استخدام دندانپزشک در سوئیس

بسیاری کشور سوئیس را با شاخصه سطح بالای درآمد و رفاه اجتماعی می شناسند و از این رو همه ساله عده زیادی از افراد متخصص در رشته های مختلف از جمله متخصصان رشته های مرتبط با نظام سلامت سعی دارند وارد بازار کار این کشور زیبای قاره سبز شوند. این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی سال هاست نرخ رشد پایین جمعیت را دارد و به این دلیل نیروی کار فعال متخصص در رشته های مختلف کم دارد. همین نرخ پایین زاد و ولد موجب شده جمعیت این کشور در طول چند دهه رو به پیری میل کند و خود این موضوع بیشتر نیاز به مراقبت های بهداشتی و درمانی و در نتیجه نیروی متخصص در این زمینه را در این کشور نمایان می کند. بنابر این فرصت استخدام دندانپزشک در سوئیس برای متخصصان این رشته از سراسر دنیا مهیاست. از این رو عده زیادی از متخصصان این رشته از کشور عزیزمان ایران نیز همه ساله متقاضی استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در سوئیس می باشند.

داوطلبان استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در سوئیس در صورت تحصیل در دانشگاه های خود این کشور، بدون نیاز به معادل سازی مدارک، بلافاصله پس از اتمام تحصیلات، و فارع از ملیتشان می ‌توانند وارد سیستم بهداشت و درمان این کشور شده و مشغول به کار شوند. به علت یکسان بودن سیستم آموزشی در کلیه کشورهای اروپایی، افرادی که این رشته را در سایر کشورهای قاره سبز که عضو کنوانسوین بولونیا هستند نیز تحصیل کرده باشند، می ‌توانند بدون انجام فرآیند معادل سازی مدارک تحصیلی، از فرصت استخدام دندانپزشک در سوئیس بهره مند گردند. هموطنان عزیزمان که در هر یک از کشورهای اروپایی به تحصیل رشته دندانپزشکی پرداخته اند، برای ورود به بازار کار این کشور و سیستم بهداشت و درمان سوئد هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت و مستقیماً می ‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند و نیازی نیست مدارک تحصیلی علوم پزشکی خود را در این کشور معادل سازی کنند. این افراد فقط باید مدرک زبان آن منطقه از کشور سوئیس که قصد کار در آن را دارند، ارائه نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام دندانپزشک در قطر

اما برای افرادی که به تحصیل رشته دندانپزشکی در در کشورهایی به جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله ایران پرداخته اند، شرایط کمی دشوارتر است و آنان باید حتماً فرایند معادل سازی مدارک تحصیلی خود در سوئیس را طی کنند تا شانس کاریابی دندانپزشکان در سوئیس را به دست آورند.

 

کاریابی پزشکان در سوئیس

همان طور که ذکر شد متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی دندانپزشکان در سوئیس که در این کشور و سایر کشورهای اروپایی تحصیل نکرده اند، در ابتدای امر باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای ارزشیابی و معادل سازی به سیستم بهداشت و درمان این کشور ارائه نمایند. آنان همچنین می بایست مدرک زبان آن بخش از کشور سوئیس را نیز که قصد دارند در آنجا به کار مشغول شوند، برای نشان دادن تسلط خود به زبان رسمی آن منطقه ارائه نمایند. کشور سوئیس یک کشور چند زبانه است که در اغلب شهرهای بزرگ آن زبان رسمی، آلمانی است. در سایر مناطق این کشور زبان های فرانسه و ایتالیایی نیز تکلم می شود. رشته دندانپزشکی نیز مانند سایر رشته های مرتبط با بخش سلامت، از رشته هایی است که در آن به ارتباط کلامی با مردم، به ویژه بیماران و سایر اعضای کادر درمان نیاز فراوانی است و نمی توان تصور کرد فردی به زبان یک کشور تسلط کافی نداشته و در سیستم بهداشت و درمان آن به فعالیت بپردازد. این مورد به دندانپزشکان مختص نیست و به عنوان مثال مشتاقان استفاده از فرصت استخدام پزشکان در سوئیس نیز باید مدرک زبان سوئیسی ارائه نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام دندانپزشک در هلند

در مرحله بعدی پروسه معادل سازی مدارک علوم پزشکی در سوئیس، درصورت تایید اولیه مدارک، این افراد باید در آزمون های علوم پزشکی این کشور شرکت کنند تا صلاحیت خود را به سیستم بهداشت و درمان این کشور اثبات نمایند و بتوانند مجوز کار را در نظام سلامت سوئیس به دست آورند. افرادی که در آزمون ذکر شده موفقیت به دست می آورند در واقع معادل یک دندانپزشک سوئیسی دارای صلاحیت علمی برای کار در سیستم بهداشتی درمانی کشور شناخته می شوند و سپس باید دوره کارورزی را در مراکز بهداشت و درمانی این کشور بگذرانند. در طول دوره کارورزی، یک آزمون به صورت شفاهی و عملی نیز باید گذرانده شود و سپس دوره آشنایی با قوانین پزشکی سوئیس نیز باید طی گردد. در پایان تمامی مراحل اجازه کار رسمی به عنوان یک دندانپزشک در کشور سوئیس به متقاضی اعطا می گردد.

روال اصولی برای استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در سوئیس این است که فرد متقاضی از کشور مبدا برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور اقدام نموده و مذاکرات شغلی با کارفرمایان فعال در سیستم بهداشت و درمان سوئیس را از کشور مبدا انجام دهد. برای این منظور علاوه بر دانش پزشکی، این افراد باید به زبان نیز تسلط کافی داشته باشند. همچنین آشنایی با فنون مذاکرات شغلی و همچنین شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور سوئیس نیز از دیگر مواردی است که مورد نیاز این افراد در طول مصاحبه شغلی خواهد بود. البته متاسفانه بسیاری از مشتاقان کاریابی دندانپزشکان در سوئیس با این موارد آشنایی کافی ندارد و از این رو نمی توانند شخصا در این زمینه موفقیتی به دست آورند.

همچنین بخوانید:  استخدام دندانپزشک در عمان

از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی می تواند برای این عزیزان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها سابقه درخشان در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه در زمینه های تخصصی علوم پزشکی به کشورهای اروپایی از جمله سوئیس، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان در زمینه اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در این کشور می باشد. همچنین این کاریابی بین المللی خدماتی متنوع ارائه داده و علاوه بر کاریابی پزشکان و دندانپزشکان در سوئیس، در زمینه استخدام پزشک در انگلیس، آلمان، اتریش، کانادا، استرالیا، نیوزلند، قطر، کویت، عمان و سایر کشورهای دنیا نیز آماده کمک به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد دندانپزشکان در سوئیس

از اصلی ترین علل اقبال دندانپزشکان به استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در سوئیس، کمبود نیروی کار پزشکی در این کشور است. از این رو بازار کار این کشور بسیار تشنه نیروی متخصص بخش بهداشت و درمان است و بسیاری از هموطنان ما نیز می توانند از فرصت کاریابی دندانپزشکان در سوئیس بهره‌ مند شوند. اما دیگر علت اقبال متخصصان این رشته به کار در کشور سوئد، بالابودن درآمد دندانپزشکان در سوئیس است.

در بررسی های انجام گرفته میزان درآمد دندانپزشکان در سوئیس حدودا معادل 110 هزار دلار است که البته افرادی که متخصص یا فوق تخصص هستند قطعا درآمد بالاتری خواهند داشت.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئیس و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *