استخدام مهندس شیمی در خارج از کشور

اعزام نیروی کار مهندسی شیمی به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار مهندسی شیمی و کاریابی مهندسان شیمی در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار مهندسی شیمی در آن کشور و میزان درآمد مهندسان شیمی در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

 

 

کاریابی مهندسان شیمی در خارج از کشور

رشته مهندسی شیمی از گستردگی بالایی در مباحث برخوردار بوده و در تخصص دانش آموختگان آن، زمینه های مختلفی دارای کاربرد است. مهندسان شیمی بسته به گرایش تحصیلی خود می توانند در صنایعی مختلفی چون: صنایع غذایی، صنایع تولید مواد اولیه شیمیایی، صنایع پتروشیمی، صنعت نفت و گاز، تولید مصالح ساختمانی، صنعت دارو، صنعت لاستیک، پلاستیک سازی و … مشغول به کار شوند. طبیعتا در کشورهایی که دارای صنایع بیشتری در زمینه های ذکر شده هستند، فرصت های شغلی بیشتری برای متخصصان این رشته وجود دارد. عده قابل توجهی از مهندسان شیمی در کشور ما نیز به مهاجرت کاری و استفاده از امکان کاریابی در خارج از کشور می اندیشند تا به درآمد و آینده شغلی بهتری دست یابند. یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که مشتاقان کار مهندسی شیمی در خارج از کشور باید برای انتخاب مقصد مهاجرت کاری خود در نظر بگیرند، زبان کشور مورد نظر است. طبیعتا فردی که تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته و می ‌تواند مدرک زبان انگلیسی معتبر در سطح بالا ارائه نمایند، باید مقصد مهاجرت کاری خود را از میان کشورهای انگلیسی زبان انتخاب نماید. البته باید در نظر داشت فرصت های شغلی به زبان انگلیسی در کشورهای غیر انگلیسی زبان به ویژه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دریای عمان هم وجود دارد که این کشورها از اصلی ترین بازارهای کار برای متخصصان رشته های مرتبط با انرژی از جمله مهندسی شیمی، به شمار می روند. به همین ترتیب، کشورهای آلمانی زبان برای افراد مسلط به زبان آلمان، فرانسه و بخش فرانسوی زبان کانادا برای افراد مسلط به زبان فرانسه، و کشورهای منطقه اسکاندیناوی نیز برای افرادی که به زبان هر یک از این کشورها مسلط هستند، بهترین گزینه ها به حساب می آیند. علاوه بر زبان، فاکتورهای دیگری نیز باید مدنظر مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی مهندسان شیمی در خارج از کشور قرار گیرد که در ادامه اشاره خواهیم نمود.

بدون جاب آفر یا پیشنهاد کاری، در هیچ یک از کشورهایی که به عنوان مقصد مهاجرت کاری مهندسان شیمی به حساب می آیند، شانسی برای اخذ ویزای کار وجود ندارد. البته می توان با ویزای جستجوی کار نیز به برخی از این کشورها وارد شد که قطعا روشی پر ریسک تر از اخذ ویزای کار با جاب آفر به شمار می رود. زیرا متقاضی باید در فرصت کوتاهی که معمولا 6 ماه است در کشور مقصد، کار پیدا کند تا ویزای جستجوی کار وی به ویزای کار تبدیل شود. مشتاقان استفاده از فرصت اعزام نیروی کار مهندسی شیمی به خارج از کشور، باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در کشور مقصد مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی،  سوابق کاری و مدارک تکمیلی خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، می‌ توانند در مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، شرکت نموده و کارفرما را برای استخدام خود قانع نمایند. طبیعتاً اولین موردی که مد نظر کارفرما قرار می گیرد، تسلط افراد متقاضی استخدام مهندس شیمی در خارج از کشور، به زبان کشور مورد نظر است. البته همان طور که ذکر شد در برخی کشورها فرصت کار برای مهندسان از جمله مهندسان شیمی، تنها با تسلط به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دریای عمان از این دسته هستند. بازار کار این رشته نیز در چنین کشورهایی بسیار مناسب است، زیرا سرمایه گذاری کلانی روی توسعه میادین نفت و گاز و صنایع پتروشیمی در این کشورها صورت گرفته و شرکت های بین المللی فراوانی با بالاترین تکنولوژی های روز دنیا، در صنعت انرژی این کشورها به فعالیت مشغولند.

همان طور که پیش تر ذکر شد، افراد مشتاق استفاده از فرصت کاریابی مهندسان شیمی در خارج از کشور، بدون داشتن جاب آفر یا قرارداد کاری نمی ‌توانند مستقیما ویزای کار کشور مقصد مهاجرت کاری خود را دریافت نمایند. البته علاوه بر داشتن جاب آفر در هر کشور، موارد دیگری نیز برای اعطای ویزای کار مد نظر قرار می گیرد که اصلی ترین این موارد عبارتند از: داشتن مدرک زبان آن کشور یا مدرک زبان انگلیسی معتبر، میزان سابقه کاری فرد متقاضی، سطح تحصیلات فرد متقاضی و شرایط سنی فرد. در برخی از کشورها، اعطای ویزای کار بر اساس جدول امتیازات صورت می پذیرد و فرد متقاضی باید از هر یک از فاکتورهای تعیین شده، امتیازات لازم را کسب نموده و در نهایت به ویزای کار این کشور نایل شود.

 

کار مهندسی شیمی در خارج از کشور

می توان کشورهای صنعتی و توسعه یافته و همچنین کشورهای نفتی حوزه خلیج فارس و دریای عمان را بهترین گزینه ها برای مشتاقان کار مهندسی شیمی در خارج از کشور نیز دانست. مشتاقان استفاده از فرصت اعزام نیروی کار مهندسی شیمی، ترجیح می دهند در کشوری با درآمد بالاتر، مالیات کمتر و در نهایت رفاه بالاتر به زندگی و کار بپردازند. از این رو داوطلبان استخدام مهندس شیمی در خارج از کشور، باید سعی کنند توانایی های خود را بالا برده و رزومه ای قوی برای خود بسازند. تسلط به نرم افزارهای تخصصی گرایش های مختلف رشته مهندسی شیمی، می تواند شانس آنان را در اخذ جاب آفر بسیار بالا ببرد. زیرا در کشورهای پیشرفته، بدون تسلط به نرم افزارهای روز، شانس زیادی برای پیدا کردن شغل وجود ندارد.

 

اعزام نیروی کار مهندسی شیمی

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه موفق در حوزه کاریابی مهندسان شیمی در خارج از کشور آماده ارائه خدمات در زمینه اعزام نیروی کار مهندسی شیمی به هموطنان عزیزمان می باشد. مشتاقان استفاده از فرصت استخدام مهندس شیمی در خارج از کشور با استفاده از خدمات این کاریابی بین المللی می توانند شانس بالایی در زمینه اخذ جاب آفر از کارفرمایان فعال در کشور مورد نظر، معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور مورد نظر و همچنین اخذ ویزای کار آن کشور داشته باشند. زیرا این کاریابی بین المللی تجربه پرونده های موفق بسیاری در زمینه استخدام مهندس شیمی در خارج از کشور را داشته و به زیر و بم کار، آگاهی کافی دارد. همچنین مدیر این کاریابی بین المللی سال‌ ها در کشورهای اروپایی به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط کاریابی در کشورهای مختلف و همچنین شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی کافی داشته و با تکیه بر دانش و تجربیات اندوخته، می تواند هموطنان عزیزمان را در زمینه استفاده از فرصت کار مهندسی شیمی در خارج از کشور یاری نماید.