استخدام مهندس صنایع در آلمان

آلمان به عنوان اصلی ترین قدرت صنعتی و اقتصادی اتحادیه اروپا شناخته می‌ شود و طبیعتا در زمینه رشته های مربوط به صنعت بازار کار بسیار مناسبی را برای متخصصین داراست. اصلی ترین صنایع این کشور که در دنیا آلمان را صاحب نام کرده اند عبارتند از: صنایع خودروسازی، صنایع الکترونیک و دیجیتای، تجهیزات پزشکی، صنایع ساخت ماشین آلات، صنایع ساخت و تولید قطعات وسایل نقلیه، صنایع تولید فلزات، صنایع صنایع شیمیایی، الوار و مصنوعات چوب، کاغذ، تجهیزات مخابراتی، صنعت ساختمان و صنعت توریسم. در بسیاری از صنایع ذکر شده، به تخصص مهندسان صنایع نیاز است و به همین جهت بازار کار رشته مهندسی صنایع در آلمان نسبت به اکثر کشورهای دیگر اروپایی شرایط فوق ‌العاده بهتری دارد. برای هموطنان عزیزمان که متخصص این رشته بوده و تجربه کاری مناسبی نیز دارند، فرصت استخدام مهندسی صنایع در آلمان وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان صنایع در آلمان اشاره خواهیم نمود.

 

کاریابی مهندسان صنایع در آلمان

سالهاست که رشته مهندسی صنایع جزو رشته های مورد نیاز کشور آلمان به شمار می رود و به همین جهت فرصت استخدام مهندس صنایع در آلمان برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی صنایع جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که در کل کشور آلمان کمبود متخصصین آن آن حس می شود. به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در آلمان استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار کشور آلمان و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور است.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در نیوزلند

روش اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس صنایع در آلمان باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور آلمان مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار آلمان را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور آلمان فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلت نماید می ‌تواند پس از یک دوره اقامت کاری از طریق کارت قرمز سفید قرمز آلمان یا کارت آبی اروپا در این کشور صنعتی، در نهایت اقامت دائم کشور آلمان را نیز به دست آورد.

مشکل بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس صنایع در آلمان با آن مواجهند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور این افراد علاوه بر تسلط به زبان آلمانی و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی صنایع، باید به فنون مذاکره آن هم یک زبان دیگر تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور آلمان نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور آلمان داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در نروژ

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی صنایع به کشور آلمان و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشور آلمان به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور آلمان توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان صنایع در آلمان بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید.

راه دیگر برای ورود به کشور آلمان برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد.

به علت اینکه رشته مهندسی صنایع جزو لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان به شمار می‌ رود، همانطور که پیشتر ذکر کردیم افرادی که از طریق ویزای کار آلمان با داشتن یک جاب آفر در زمینه رشته مهندسی صنایع وارد این کشور می‌ شوند، می ‌توانند کارت قرمز سفید قرمز آلمان را دریافت نموده و اقامتی ۲ ساله در این کشور را اخذ نمایند که این اقامت برای همراهان آنان یعنی همسر و فرزندانشان نیز ارائه می گردد. البته برای استفاده از این مزیت متقاضیان می بایست مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1  ارائه نموده و همراهان آنان نیز ترجیحاً مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح A1  را ارائه نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در استرالیا

 

درآمد مهندسان صنایع در آلمان

به طور کلی آلمان یکی از کشور های نسبتا مرفه عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید و میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور برای اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. میانگین درآمد مهندسان صنایع در آلمان نیز نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان صنایع در آلمان چیزی حدود 3500 هزار یورو در ماه می باشد. البته تنوع صنایع در کشور آلمان بسیار بالاست و هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان صنایع در آلمان همین شرایط کارفرما می باشد که البته نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان صنایع در آلمان نقش ایفا کند.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به آلمان و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *