استخدام مهندس صنایع در دانمارک

دانمارک بعنوان کشور آرام و مرفه منطقه اسکاندیناوی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری افراد متخصص از جمله متخصصان در رشته های مرتبط با صنعت به شمار می آید. زیرا این کشور در زمینه های مختلف به ویژه مشاغل مرتبط با صنعت، با کمبود نیروی کار متخصص نیز روبروست و بازار کار بسیار مناسبی را برای متخصصین این رشته ها داراست. دانمارک را به طور کلی می توان یک کشور با صنایع متوسط، اما تکنولوژی بالا به حساب آورد. صنایع کشور دانمارک در شرایط بسیار مناسبی به سر برده و همچنان در مسیر توسعه هر چه بیشتر گام بر می دارند و این پیشرفت بیشتر در زمینه صنایع مرتبط با فناوری اطلاعات، نمود پیدا کرده است. اصلی ترین صنایع این کشور که در دنیا دانمارک را صاحب نام کرده اند عبارتند از: کشاورزی و دامپروری، صنایع غذایی، صنایع آهن و فلزکاری، صنایع شیمیایی و صنایع مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات. در بسیاری از صنایع ذکر شده، به تخصص مهندسان صنایع نیاز است و به همین جهت بازار کار رشته مهندسی صنایع در دانمارک نسبت به اکثر کشورهای دیگر اروپایی شرایط بهتری دارد. برای هموطنان عزیزمان که متخصص این رشته بوده و تجربه کاری مناسبی نیز دارند، فرصت استخدام مهندس صنایع در دانمارک وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان صنایع در دانمارک اشاره خواهیم نمود.

 

کاریابی مهندسان صنایع در دانمارک

سال های متمادی است که رشته مهندسی صنایع جزو رشته های مورد نیاز کشور دانمارک به شمار می رود و به همین جهت فرصت استخدام مهندس صنایع در دانمارک برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی صنایع جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که در این کشور  کمبود متخصصین آن آن حس می شود. به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در دانمارک استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر کشور دانمارک و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور است.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در انگلیس

روش اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس صنایع در دانمارک باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور دانمارک مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار دانمارک را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور دانمارک فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلت نماید می ‌تواند پس از یک دوره اقامت کاری در این کشور صنعتی، در نهایت اقامت دائم کشور دانمارک را نیز به دست آورد.

چالش بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس صنایع در دانمارک با آن مواجهند همین مقوله اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور این افراد علاوه بر تسلط به زبان دانمارکی و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی صنایع، باید به فنون مذاکره آن هم یک زبان دیگر تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور دانمارک نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور دانمارک داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در آلمان

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی صنایع به کشور دانمارک و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشور دانمارک به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور دانمارک توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان صنایع در دانمارک بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید.

راه دیگر برای ورود به کشور دانمارک برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد.

 

درآمد مهندسان صنایع در دانمارک

در کل با قاطعیت می توان گفت دانمارک یکی از کشور های مرفه منطقه اسکاندیناوی به حساب می آید و میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور برای اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. در اکثر رشته های مرتبط با صنعت نیز میزان بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و همه ساله فرصت های شغلی فراوانی در بخش صنعت این کشور برای کارجویان متخصص وجود دارد و افراد دارای مهارت در این رشته ها شانس بالایی برای داشتن شغل دارند. میانگین درآمد مهندسان صنایع در دانمارک نیز نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان صنایع در دانمارک حدود 440 هزار کرون دانمارک می باشد. البته تنوع صنایع در کشور دانمارک بسیار بالاست و هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان صنایع در دانمارک همین شرایط کارفرما می باشد که البته نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان صنایع در دانمارک نقش بسیار موثری ایفا کند.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در کانادا

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به دانمارک و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *