استخدام داروساز در فرانسه

فرانسه یکی از اصلی ترین قدرت های صنعتی و اقتصادی اتحادیه اروپا و حتی جهان، همواره یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری به شمار می رفته و عده زیادی همه ساله از سراسر دنیا برای ورود به بازار کار این کشور پیشرفته تلاش می کنند. طبیعتا بسیاری از هموطنان ما نیز مشتاق ورود به بازار کار این کشور هستند. شرایط بازار کار این کشور برای اغلب مشاغل به ویژه متخصصان رشته های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، بسیار مناسب است. رشته داروسازی نیز از جمله مشاغلی می باشد که در سال های اخیر همواره در لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه جای گرفته و این کشور با کمبود متخصصان این رشته مواجه است. به همین دلیل شرایط برای استخدام داروساز در فرانسه فراهم است و متخصصان ایرانی این رشته نیز به همین دلیل اقبال زیادی به استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در فرانسه نشان می دهند. در این مطلب به شرایط استخدام متخصصان رشته داروسازی در کشور فرانسه اشاره می نماییم.

به منظور بهره مندی از فرصت استخدام داروساز در فرانسه، متخصصان این رشته نیز باید همانند متقاضیان استخدام پزشک در فرانسه مدارک تحصیلی علوم پزشکی خود را در این کشور معادل سازی نمایند تا به آنان مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور پیشرفته اعطا گردد. به طور کلی سخت گیری ها برای کار متخصصان بخش سلامت در کشورهای مختلف اگر در دانشگاه های آن کشور تحصیل نکرده باشند بسیار زیاد است و نظام سلامت کشور ها ریسک نکرده و به هر فردی اجازه کار در سیستم بهداشت و درمان را بدون اثبات شایستگی های خود نمی دهد.

اگر فردی در دانشگاه های فرانسه به تحصیل رشته داروسازی پرداخته باشد فارغ از ملیت وی پس از اتمام تحصیلاتش می ‌تواند ویزای کار فرانسه و مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور را دریافت نماید و بدون هیچ مشکلی در این کشور مشغول به کار شود. علاوه بر این فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه های سایر کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا نیز در صورتی که قصد کار در فرانسه را داشته باشند، فارغ از ملیتشان مجوز کار را بدون هیچ مشکلی دریافت می کنند. زیرا نظام آموزشی کشورهای عضو این کنوانسیون از هماهنگی بالایی برخوردارند و فارغ التحصیلان دانشگاه های هر یک از این کشورها در سایر کشورهای عضو نیز مدارکشان مورد تایید خواهد بود. اما فارغ ‌التحصیلان این رشته و همچنین رشته‌ های دیگر بخش سلامت از جمله پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی در صورتی که در دانشگاه های سایر کشورهای دنیا تحصیل کرده باشند، اگر قصد کار در فرانسه را داشته باشند حتما باید مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی خود در این کشور را طی نمایند تا به آنان مجوز کار اعطا گردد. برای طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک داروسازی در فرانسه، این افراد باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای سازمان داروسازی این کشور ارسال نمایند تا در صورت دریافت تایید اولیه در آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در فرانسه شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن، دوره کارورزی را در این کشور طی نمایند و در پایان، مجوز کار به عنوان یک داروساز در کشور فرانسه را دریافت نمایند. نکته مهم این است که آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در فرانسه به زبان فرانسوی برگزار می ‌شود و متقاضیان کار داروسازی در این کشور باید مدرک زبان فرانسه معتبر ارائه نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در نیوزلند

اما اگر افراد متقاضی استخدام داروساز در فرانسه نخواهند در داروخانه ها به عنوان داروساز کار کنند و قصد کار در کارخانجات و شرکت های دارویی کشور فرانسه را داشته باشند، می توانند بدون طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک در این کشور وارد بازار کار فرانسه شوند و فقط کافیست از کارفرمایان فعال در این کشور یک جاب آفر دریافت نمایند تا از این طریق ویزای کار کشور فرانسه را اخذ نمایند.

 

کاریابی داروسازان در فرانسه

به منظور استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در فرانسه فرقی ندارد که فرد متقاضی کار در داروخانه ها به عنوان داروساز و یا کار در شرکت ها و کارخانجات دارویی این کشور باشد و در هر دو صورت به یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور نیاز دارد. به این منظور متقاضیان باید مدارک تحصیلی، سوابق کاری و مدارک زبان خود را برای کارفرمایان فعال در فرانسه ارسال نمایند و درصورتی که شرایط آنان مناسب باشد معمولا از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آورند. در این مصاحبه‌های شغلی، این افراد باید سعی کنند کارفرمایان را به استخدام خود مجاب نمایند. از این رو باید تسلط خود به زبان فرانسوی به خوبی نشان داده و همچنین خود را فردی مسلط به دانش رشته داروسازی نشان دهند. برای این منظور این افراد باید به فنون مصاحبه های شغلی بین المللی و ارتباطات موثر در مذاکرات، آشنایی داشته باشند. متاسفانه بسیاری از هموطنانمان در این زمینه با ضعف‌ هایی مواجه هستند و از این نظر نمی توانند موفقیت چندانی به دست آورند و به همین دلیل استفاده از خدمات یک کاریابی بین‌ المللی می ‌تواند برای آنان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت به کشورهای مختلف دنیا از جمله فرانسه آماده ارائه خدمات به ویژه در مورد اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری برای این عزیزان می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در هلند

 

درآمد داروسازان در فرانسه

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، داروسازی یکی از مشاغل مورد نیاز کشور فرانسه بوده و جز مشاغل پر تقاضا در این کشور به شمار می رود و شرایط بازار کار این رشته در این کشور بسیار مناسب است. علاوه بر این درآمد داروسازان در فرانسه نیز بسیار مناسب می باشد و به همین دلیل استقبال از فرصت استخدام داروساز در فرانسه سال به سال رو به افزایش است. به طور میانگین درآمد داروسازان در فرانسه بین 32 تا 75 هزار یورو در سال است که البته این رقم بسته به میزان سابقه کار و تجربه افراد و شرایط شرکت یا داروخانه کارفرما می تواند متفاوت باشد. خوشبختانه این کشور شرکت های داروسازی بسیار مهمی همچون انستیتو پاستور و سانوفی نیز دارد که در آن ها نیز همه ساله فرصت های شغلی فراوانی برای تحصیلکردگان این رشته فراهم است. از این رو هموطنان عزیزمان که قصد کار در این کشور را دارند، گزینه های زیادی پیش روی خود دارند.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به فرانسه و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *