کاریابی مهندسان عمران در خارج از کشور

اعزام نیروی کار مهندسی عمران به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار مهندسی عمران و کاریابی مهندسان عمران در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار مهندسی عمران در آن کشور و میزان درآمد مهندسان عمران در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

 

 

استخدام مهندس عمران در خارج از کشور

مهندسی عمران یکی از رشته های مهم فنی مهندسی به شمار می رود که تاثیر خدمات متخصصان آن در توسعه زیرساخت های کشورها به شکل قابل توجهی محسوس است. متاسفانه در دهه اخیر، تعداد فارغ التحصیلان این رشته در کشورمان بیش از نیاز بازار کار کشور بوده است. بنابر این، عده قابل توجهی از مهندسان عمران در کشورمان به مهاجرت کاری و استفاده از امکان کاریابی در خارج از کشور می اندیشند تا به آینده شغلی بهتری دست یابند. یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که مشتاقان کار مهندسی عمران در خارج از کشور باید برای انتخاب مقصد مهاجرت کاری خود در نظر بگیرند، زبان کشور مورد نظر است. طبیعتا فردی که تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته و می ‌تواند مدرک زبان انگلیسی معتبر در سطح بالا ارائه نمایند، باید مقصد مهاجرت کاری خود را از میان کشورهای آلمانی زبان انتخاب نماید. البته باید در نظر داشت معدود فرصت های شغلی به زبان انگلیسی در کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز وجود دارد که شانس دستیابی به آن ها کمتر است. به همین ترتیب، کشورهای آلمانی زبان برای افراد مسلط به زبان آلمان، فرانسه و بخش فرانسوی زبان کانادا برای افراد مسلط به زبان فرانسه، و کشورهای منطقه اسکاندیناوی نیز برای افرادی که به زبان هر یک از این کشورها مسلط هستند، بهترین گزینه ها به حساب می آیند. علاوه بر زبان، فاکتورهای دیگری نیز باید مدنظر مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی مهندسان عمران در خارج از کشور قرار گیرد که در ادامه اشاره خواهیم نمود.

بدون داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری، در هیچ یک از کشورهایی که به عنوان مقصد مهاجرت کاری مهندسان عمران به حساب می آیند، شانسی برای اخذ ویزای کار وجود ندارد. البته می توان با ویزای جستجوی کار نیز به برخی از این کشورها وارد شد که قطعا روشی پر ریسک تر از اخذ ویزای کار با جاب آفر به شمار می رود. زیرا متقاضی باید در فرصت کوتاهی که معمولا 6 ماه است در کشور مقصد، کار پیدا کند تا ویزای جستجوی کار وی به ویزای کار تبدیل شود. مشتاقان استفاده از فرصت اعزام نیروی کار مهندسی عمران به خارج از کشور، باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در کشور مقصد مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی،  سوابق کاری و مدارک تکمیلی خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، می‌ توانند در مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، شرکت نموده و کارفرما را برای استخدام خود قانع نمایند. طبیعتاً اولین موردی که مد نظر کارفرما قرار می گیرد، تسلط افراد متقاضی استخدام مهندس عمران در خارج از کشور، به زبان کشور مورد نظر است. البته همان طور که ذکر شد در برخی کشورها فرصت کار برای مهندسان از جمله مهندسان عمران، تنها با تسلط به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دریای عمان از این دسته هستند. بازار کار این رشته نیز در چنین کشورهایی بسیار مناسب است، زیرا سرمایه گذاری کلانی روی توسعه زیرساخت های این کشورها صورت گرفته است.

همان طور که ذکر شد، افراد مشتاق استفاده از فرصت کاریابی مهندسان عمران در خارج از کشور، بدون داشتن جاب آفر یا قرارداد کاری نمی ‌توانند مستقیما ویزای کار کشور مقصد مهاجرت کاری خود را دریافت نمایند. البته علاوه بر داشتن جاب آفر در هر کشور، موارد دیگری نیز برای اعطای ویزای کار مد نظر قرار می گیرد که اصلی ترین این موارد عبارتند از: داشتن مدرک زبان آن کشور یا مدرک زبان انگلیسی معتبر، میزان سابقه کاری فرد متقاضی، سطح تحصیلات فرد متقاضی و شرایط سنی فرد. در برخی از کشورها، اعطای ویزای کار بر اساس جدول امتیازات صورت می پذیرد و فرد متقاضی باید از هر یک از فاکتورهای تعیین شده، امتیازات لازم را کسب نموده و در نهایت به ویزای کار این کشور نایل شود.

 

کار مهندسی عمران در خارج از کشور

رشته مهندسی عمران، از گستردگی بسیار بالایی برخوردار است و تنوع مشاغلی که فارغ التحصیلان آن می توانند در آن ها مشغول به کار شوند نیز بسیار است. گرایش های اصلی این رشته عبارتند از: عمران – عمران، عمران – آب، عمران سازه، سازه های هیدرولیکی، خاک و پی، راه سازی، مهندسی ترابری و مدیریت پروژه و ساخت. ساخت هرگونه سازه ای از جمله انواع ساختمان، آسمانخراش، سد، شبکه های انتقال آب و فاضلاب، انواع جاده، پل، ترمینال، فرودگاه و استادیوم ورزشی با تخصص مهندسان عمران، انجام می شود. مهندسان عمران می توانند در زمینه طراحی سازه ای، اجرای پروژه، نظارت بر اجرا و یا مدیریت ساخت هر یک از سازه های ذکر شده به کار بپردازند. می توان کشورهای صنعتی و توسعه یافته را بهترین گزینه ها برای مشتاقان کار مهندسی عمران در خارج از کشور نیز دانست. البته همان طور که پیش تر ذکر شد، در کشورهایی مانند کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان که سرمایه گذاری کلانی روی توسعه زیرساخت ها صورت گرفته نیز فرصت های شغلی بسیاری برای مهندسان عمران وجود دارد. مشتاقان استفاده از فرصت اعزام نیروی کار مهندسی عمران، ترجیح می دهند در کشوری با درآمد بالاتر، مالیات کمتر و در نهایت رفاه بالاتر به زندگی و کار بپردازند. از این رو داوطلبان استخدام مهندس عمران در خارج از کشور، باید سعی کنند توانایی های خود را بالا برده و رزومه ای قوی برای خود بسازند. تسلط به نرم افزارهایی چون ایتبس، سپ، سیف، اتوکد، سیویل 3 دی لند و سایر نرم افزارهای تخصصی گرایش های مختلف رشته مهندسی عمران، می تواند شانس آنان را در اخذ جاب آفر بسیار بالا ببرد. زیرا در کشورهای پیشرفته، بدون تسلط به نرم افزارهای روز، شانس زیادی برای پیدا کردن شغل وجود ندارد.

 

اعزام نیروی کار مهندسی عمران

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه موفق در حوزه کاریابی مهندسان عمران در خارج از کشور آماده ارائه خدمات در زمینه اعزام نیروی کار مهندسی عمران به هموطنان عزیزمان می باشد. مشتاقان استفاده از فرصت استخدام مهندس عمران در خارج از کشور با استفاده از خدمات این کاریابی بین المللی می توانند شانس بالایی در زمینه اخذ جاب آفر از کارفرمایان فعال در کشور مورد نظر، معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور مورد نظر و همچنین اخذ ویزای کار آن کشور داشته باشند. زیرا این کاریابی بین المللی تجربه پرونده های موفق بسیاری در زمینه استخدام مهندس عمران در خارج از کشور را داشته و به زیر و بم کار، آگاهی کافی دارد. همچنین مدیر این کاریابی بین المللی سال‌ ها در کشورهای اروپایی به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط کاریابی در کشورهای مختلف، به ویژه کشورهای اروپایی و همچنین شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی کافی داشته و با تکیه بر دانش و تجربیات اندوخته، می تواند هموطنان عزیزمان را در زمینه استفاده از فرصت کار مهندسی عمران در خارج از کشور یاری نماید.