علاوه بر این، بالا بودن درآمد کارشناسان هوشبری در اتریش را نیز می توان از دیگر علل استقبال بالا از فرصت استخدام متخصصان این رشته در این کشور دانست. به طور کلی سطح درآمدها در کشور اتریش برای متخصصان رشته های مختلف به ویژه کادر درمان بسیار مناسب می باشد و این افراد از سطح بالایی از رفاه برخوردار می باشند. میانگین درآمد کارشناسان هوشبری در اتریش نسبت به هزینه های زندگی در این کشور رقم قابل توجهی به حساب می آید. درآمد کارشناسان هوشبری در اتریش بسته به میزان سابقه کاری آنان و همچنین شرایط کارفرما می ‌تواند بالاتر یا پایین ‌تر از رقم میانگین تعیین شود.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در دانمارک

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به اتریش و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *