استخدام پزشک در هلند

استقبال از فرصت کار در خارج از کشور در میان متخصصان رشته های مختلف از جمله پزشکان و سایر متخصصان بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان به ویژه در سال های اخیر بسیار بیشتر شده است. اصلی ترین علت استقبال از فرصت کار در خارج از کشور در میان این افراد، دستیابی به شرایط مناسب تر زندگی برای خود و خانواده شان و همچنین کسب درآمد بهتر است. طبیعتا برای دستیابی به چنین شرایطی، یکی از اصلی ترین گزینه های پیش روی این عزیزان، کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. در بین کشورهای اروپایی، هلند یکی از مقاصد عالی برای مهاجرت کاری پزشکان به حساب می آید. زیرا این کشور یکی از با ثبات ترین اقتصادهای اروپا و حتی جهان را داراست و سطح درآمدها در آن نسبت به هزینه های زندگی مناسب است. همچنین بازار کار این کشور برای متخصصان بخش سلامت و بهداشت و درمان از شرایط مناسبی برخوردار است. از این رو در میان پزشکان ایرانی نیز تعداد متقاضیان استفاده از فرصت استخدام پزشک در هلند سال به سال رو به افزایش می گذارد. در این مطلب قصد داریم به شرایط استخدام پزشک در هلند و همچنین درآمد پزشکان در هلند بپردازیم.

در ابتدای امر لازم به ذکر است که تنها پزشکانی که موفق به اخذ مجوز طبابت و اجازه کار در هلند شوند، می توانند شانس استخدام پزشک در هلند در مراکز درمانی، کلینیک ‌ها و بیمارستان های این کشور و همچنین اقامت کاری در این کشور را داشته باشند که در نهایت برای این افراد و خانواده هایشان پس از مدت زمان تعیین شده شانس اخذ اقامت دائم هلند نیز میسر می باشد.

اما از آنجا که زبان هلندی، زبان رسمی مردمان این کشور است، افرادی که قصد کار در نظام سلامت این کشور اروپایی را دارند باید حتما به این زبان تسلط بسیار بالایی پیدا کرده و مدرک معتبر این زبان را ارائه کنند. افراد متقاضی استخدام پزشک در هلند باید برای اخذ مجوز کار طبابت در این کشور مدرک زبان هلندی را حداقل در سطح حداقل B2 داشته باشند. طبیعی است که به مانند سایر کشورهای دنیا از شرایط کاریابی پزشکان در هلند نیز گذراندن دوره و آزمون معادل سازی در این کشور است. زیرا پزشکی به مانند سایر رشته های بخش بهداشت و درمان و سلامت از رشته های حساس در هلند و تمامی کشورهای دنیا به شمار می رود و فارغ التحصیلان این رشته در کشورهای دیگر برای کار در سیستم بهداشت و درمان هلند باید صلاحیت خود را به اثبات برسانند و این اثبات صلاحیت علمی بدون موفقیت در فرآیند معادل سازی مدارک در این کشور میسر نمی باشد. افرادی که موفق شوند از آزمون معادل سازی مدارک پزشکی در هلند سربلند بیرون آیند و دوره اینترنشیپ یا کارورزی را در سیستم بهداشت و درمان کشور بگذرانند مدرک یا گواهی اجازه طبابت را از نظام سلامت هلند دریافت می کنند که با آن می توانند در هر یک از کلینیک ها یا بیمارستان های این کشور مشغول به کار شوند. شرایط استخدام پزشک در هلند نیز به همین شکل است. پزشکان عمومی نیز باید در آزمون های معادل سازی مدارک در کشور هلند شرکت کرده و همچنین دوره های اینترنشیپ یا کارورزی را طی نمایند تا مجوز کار پزشکی در این کشور را اخذ نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در سوئیس

 

کاریابی پزشکان در هلند

با توجه به اینکه در سال های اخیر کشور هلند با کمبود پزشکان و کلیه پرسنل بخش بهداشت و درمان مواجه بوده است، هر سال رشته پزشکی از رشته های مورد نیاز این کشور محسوب می شده است. دلایل مختلفی برای این موضوع می‌ توان یافت که اولاً نیروی کار پزشکی کشور هلند میانگین سنی بالایی داشته و بسیاری از آنان در آستانه بازنشستگی قرار گرفته اند و سال به سال تعداد زیادی از آنان بازنشسته می شوند. همچنین میانگین سن جمعیت کشور هلند نیز بالاست و مرتب افزایش پیدا می‌ کند و طبیعی است که جمعیتی که پیر تر باشد به مراقبت ‌های پزشکی بیشتری نیاز داشته باشد و به همین دلیل به نیروی کار بیشتری در بخش بهداشت و درمان این کشور نیاز روز افزون وجود دارد. به همین جهت شرایط بازار کار این کشور برای پزشکان بسیار مناسب است و فرصت استخدام پزشک در هلند در کنار استخدام پزشک در آلمان را می‌ توان بهترین موقعیت ‌های مهاجرت کاری برای این عزیزان در قاره اروپا به حساب آورد.

یکی از مزایای برنامه کاریابی پزشکان در هلند که برای آنان بسیار جذابیت دارد امکان اخذ اقامت این کشور پیشرفته برای خود و خانواده شان و بهره مند شدن از مزایای زندگی در این کشور پیشرفته و آرام اروپاییست. همچنین از ابتدای امر و با حضور پزشک در هلند ، ویزا برای همراهی همسر و فرزندان وی نیز صادر می شود. در این برنامه برای مشتاقان استخدام پزشک در هلند هیچ گونه محدودیت سنی در نظر گرفته نشده و هر پزشکی که شرایط استفاده از موقعیت کاریابی پزشکان در هلند را داشته باشد می تواند از مزایای برنامه بهره مند گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در سوئد

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار پزشکی به هلند آماده ارائه خدمات در زمینه مذاکره و اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از موسسات درمانی هلند برای مشتاقان استخدام پزشک در هلند می باشد. همچنین این کاریابی بین المللی راهنمای هایی لازم در کلیه مراحل از جمله اخذ ویزای کار هلند و غیره را نیز ارائه می نماید.

 

درآمد پزشکان در هلند

در کشور هلند پزشکی و به طور کلی مشاغل مربوط به سیستم بهداشت و درمان از درآمد بسیار بالایی در مقایسه با هزینه های زندگی در این کشور برخوردارند و به همین جهت است که سال به سال مشتاقان کاریابی پزشکان در هلند بیشتر می شود. البته درآمد پزشکان در هلند بسته به منطقه ای که در آن مشغول به کار می شوند و همچنین کارفرمایی که آن ها را استخدام می نماید، می تواند متفاوت باشد. پزشکان در هلند می توانند در بیمارستان ها و کلینیک ها، مراکز علمی تحقیقاتی درمانی دانشگاه های علوم پزشکی، خانه های سالمندان و مراکز مراقبتی، و مراکز مذهبی ارائه کننده خدمات درمانی به مردم مشغول به کار شوند. درآمد پزشکان در هلند بر اساس سطح کاری و تخصص آنان نیز متفاوت است. به طور میانگین درآمد پزشکان عمومی در کشور هلند حدود 117 هزار دلار در سال است، این در حالی است که درآمد پزشکان متخصص در هلند به طور میانگین حدود 259 هزار دلار در سال می باشد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به هلند و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در انگلیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *