استخدام مهندس معماری در انگلیس

انگلستان با اینکه اخیرا با اجرای برگزیت از اتحادیه اروپا خارج شده، همچنان یکی از اصلی ترین قدرت های اقتصادی و صنعتی جهان به شمار می رود. بازار کار بسیاری از رشته ها از جمله رشته های مرتبط با ساخت و ساز در کشور انگلستان بسیار مناسب است. رشته مهندسی معماری از اصلی ترین تخصص های مورد نیاز صنعت ساختمان در سراسر دنیاست و متخصصان آن در کشور انگلستان بازار کار بسیار مناسبی را پیش روی خود می بینند. برای هموطنان عزیزمان نیز که در این زمینه تحصیل کرده و تجربه کاری مناسبی دارند، فرصت استخدام مهندس معماری در انگلیس وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان معماری در انگلستان اشاره خواهیم نمود.

 

کاریابی مهندسان معماری در انگلیس

سالهاست که رشته مهندسی معماری جزو رشته های مورد نیاز انگلستان به شمار می رود. به همین جهت فرصت استخدام مهندس معماری در انگلیس برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور انگلیس که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی معماری جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که کمبود متخصصین آن حس می شود. به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان معماری در انگلستان استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و اخذ ویزای کار از این طریق و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار کشور انگلیس و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور،  در مدت زمانی محدود است.

روش اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس معماری در انگلیس باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور انگلیس مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار انگلیس را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور انگلیس فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلت نماید می ‌تواند پس از یک دوره اقامت کاری در این کشور صنعتی، در نهایت اقامت دائم کشور انگلیس را نیز به دست آورد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معمار در استرالیا

اما چالش بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس معماری در انگلیس با آن مواجهند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور، این افراد علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی معماری، باید به فنون مذاکره هم تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور انگلیس نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور انگلیس داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی معماری به کشور انگلیس و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشورهای اروپایی به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور انگلیس توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان معماری در انگلستان بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید.

همان طور که پیش تر ذکرشد، راه دیگر برای ورود به کشور انگلیس برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان معماری در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد. زیرا متقاضیان باید در فرصت چند ماهه حضور در خاک انگلستان، حتما شغلی پیدا کرده و در آن مشغول شوند. در غیر این صورت ویزای آنان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معماری در نروژ

 

درآمد مهندسان معماری در انگلیس

به طور کلی انگلیس یکی از قدرت های اقتصادی دنیا به حساب می آید و میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور برای متخصصان اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. میانگین درآمد مهندسان معماری در انگلیس نیز نسبت به اغلب کشورهای اروپایی بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان معماری در انگلیس معادل حدود 86 هزار دلار در سال می باشد. حداقل درآمد مهندسین معمار در انگلیس ۶۶ هزار دلار در سال و بیشترین درآمد آنان ۱۰۳ هزار دلار است. تنوع مشاغلی که مهندسان معماری در کشور انگلیس می توانند در آن مشغول به کار شوند، بسیار بالاست. طبیعتا هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان معماری در انگلیس همین شرایط کارفرما می باشد. البته باید در نظر داشت که نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. همچنین شهر محل کار و زندگی در انگلیس نیز در تعیین درآمد تاثیرگذار است. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف انگلیس نیز با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال هزینه زندگی در لندن برای یک نفر ۱۳ هزار دلار و برای ۴ نفر ۴۵ هزار دلار بدون هزینه اجاره مسکن می باشد، در حالی که میانگین حقوق در لندن ۵۲ هزار دلار و در کل انگلستان  ۳۶ هزار دلار است.

 میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته و همچنین سطح تحصیلات آکادمیک نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان معماری در انگلیس نقش اساسی ایفا کند. از این رو مشتاقان ورود به بازار کار انگلستان در رشته معماری باید سعی کنند حتما مهارت های خود را در زمینه این رشته به ویژه در زمینه کار با نرم افزارهای کاربردی معماری بالا برند تا شانس بالایی برای ورود به اکوسیستم کسب و کار این کشور را بدست آورند.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معمار در ترکیه

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به انگلیس و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *