استخدام دامپزشک در نروژ

کشور نروژ یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا به شمار می رود. این کشور نفتی منطقه اسکاندیناوی سال هاست به مقصدی ایده آل برای مهاجرت کاری متخصصان بسیاری از مشاغل به حساب می آید. پویایی اقتصاد و در عین حال کمبود نیروی کار فعال که در اثر کاهش نرخ زاد و ولد در دهه های گذشته پدید آمده موجب شده در بازار کار این کشور فرصت های فراوانی برای متخصصان رشته های مختلف موجود باشد. این کشور صنعتی در تولید بسیاری از نیازهای اساسی مردم خود، به خودکفایی قابل قبولی رسیده و یکی از این بخش ها صنایع غذایی است که با تکیه بر کشاورزی و دامپروری مکانیزه، امکانپذیر شده است. طبیعتا در کشوری که دامپروری مکانیزه و مدرن به صورت گسترده در حال اجراست، بازار کار مناسبی نیز برای دامپزشکان وجود دارد. علاوه بر این یکی از مواردی که در فرهنگ زندگی مردم کشورهای اروپایی جا افتاده، نگهداری از حیوانات خانگی می باشد و نروژ نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ویژه اینکه جمعیت این کشور مرتب رو به پیری میل می کند و در میان سالمندان، تمایل به نگهداری از حیوانات خانگی بیشتر است. از این رو می توان فرصت های شغلی زیادی را برای دامپزشکان در کشور نروژ متصور بود. در این مطلب قصد داریم برای آشنایی دامپزشکان عزیز، شرایط استخدام دامپزشک در نروژ را تشریح نماییم.

همانند سایر کشورها، در نروژ نیز تنها دامپزشکانی که مدارک تحصیلیشان تایید شده باشد، می توانند شانس استفاده از فرصت استخدام دامپزشک در نروژ در مراکز مختلف از جمله کلینیک های دامپزشکی و همچنین اخذ اقامت کاری در این کشور را داشته باشند. در نهایت برای این افراد و خانواده هایشان پس از مدت زمان تعیین شده، شانس اخذ اقامت دائم نروژ را نیز خواهند داشت. اخذ مجوز کار دامپزشکی برای دامپزشکان تحصیل کرده در کشورهای غیر عضو کنوانسیون بولونیا به فرآیند معادل سازی وابسته است که البته به سختی پروسه معادل سازی که مشتاقان استخدام پزشکان در نروژ باید طی کنند، نیست. در ادامه به شرایط معادل سازی مدارک در این کشور می پردازیم.

همچنین بخوانید:  استخدام دامپزشک در آلمان

 

کاریابی دامپزشکان در نروژ

همانند سایر کشورها،شرط تسلط به زبان و ارائه یک مدرک زبان معتبر برای ورود به بازار کار دامپزشکی در کشور نروژ نیز وجود دارد، البته این شرط مختص کشور نروژ نیست و در اغلب کشورهای مهاجرپذیر، بدون داشتن تسلط به زبان آن کشور نمی توان در مشاغلی مانند دامپزشکی مشغول به کار شد. دامپزشکان متقاضی بهره مندی از فرصت استخدام دامپزشک در نروژ باید برای اخذ مجوز کار طبابت در این کشور مدرک زبان نروژی در سطح حداقل B2 داشته باشند. افرادی که این رشته را در خود نروژ یا سایر کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا تحصیل کرده باشند، بدون هیچ فرآیندی و فقط با اثبات تسلط به زبان نروژی از طریق ارائه مدرک زبان، مجوز کار به عنوان دامپزشک در نروژ را دریافت می کنند. اما برای افرادی که در سایر کشورهای دنیا از جمله ایران تحصیل کرده اند، در صورتی که متقاضی کاریابی دامپزشکان در نروژ باشند، گذراندن پروسه ارزشیابی مدارک و شرکت در آزمون معادل سازی در این کشور الزامیست. زیرا دامپزشکی از رشته های حساس در نروژ و تمامی کشورهای دنیا به شمار می رود و فارغ التحصیلان این رشته در کشورهای دیگر برای کار در نروژ باید صلاحیت خود را به اثبات برسانند و این اثبات صلاحیت علمی بدون موفقیت در فرآیند معادل سازی مدارک در این کشور میسر نمی باشد. افرادی که موفق شوند از آزمون معادل سازی مدارک دامپزشکی در نروژ سربلند بیرون آیند و دوره کوتاه مدت کارورزی را در این کشور بگذرانند، گواهی اجازه طبابت را از نظام دامپزشکی نروژ دریافت می کنند که با آن می توانند در هر یک از کلینیک های دامپزشکی این کشور مشغول به کار شوند

همچنین بخوانید:  استخدام دامپزشک در سوئد

در سالهای اخیر کشور نروژ با کمبود دامپزشک نیز مانند بسیاری دیگر از تخصص ها روبرو بوده و رشته دامپزشکی از رشته های مورد نیاز این کشور محسوب می شده است. با توجه به اهمیتی که به کیفیت مواد غذایی تولیدی در این کشور داده می شود، فرصت های شغلی فراوانی برای دامپزشک ها در این کشور مهیاست. در کلیه مراکز پرورش دام در این کشور، از خدمات دامپزشکان بهره گرفته می شود تا پرورش دام با بالاترین کیفیت و تحت بالاترین نظارت ها صورت گیرد. به همین جهت فرصت استخدام دامپزشک در نروژ را می‌ توان یکی از بهترین موقعیت ‌های مهاجرت کاری برای متخصصان و فارغ التحصیلان این رشته در کنار فرصت استخدام دامپزشک در استرالیا و کانادا به حساب آورد.

از مزایای برنامه کاریابی دامپزشکان در نروژ که برای آنان بسیار جذابیت دارد این است که از ابتدای امر و با حضور دامپزشک در نروژ از این طریق، ویزا برای همراهی همسر و فرزندان صادر می شود. در این برنامه برای مشتاقان استخدام دامپزشک در نروژ هیچ گونه محدودیت سنی در نظر گرفته نشده و هر دامپزشکی که شرایط استفاده از موقعیت کاریابی دامپزشکان در نروژ را داشته باشد می تواند از مزایای برنامه بهره مند گردد.

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه و پرونده های پرشمار موفق در زمینه اعزام نیروی کار دامپزشکی به نروژ و سایر کشورهای پیشرفته دنیا که بازار کار این رشته در آن ها مناسب است، آماده ارائه خدمات در زمینه مذاکره و اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از موسسات فعال در ابن کشور برای مشتاقان استخدام دامپزشک در نروژ می باشد. همچنین این کاریابی بین المللی راهنمایی های لازم در کلیه مراحل از جمله اخذ ویزای کار نروژ و غیره را نیز ارائه می نماید.

همچنین بخوانید:  استخدام دامپزشک در سوئیس

 

درآمد دامپزشکان در نروژ

عموما در کشور نروژ متخصصان اغلب مشاغل درآمدی متناسب با هزینه های زندگی در این کشور دارند و دامپزشکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. میانگین درآمد افراد شاغل در کشور نروژ 28000 کرون نروژ در ماه است. به همین جهت است که سال به سال عده مشتاقان کاریابی دامپزشکان در نروژ بیشتر می شود. البته درآمد دامپزشکان در نروژ بسته به شهری که در آن مشغول به کار می شوند و همچنین کارفرمایی که آن ها را استخدام می نماید، می تواند متفاوت باشد. همچنین درآمد دامپزشکان در نروژ بر اساس سطح کاری و تخصص آنان نیز متفاوت است.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به نروژ و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *