کاریابی مهندسان کامپیوتر در خارج از کشور

اعزام نیروی کار مهندسی کامپیوتر به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار مهندسی کامپیوتر و کاریابی مهندسان کامپیوتر در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار مهندسی کامپیوتر در آن کشور و میزان درآمد مهندسان کامپیوتر در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

استخدام مهندسان کامپیوتر در خارج از کشور

امروزه مهندسی کامپیوتر یکی از تخصص هایی به شمار می رود که خدمات متخصصان آن در اغلب سئون زندگی بشر ورود کرده است. نمی توان زندگی انسان امروزی را بدون بهره گیری از کامپیوتر و تجهیزاتی که در آن ها از فناوری های رایانه ای استفاده می شوند، تصور نمود. این رشته از گستردگی بالایی در مباحث برخوردار است و به همین جهت متخصصان آن می توانند در طیف وسیعی از مشاغل و جایگاه های شغلی به کار مشغول شوند. می دانیم در سال های اخیر تعداد مهندسان فارغ التحصیل از دانشگاه های کشور ما بسیار زیاد بوده و بعضا از نیاز بازار کار این رشته در کشورمان بیشتر بوده است. از این رو عده قابل توجهی از آنان، به ویژه مهندسان کامپیوتر، به مهاجرت کاری و استفاده از امکان کاریابی در خارج از کشور می اندیشند. یکی از اصلی ترین فاکتورهای که مشتاقان کار مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور برای انتخاب مقصد مهاجرت کاری خود باید در نظر بگیرند، زبان کشور مورد نظر است. بعنوان مثال فردی که تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته و می ‌تواند مدرک زبان انگلیسی معتبر در سطح بالا ارائه نمایند، باید مقصد مهاجرت کاری خود را از میان کشورهای انگلیسی زبان انتخاب نماید. البته معدود فرصت های شغلی به زبان انگلیسی در سایر کشورهای دنیا نیز وجود دارد که شانس دستیابی به آن ها کمتر است. علاوه بر مقوله زبان، فاکتورهای دیگری نیز باید مدنظر مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی مهندسان کامپیوتر در خارج از کشور قرار گیرد که در ادامه اشاره خواهیم نمود.

طبیعتا کشورهای پیشرفته که در آن ها تولید نرم افزار و سخت افزارهای کامپیوتری به شکل جدی پیگیری شده و شرکت های معتبر و بزرگی در این زمینه دارند، بهترین مقاصد مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به حساب می آیند. در تمامی این کشورها، بدون داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در آن کشورها، شانسی برای اخذ ویزای کار وجود ندارد. البته می توان با ویزای جستجوی کار نیز به برخی از این کشورها وارد شد که قطعا روشی پر ریسک تر از اخذ ویزای کار با جاب آفر به شمار می رود. زیرا متقاضی باید در فرصت کوتاهی که معمولا 6 ماه است در کشور مقصد، کار پیدا کند تا ویزای جستجوی کار وی به ویزای کار تبدیل شود. مشتاقان استفاده از فرصت اعزام نیروی کار مهندسی کامپیوتر به خارج از کشور، باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در کشور مقصد مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی،  سوابق کاری و مدارک تکمیلی خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، می‌ توانند در مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، شرکت نموده و کارفرما را برای استخدام خود قانع نمایند. طبیعتاً اولین موردی که مد نظر کارفرما قرار می گیرد، تسلط افراد متقاضی استخدام مهندس کامپیوتر در خارج از کشور، به زبان کشور مورد نظر است. البته همان طور که ذکر شد در برخی کشورها فرصت کار برای مهندسان از جمله مهندسان کامپیوتر، تنها با تسلط به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دریای عمان از این دسته هستند.

علاوه بر داشتن جاب آفر در هر کشور، موارد دیگری نیز برای اعطای ویزای کار مد نظر قرار می گیرد که اصلی ترین این موارد عبارتند از: داشتن مدرک زبان آن کشور یا مدرک زبان انگلیسی معتبر، میزان سابقه کاری فرد متقاضی، سطح تحصیلات فرد متقاضی و شرایط سنی فرد. در برخی از کشورها اعطای ویزای کار بر اساس جدول امتیازات صورت می پذیرد و فرد متقاضی در هر یک از فاکتورهای تعیین شده می ‌تواند امتیازات لازم را کسب نموده و در نهایت به ویزای کار این کشور نایل شود.

 

کار مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور

مهندسی کامپیوتر از رشته های بسیار مهم و کاربردی به شمار می رود و نیاز به متخصصان آن محدود به صنعت و دسته بیزینسی خاصی نیست. از این رو تنوع مشاغلی که برای مهندسان کامپیوتر در نظر گرفته می شود بسیار زیاد است. در کشورهای مختلف مهندسان کامپیوتر در تخصص های مختلفی به ویژه نرم افزار، سخت افزار، شبکه، برنامه نویسی، طراحی سایت و اپلیکشن و سئو یا بهینه سازی سایت ها به کار مشغول می شوند. در برخی کشورها به علت مناسب بودن شرایط اکوسیستم کسب و کار، استارتاپ های متعددی در این زمینه ها تاسیس شده و سال به سال بر تعداد آنان افزوده می شود. با توجه به این موضوع می توان کشورهای انگلیسی زبان و کشورهای اصلی تولید کننده نرم افزار و سخت افزار در دنیا که کشورهای اروپایی و آسیای شرقی هستند را بهترین گزینه ها برای مشتاقان کار مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور دانست.

مشتاقان اعزام نیروی کار مهندسی کامپیوتر، ترجیح می دهند در کشوری با درآمد بالاتر، مالیات کمتر و در نهایت رفاه بالاتر به زندگی و کار بپردازند. پس این فاکتورها را نیز باید در انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر لحاظ کرد. از این رو علاقمنندان استفاده از فرصت استخدام مهندس کامپیوتر در خارج از کشور، باید سعی کنند توانایی های خود را بالا برده و رزومه ای قوی برای خود بسازند. تسلط به زبان های برنامه نویسی کاربردی می تواند شانس آنان را در اخذ جاب آفر بسیار بالا ببرد.

 

اعزام نیروی کار مهندسی کامپیوتر

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه کاریابی مهندسان کامپیوتر در خارج از کشور آماده ارائه خدمات در زمینه اعزام نیروی کار مهندسی کامپیوتر به هموطنان عزیزمان می باشد. مشتاقان استفاده از فرصت استخدام مهندس کامپیوتر در خارج از کشور با استفاده از خدمات این کاریابی بین المللی می توانند شانس بالایی در زمینه اخذ جاب آفر از کارفرمایان فعال در کشور مورد نظر، معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور مورد نظر و همچنین اخذ ویزای کار آن کشور داشته باشند. زیرا این کاریابی بین المللی تجربه پرونده های موفق بسیاری در زمینه استخدام مهندس کامپیوتر در خارج از کشور را داشته و به زیر و بم کار، آگاهی کافی دارد. همچنین مدیر این کاریابی بین المللی سال‌ ها در کشورهای اروپایی به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط کاریابی در کشورهای مختلف، به ویژه کشورهای اروپایی و همچنین شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی کافی داشته و با تکیه بر دانش و تجربیات اندوخته، می تواند هموطنان عزیزمان را در زمینه استفاده از فرصت کار مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور یاری نماید.