کاریابی مهندسان مکانیک در خارج از کشور

اعزام نیروی کار مهندسی مکانیک به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار مهندسی مکانیک و کاریابی مهندسان مکانیک در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار مهندسی مکانیک در آن کشور و میزان درآمد مهندسان مکانیک در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

 

 

استخدام مهندس مکانیک در خارج از کشور

مهندسی مکانیک یکی از اصلی ترین تخصص های مورد نیاز در صنایع مختلف به شمار می رود و طبیعتا بازار کار آن در کشورهای صنعتی و کشورهایی که صنایع آن ها از پویایی مناسبی برخوردارند، بهتر است. در دهه اخیر تعداد مهندسان فارغ التحصیل از دانشگاه های کشور ما بسیار زیاد بوده و بعضا از نیاز بازار کار صنایع کشورمان بیشتر بوده است. از این رو عده قابل توجهی از آنان، به ویژه مهندسان مکانیک، به مهاجرت کاری و استفاده از امکان کاریابی در خارج از کشور می اندیشند. یکی از اصلی ترین فاکتورهای که مشتاقان کار مهندسی مکانیک در خارج از کشور برای انتخاب مقصد مهاجرت کاری خود باید در نظر بگیرند، زبان کشور مورد نظر است. بعنوان مثال فردی که تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته و می ‌تواند مدرک زبان انگلیسی معتبر در سطح بالا ارائه نمایند، باید مقصد مهاجرت کاری خود را از میان کشورهای انگلیسی زبان انتخاب نماید. البته معدود فرصت های شغلی به زبان انگلیسی در سایر کشورهای دنیا نیز وجود دارد که شانس دستیابی به آن ها کمتر است. علاوه بر زبان، فاکتورهای دیگری نیز باید مدنظر مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی مهندسان مکانیک در خارج از کشور قرار گیرد که در ادامه اشاره خواهیم نمود.

در کلیه کشورهایی که به عنوان مقصد مهاجرت کاری مهندسان مکانیک به حساب می آیند، بدون داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در آن کشورها، شانسی برای اخذ ویزای کار وجود ندارد. البته می توان با ویزای جستجوی کار نیز به برخی از این کشورها وارد شد که قطعا روشی پر ریسک تر از اخذ ویزای کار با جاب آفر به شمار می رود. زیرا متقاضی باید در فرصت کوتاهی که معمولا 6 ماه است در کشور مقصد، کار پیدا کند تا ویزای جستجوی کار وی به ویزای کار تبدیل شود. مشتاقان استفاده از فرصت اعزام نیروی کار مهندسی مکانیک به خارج از کشور، باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در کشور مقصد مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی،  سوابق کاری و مدارک تکمیلی خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، می‌ توانند در مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، شرکت نموده و کارفرما را برای استخدام خود قانع نمایند. طبیعتاً اولین موردی که مد نظر کارفرما قرار می گیرد، تسلط افراد متقاضی استخدام مهندس مکانیک در خارج از کشور، به زبان کشور مورد نظر است. البته همان طور که ذکر شد در برخی کشورها فرصت کار برای مهندسان از جمله مهندسان مکانیک، تنها با تسلط به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دریای عمان از این دسته هستند.

همان طور که ذکر شد، افراد مشتاق کاریابی مهندسان مکانیک در خارج از کشور، بدون داشتن جاب آفر یا قرارداد کاری نمی ‌توانند ویزای کار کشور مقصد مهاجرت کاری خود را دریافت نمایند. البته علاوه بر داشتن جاب آفر در هر کشور، موارد دیگری نیز برای اعطای ویزای کار مد نظر قرار می گیرد که اصلی ترین این موارد عبارتند از: داشتن مدرک زبان آن کشور یا مدرک زبان انگلیسی معتبر، میزان سابقه کاری فرد متقاضی، سطح تحصیلات فرد متقاضی و شرایط سنی فرد. در برخی از کشورها مانند استرالیا، اعطای ویزای کار بر اساس جدول امتیازات صورت می پذیرد و فرد متقاضی در هر یک از فاکتورهای تعیین شده می ‌تواند امتیازات لازم را کسب نموده و در نهایت به ویزای کار این کشور نایل شود.

 

کار مهندسی مکانیک در خارج از کشور

پیش تر ذکر شد که مهندسی مکانیک از رشته های بسیار مهم و کاربردی در صنعت به شمار می رود و نیاز به متخصصان آن محدود به صنعت خاصی نیست. از این رو تنوع مشاغلی که برای مهندسان مکانیک در نظر گرفته می شود بسیار زیاد است. در کشورهای مختلف مهندسان مکانیک در تخصص های مکاترونیک، روباتیک، بیومکانیک، منابع انرژی تجدید پذیر، فناوری نانو، صنعت خودرو، کاربردهای انرژی و صنایع مختلف به کار مشغول می شود.  با توجه به این موضوع می توان کشورهای صنعتی و توسعه یافته را بهترین گزینه ها برای مشتاقان کار مهندسی مکانیک در خارج از کشور دانست.

متخصصان این رشته در طول تحصیل خود می آموزند که با قوه فکر خلاق ، تحلیل انتقادی و کار تیمی، ایده ها را به محصولات کاربردی و تجاری بدل کنند. تقریبا امامی محصولات صنعتی موجود در بازار را می توان نتیجه خلاقیت و مسئولیت پذیری این مهندسان دانست. از این رو نقش آنان در صنعت غیر قابل انکار است و معمولا صنایع بزرگ و موفق برای مهندسان مکانیک، حقوق و دستمزد بسیار مناسبی در نظر می گیرند. مشتاقان اعزام نیروی کار مهندسی مکانیک، ترجیح می دهند در کشوری با درآمد بالاتر، مالیات کمتر و در نهایت رفاه بالاتر به زندگی و کار بپردازند. پس این فاکتورها را نیز باید در انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت مهندسان مکانیک لحاظ کرد. از این رو مشتاقان استفاده از فرصت استخدام مهندس مکانیک در خارج از کشور، باید سعی کنند توانایی های خود را بالا برده و رزومه ای قوی برای خود بسازند. تسلط به نرم افزارهایی چون مایکروسافت آفیس و اتوکد به صورت عمومی و نرم افزارهای تخصصی در صنایع گوناگون، می تواند شانس آنان را در اخذ جاب آفر بسیار بالا ببرد.

 

اعزام نیروی کار مهندسی مکانیک

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه کاریابی مهندسان مکانیک در خارج از کشور آماده ارائه خدمات در زمینه اعزام نیروی کار مهندسی مکانیک به هموطنان عزیزمان می باشد. مشتاقان استفاده از فرصت استخدام مهندس مکانیک در خارج از کشور با استفاده از خدمات این کاریابی بین المللی می توانند شانس بالایی در زمینه اخذ جاب آفر از کارفرمایان فعال در کشور مورد نظر، معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور مورد نظر و همچنین اخذ ویزای کار آن کشور داشته باشند. زیرا این کاریابی بین المللی تجربه پرونده های موفق بسیاری در زمینه استخدام مهندس مکانیک در خارج از کشور را داشته و به زیر و بم کار، آگاهی کافی دارد. همچنین مدیر این کاریابی بین المللی سال‌ ها در کشورهای اروپایی به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط کاریابی در کشورهای مختلف، به ویژه کشورهای اروپایی و همچنین شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی کافی داشته و با تکیه بر دانش و تجربیات اندوخته، می تواند هموطنان عزیزمان را در زمینه استفاده از فرصت کار مهندسی مکانیک در خارج از کشور یاری نماید.