استخدام پزشک در سوئیس

در سال های اخیر اشتیاق به کار در خارج از کشور در میان متخصصان رشته های مختلف از جمله پزشکان بیشتر شده است. دلیل اصلی استقبال از فرصت کار در خارج از کشور در میان این افراد، دستیابی به شرایط مناسب تر زندگی برای خود و خانواده شان و همچنین کسب درآمد بهتر است. طبیعتا برای دستیابی به چنین شرایطی، یکی از اصلی ترین گزینه های پیش روی این عزیزان، کشور سوئیس به حساب می ‌آید. زیرا این کشور یکی از با ثبات ترین و قوی ترین اقتصادهای اروپا و حتی جهان را داراست و سطح درآمدها در آن در دنیا مثال زدنی است. همچنین بازار کار این کشور برای اکثر رشته ها به ویژه متخصصان بخش سلامت و بهداشت و درمان از شرایط بسیار مناسبی برخوردار است. از این رو در میان پزشکان ایرانی نیز تعداد متقاضیان استفاده از فرصت استخدام پزشک در سوئیس سال به سال رو به افزایش می گذارد. در این مطلب قصد داریم به شرایط استخدام پزشک در سوئیس و همچنین درآمد پزشکان در سوئیس بپردازیم.

اما تنها پزشکانی که موفق به اخذ مجوز طبابت و اجازه کار در سوئیس شوند، می توانند شانس استخدام پزشک در سوئیس در مراکز درمانی، کلینیک ‌ها و بیمارستان های این کشور و همچنین اقامت کاری در این کشور را داشته باشند که در نهایت برای این افراد و خانواده هایشان پس از مدت زمان تعیین شده شانس اخذ اقامت دائم سوئیس نیز میسر می باشد.

 سوئیس یک کشور چند زبانه می باشد که البته زبان اغلب مناطق اصلی آن آلمانی است. در برخی از مناطق این کشور نیز زبان رسمی، زبان فرانسوی بوده و در بخش کوچکی از آن نیز زبان ایتالیایی زبان رسمی می باشد. افراد متقاضی استخدام پزشک در سوئیس باید برای اخذ مجوز کار طبابت در این کشور مدرک زبان رسمی آن منطقه از این کشور که قصد دارند در آن به کار بپردازند را در سطح حداقل B2 داشته باشند. طبیعی است که به مانند سایر کشورهای دنیا از شرایط کاریابی پزشکان در سوئیس نیز گذراندن دوره و آزمون معادل سازی در این کشور است. زیرا پزشکی به مانند سایر رشته های بخش بهداشت و درمان و سلامت از رشته های حساس در سوئیس و تمامی کشورهای دنیا به شمار می رود و فارغ التحصیلان این رشته در کشورهای دیگر برای کار در سیستم بهداشت و درمان سوئیس باید صلاحیت خود را به اثبات برسانند و این اثبات صلاحیت علمی بدون موفقیت در فرآیند معادل سازی مدارک در این کشور میسر نمی باشد. افرادی که موفق شوند از آزمون معادل سازی مدارک پزشکی در سوئیس سربلند بیرون آیند و دوره کوتاه مدت اینترنشیپ یا کارورزی را در سیستم بهداشت و درمان کشور بگذرانند مدرک یا گواهی اجازه طبابت را از نظام سلامت سوئیس دریافت می کنند که با آن می توانند در هر یک از کلینیک ها یا بیمارستان های این کشور مشغول به کار شوند. شرایط استخدام پزشک در سوئیس نیز به همین شکل است. پزشکان عمومی نیز باید در آزمون های معادل سازی مدارک در کشور سوئیس شرکت کرده و همچنین دوره های اینترنشیپ یا کارورزی را طی نمایند تا مجوز کار پزشکی در این کشور را اخذ نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در کانادا

 

کاریابی پزشکان در سوئیس

در سالهای اخیر کشور سوئیس همواره با کمبود پزشکان و کلیه پرسنل بخش بهداشت و درمان مواجه بوده است و هر سال رشته پزشکی از رشته های مورد نیاز این کشور محسوب می شده است. دلایل مختلفی برای این موضوع می‌ توان یافت که اولاً نیروی کار پزشکی کشور سوئیس میانگین سنی بالایی داشته و بسیاری از آنان در آستانه بازنشستگی قرار گرفته اند و سال به سال تعداد زیادی از آنان بازنشسته می شوند. همچنین میانگین سن جمعیت کشور سوئیس نیز بالاست و مرتب افزایش پیدا می‌ کند و طبیعی است که جمعیتی که پیر تر باشد به مراقبت ‌های پزشکی بیشتری نیاز داشته باشد و به همین دلیل به نیروی کار بیشتری در بخش بهداشت و درمان این کشور نیاز است. به همین جهت شرایط بازار کار این کشور برای پزشکان نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار مناسب است و فرصت استخدام پزشک در سوئیس در کنار استخدام پزشکان در اتریش را می‌ توان بهترین موقعیت ‌های مهاجرت کاری برای این عزیزان در قاره اروپا به حساب آورد.

یکی از مزایای برنامه کاریابی پزشکان در سوئیس که برای آنان بسیار جذابیت دارد امکان اخذ اقامت این کشور پیشرفته برای خود و خانواده شان و بهره مند شدن از مزایای زندگی در این کشور پیشرفته و آرام اروپاییست. همچنین از ابتدای امر و با حضور پزشک در سوئیس ، ویزا برای همراهی همسر و فرزندان وی نیز صادر می شود. در این برنامه برای مشتاقان استخدام پزشک در سوئیس هیچ گونه محدودیت سنی در نظر گرفته نشده و هر پزشکی که شرایط استفاده از موقعیت کاریابی پزشکان در سوئیس را داشته باشد می تواند از مزایای برنامه بهره مند گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشکان در استرالیا

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار پزشکی به سوئیس آماده ارائه خدمات در زمینه مذاکره و اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از موسسات درمانی سوئیس برای مشتاقان استخدام پزشک در سوئیس می باشد. همچنین این کاریابی بین المللی راهنمای هایی لازم در کلیه مراحل از جمله اخذ ویزای کار سوئیس و غیره را نیز ارائه می نماید.

 

درآمد پزشکان در سوئیس

در کشور سوئیس پزشکی و به طور کلی مشاغل مربوط به سیستم بهداشت و درمان از درآمد بسیار بالایی در مقایسه با هزینه های زندگی در این کشور برخوردارند و به همین جهت است که سال به سال مشتاقان کاریابی پزشکان در سوئیس بیشتر می شود. البته درآمد پزشکان در سوئیس بسته به منطقه ای که در آن مشغول به کار می شوند و همچنین کارفرمایی که آن ها را استخدام می نماید، می تواند متفاوت باشد. پزشکان در سوئیس می توانند در بیمارستان ها و کلینیک ها، مراکز علمی تحقیقاتی درمانی دانشگاه های علوم پزشکی، خانه های سالمندان و مراکز مراقبتی، و همچنین کلیساها و مراکز مذهبی ارائه کننده خدمات درمانی به مردم مشغول به کار شوند. درآمد پزشکان در سوئیس بر اساس سطح کاری و تخصص آنان نیز متفاوت است. به طور میانگین درآمد پزشکان عمومی در کشور سوئیس حدود 116 هزار دلار در سال است، این در حالی است که درآمد پزشکان متخصص در سوئیس به طور میانگین چیزی حدود 130 هزار دلار در سال می باشد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئیس و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در فرانسه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *