استخدام حسابدار در اتریش

بعضی از رشته ها  و مشاغل با توجه به ویژگی های ذاتی که دارند، در اکثر کشورهای دنیا، به ویژه کشورهایی که اقتصاد پر رونقی دارند، از بازار کار بسیار مناسبی برخوردارند. حسابداری یکی از این رشته ها بوده و از پرکاربردترین رشته ها در سراسر دنیا به شمار می رود و به همین علت بسیاری از جوانان که دارای استعداد و علاقه در این زمینه هستند، همه ساله به تحصیل این رشته می ‌پردازند تا در نهایت بتوانند آینده شغلی خوبی برای خود رقم بزنند. در کشور ما نیز بسیاری از جوانان مستعد همه ساله به تحصیل این رشته پرداخته و وارد بازار کار می‌ شوند. اما در میان متخصصان رشته حسابداری نیز مانند متخصصان سایر مشاغل، افراد علاقه مند کار در خارج از کشور بسیار فراوانند. شرایط بازار کار این رشته در کشورهای مختلف به یک اندازه مناسب نیست و هر فردی باید سعی کند بهترین شرایط کاری و درآمدی را در اثر مهاجرت کاری برای خود رقم بزند . یکی از بهترین کشورها که بازار کار مناسبی برای رشته حسابداری دارد، کشور زیبا و آرام اروپای مرکزی، اتریش می باشد. در این کشور که قیکی از با ثبات ترین اقتصادهای قاره اروپا و از کشورهای صنعتی این قاره به شمار می رود، فرصت های شغلی متعددی در زمینه های مختلف برای حسابداران فراهم است و به همین جهت بسیاری از متخصصان این رشته از سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران مشتاق استفاده از فرصت استخدام حسابدار در اتریش می باشند.

مطابق روال، هر سال لیست مشاغل مورد نیاز اتریش اعلام می شود و در سال های اخیر همواره رشته حسابداری در این لیست قرار گرفته است. قرار گرفتن در این لیست بدین معناست که متقاضیان می توانند از فرصت استخدام حسابدار در اتریش بهره مند شده و وارد اکوسیستم کسب و کار این کشور پیشرفته و صنعتی اتحادیه اروپا شوند و امکان زندگی در این کشور آرام را برای خود و خانواده شان فراهم نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در نیوزلند

دفترداران و حسابدارانی که مسئول نگهداری و تکمیل و ثبت دفاتر مالی هستند، حفظ کنندگان سوابق حساب، ممیزی معاملات مالی و ثبت گردش های تجاری نیز می توانند از فرصت استخدام حسابدار در اتریش برخوردار شوند. با توجه به رونق روز اقزون اقتصاد کشور اتریش و افزایش تاسیس شرکت های بین المللی و استارتاپ های بسیار متعدد در مناطق مختلف این کشور، و با توجه به این موضوع که اکثر کسب و کارها و شرکت ها به حسابدار متخصص و مجرب نیاز دارند، شرایط مهاجرت کاری برای حسابداران از وضعیت مناسبی برخوردار شده و سال به سال فرصت های شغلی بیشتری برای حسابداران در اکوسیستم کسب و کار کشور اتریش مهیا می شود.

حسابداران برای اخذ ویزای کار کشور اتریش می بایست مدرک زبان آلمانی معتبر حداقل در سطح B2 اخذ کرده و به اداره مهاجرت این کشور ارائه نمایند و بدون ارائه مدرک زبان آلمانی، امکان اخذ ویزای کار کشور اتریش و همچنین جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور ممکن نیست. دیگر مورد مهم در این زمینه، سن افراد می باشد. داشتن مدرک زبان آلمانی این فرصت را به این افراد می دهد که شانس استخدام حسابدار در آلمان را نیز داشته باشند و فقط به یک کشور محدود نشوند.

کاریابی حسابداران در اتریش

برای متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی حسابداران در اتریش، داشتن مدرک دیپلم دبیرستانی و گذراندن دوره تحصیلی در مراکز فنی حرفه ای در زمینه مرتبط با گذراندن دو سال دوره آموزشی در مراکز معتبر یا گذراندن دوره های تحصیلات دانشگاهی رشته حسابداری در دانشگاه های مورد تایید کشور اتریش در نقاط مختلف دنیا، به همراه داشتن چند سال سابقه کاری به عنوان حسابدار امور مالی یا بانکی لازم است.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در آلمان

متقاضیان استخدام حسابدار در اتریش باید از کشور مبدا مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در این کشور ارسال کنند و در صورتی که شرایط آنان برای فرد کارفرما جذاب باشد معمولا از آنها برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آید. در طول مصاحبه این افراد باید تسلط خود به ریزه کاری های رشته حسابداری و همچنین نرم افزار های مرتبط را به خوبی اثبات کنند و همچنین نشان دهند که به زبان آلمانی تسلط بالایی دارند. در این صورت می‌ توانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری را از کارفرمای موردنظر در کشور اتریش دریافت نموده و از این طریق ویزای کار را به دست آورند و وارد این کشور شوند. اما بسیاری از هموطنانمان با تکنیک های مصاحبه های شغلی به ویژه مصاحبه های شغلی بین المللی آشنایی کافی ندارند و به همین جهت نمی ‌توانند کارفرمایان بین‌ المللی را به استخدام خود مجاب نمایند. از این رو برای مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی حسابداران در اتریش استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور اتریش آشناست می تواند راه ‌گشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار متخصص در رشته های مختلف از جمله حسابداران به کشورهای مختلف دنیا از جمله اتریش، استرالیا، کانادا، آمریکا، انگلیس، سوئیس، اتریش و اتریش آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان این زمینه می باشد. لازم به ذکر است که مدیریت این کاریابی سال ها در اتریش به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و به طور ویژه در زمینه کاریابی در این کشور تسلط دارد.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در نروژ

درآمد حسابداران در اتریش

علل متنوعی برای استقبال از فرصت استخدام حسابدار در اتریش در میان متخصصان این رشته وجود دارد که از مهم ترین موارد می توان به شرایط مناسب بازار کار این کشور و امنیت شغلی مناسب در اکوسیستم کسب و کار اتریش اشاره نمود. اما شاید اصلی ‌ترین دلیل این موضوع، مناسب بودن درآمد حسابداران در اتریش باشد. حقوق حسابداران در اتریش به نسبت بسیاری از کشورها به ویژه در اتحادیه اروپا بالاتر است. بازار کار حسابداری در اتریش انواع مشاغل و رتبه های مختلف شغلی را شامل می شود که فعالیت در هر کدام میزان درآمد متفاوتی را به همراه خواهد داشت. درآمد حسابداران در اتریش بسته به سوابق کاری و تجربه شغلی آن ها می ‌تواند بسیار بالا رود. یک دستیار حسابداری ماهانه به طور میانگین 2180 یورو حقوق می گیرد، این در حالی است که یک حسابدار، ماهانه حدود 2750 یورو به طور میانگین، درآمد کسب می کند. مدیران حسابداری درآمد بسیار بالایی دارند و به طور میانگین حدود 5640 یورو در ماه درآمد به دست می آورند.

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به اتریش و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *