استخدام داروساز در هلند

هلند کشور کوچک و در عین حال پیشرفته عضو اتحادیه اروپادر سال های اخیر به یکی از مقاصد مهاجرت کاری در سطح دنیا تبدیل شده و بسیاری از هموطنان ما نیز مشتاق ورود به بازار کار این کشور هستند. شرایط بازار کار این کشور برای اغلب مشاغل به ویژه متخصصان رشته های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، بسیار مناسب است. رشته داروسازی نیز از جمله مشاغلی می باشد که در سال های اخیر همواره در لیست مشاغل مورد نیاز هلند جای گرفته و این کشور با کمبود متخصصان این رشته مواجه است. به همین دلیل شرایط برای استخدام داروساز در هلند فراهم است و متخصصان ایرانی این رشته نیز به همین دلیل اقبال زیادی به استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در هلند نشان می دهند. در این مطلب به شرایط استخدام متخصصان رشته داروسازی در کشور هلند اشاره می نماییم.

برای استفاده از فرصت استخدام داروساز در هلند، متخصصان این رشته نیز باید همانند متقاضیان استخدام پزشک در هلند مدارک تحصیلی علوم پزشکی خود را در این کشور معادل سازی نمایند تا به آنان مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور پیشرفته هلندی زبان اعطا گردد. به طور کلی سخت گیری ها برای کار متخصصان بخش سلامت در کشورهای مختلف اگر در دانشگاه های آن کشور تحصیل نکرده باشند بسیار زیاد است و نظام سلامت کشور ها ریسک نکرده و به هر فردی اجازه کار در سیستم بهداشت و درمان را بدون اثبات شایستگی های خود نمی دهد.

اگر فردی در دانشگاه های هلند به تحصیل رشته داروسازی پرداخته باشد فارغ از ملیت وی پس از اتمام تحصیلاتش می ‌تواند ویزای کار هلند و مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور را دریافت نماید و بدون هیچ مشکلی در این کشور مشغول به کار شود. علاوه بر این فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه های سایر کشورهایاروپایی عضو کنوانسیون بولونیا نیز در صورتی که قصد کار در هلند را داشته باشند، فارغ از ملیتشان مجوز کار را بدون هیچ مشکلی دریافت می کنند. زیرا نظام آموزشی کشورهای عضو این کنوانسیون از هماهنگی بالایی برخوردارند و فارغ التحصیلان دانشگاه های هر یک از این کشورها در سایر کشورهای عضو نیز مدارکشان مورد تایید خواهد بود. اما فارغ ‌التحصیلان این رشته و همچنین رشته‌ های دیگر بخش سلامت از جمله پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی در صورتی که در دانشگاه های سایر کشورهای دنیا تحصیل کرده باشند، اگر قصد کار در هلند را داشته باشند حتما باید مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی خود در این کشور را طی نمایند تا به آنان مجوز کار اعطا گردد. برای طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک داروسازی در هلند، این افراد باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای سازمان داروسازی این کشور ارسال نمایند تا در صورت دریافت تایید اولیه در آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در هلند شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن، دوره کارورزی را در این کشور طی نمایند و در پایان، مجوز کار به عنوان یک داروساز در کشور هلند را دریافت نمایند. نکته مهم این است که آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در هلند به زبان هلندی برگزار می ‌شود و متقاضیان کار داروسازی در این کشور باید مدرک زبان هلندی معتبر ارائه نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در سوئد

اما اگر افراد متقاضی استخدام داروساز در هلند نخواهند در داروخانه ها به عنوان داروساز کار کنند و قصد کار در کارخانجات و شرکت های دارویی کشور هلند را داشته باشند، می توانند بدون طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک در این کشور وارد بازار کار هلند شوند و فقط کافیست از کارفرمایان فعال در این کشور یک جاب آفر دریافت نمایند تا از این طریق ویزای کار کشور هلند را اخذ نمایند.

 

کاریابی داروسازان در هلند

به منظور استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در هلند فرقی ندارد که فرد متقاضی کار در داروخانه ها به عنوان داروساز و یا کار در شرکت ها و کارخانجات دارویی این کشور باشد و در هر دو صورت به یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور نیاز دارد. به این منظور متقاضیان باید مدارک تحصیلی، سوابق کاری و مدارک زبان خود را برای کارفرمایان فعال در هلند ارسال نمایند و درصورتی که شرایط آنان مناسب باشد معمولا از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آورند. در این مصاحبه‌های شغلی، این افراد باید سعی کنند کارفرمایان را به استخدام خود مجاب نمایند. از این رو باید تسلط خود به زبان های هلندی به خوبی نشان داده و همچنین خود را فردی مسلط به دانش رشته داروسازی نشان دهند. برای این منظور این افراد باید به فنون مصاحبه های شغلی بین المللی و ارتباطات موثر در مذاکرات، آشنایی داشته باشند. متاسفانه بسیاری از هموطنانمان در این زمینه با ضعف‌ هایی مواجه هستند و از این نظر نمی توانند موفقیت چندانی به دست آورند و به همین دلیل استفاده از خدمات یک کاریابی بین‌ المللی می ‌تواند برای آنان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت به کشورهای مختلف دنیا از جمله هلند آماده ارائه خدمات به ویژه در مورد اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری برای این عزیزان می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در آلمان

 

درآمد داروسازان در هلند

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، داروسازی یکی از مشاغل مورد نیاز کشور هلند بوده و جز مشاغل پر تقاضا در این کشور به شمار می رود و شرایط بازار کار این رشته در این کشور بسیار مناسب است. علاوه بر این درآمد داروسازان در هلند نیز بسیار مناسب می باشد و به همین دلیل استقبال از فرصت استخدام داروساز در هلند سال به سال رو به افزایش است. به طور میانگین درآمد داروسازان در هلند بین 44 تا 70 هزار یورو در سال است که البته این رقم بسته به میزان سابقه کار و تجربه افراد و شرایط شرکت یا داروخانه کارفرما می تواند متفاوت باشد. خوشبختانه این کشور شرکت های داروسازی بسیار مهمی نیز دارد که در آن ها نیز همه ساله فرصت های شغلی فراوانی برای تحصیلکردگان این رشته فراهم است. از این رو هموطنان عزیزمان که قصد کار در این کشور را دارند، گزینه های زیادی پیش روی خود دارند.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به هلند و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *