کاریابی کارشناس علوم تغذیه در خارج از کشور

اعزام نیروی کار کارشناس علوم تغذیه به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار کارشناس علوم تغذیه و کاریابی کارشناسانعلوم تغذیه در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار کارشناسی علوم تغذیه در آن کشور و میزان درآمد کارشناسان علوم تغذیه در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

استخدام کارشناس علوم تغذیه در خارج از کشور

رشته کارشناسی علوم تغذیه نیز از رشته های مرتبط با نظام سلامت به حساب آمده و ذیل مجموعه رشته های پیراپزشکی تعریف می شود. به طور خلاصه می توان وظیفه متخصصان این رشته را کمک به انسان ها در داشتن جسم و روحی سالم با داشتن یک برنامه مناسب غذایی دانست. می دانیم که انسان برای بقا به غذا نیاز دارد و برنامه غذایی باید تامین کننده تمامی نیازهای بدن افراد باشد. طبیعتا تغذیه مناسب تاثیر شگرفی در بالا بردن نشاط جسمی و به تبع آن نشاط روحی، داشتن زندگی سالم تر و دوری از بسیاری از امراض و همچنین بالا بردن طول عمر دارد. علم تغذیه بسیار گسترده بوده و مباحثی چون نحوه تغذیه مناسب، ارزش مواد غذایی گوناگون و رژیم درمانی اصلی ترین بخش های کاربردی آن به شمار می رود. در میان هموطنان عزیزمان که در این رشته تحصیل کرده اند، درصد قابل ملاحظه ای به مهاجرت کاری و کاریابی در خارج از کشور می اندیشند. علاقه مندان استفاده از فرصت استخدام کارشناسان علوم تغذیه در خارج از کشور باید با تطبیق شرایط خود با کشورهای مختلف، تعدادی کشور را در مرحله اول به عنوان اصلی ترین مقاصد برای مهاجرت کاری خود برگزینند. واضح است که یکی از اصلی ترین ملاک ها در انتخاب مقصد مهاجرت، مقوله زبان است و برای فردی که به زبانی خاص مسلط است، بهترین مقصد مهاجرت کاری از میان کشورهایی باید انتخاب شود که زبان رسمی آنان همان زبان مورد نظر مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی کارشناس علوم تغذیه در خارج از کشور باید تمامی فاکتورها علاوه بر بحث زبان را نیز مدنظر قرار دهند تا بتوانند کشوری مناسب را انتخاب نموده و مهاجرت کاری و کاریابی موفقی را تجربه نمایند.

 

کار کارشناسی علوم تغذیه در خارج از کشور

مشتاقان استفاده از فرصت استخدام کارشناسان علوم تغذیه در خارج از کشور، حتما باید یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در سیستم بهداشت و درمان کشور مقصد مهاجرت کاری، خود دریافت نمایند تا با در اختیار داشتن آن، بتوانند ویزای کار آن کشور را نیز کسب کنند. در این مسیر، مشتاقان کاریابی کارشناس علوم تغذیه در خارج از کشور باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در نظام سلامت کشور مورد نظر ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد به طور معمول از آنان برای شرکت در مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار می شود، دعوت به عمل می آید. برای موفقیت در مصاحبه شغلی و بهره مندی از فرصت کار کارشناسی علوم تغذیه در خارج از کشور، این افراد باید تسلط خود به زبان کشور مورد نظر را در طول مصاحبه، به خوبی نشان دهند. همچنین این افراد باید با فنون و مهارت های ارتباطی نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند فرد کارفرما را به خود جذب نمایند. علاوه بر این باید در طول مدت مصاحبه تسلط خود را به دانش رشته تغذیه نیز به خوبی نشان دهند.

بر اساس ماهیت شغل کارشناسی تغذیه، مشتاقان کار کارشناسی علوم تغذیه در خارج از کشور نیز در هر کشوری که وارد شوند، باید صلاحیت علمی خود را به نظام سلامت کشور مربوطه اثبات نمایند. این افراد علاوه بر داشتن چاب آفر، به منظور استفاده از فرصت اعزام نیروی کار کارشناسی علوم تغذیه به هر کشوری، می بایست مدارک تحصیلی خود را در آن کشور معادل سازی نمایند. بدین منظور، این عزیزان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت آن کشور ارسال نمایند تا مدارک آنان مورد ارزشیابی قرار گیرد. در اغلب موارد و در اکثر کشورها، برای کارشناسان علوم تغذیه که در دانشگاه های سایر نقاط دنیا تحصیل کرده اند، آزمونی جهت تطبیق مدارک و معادل سازی مدارک تحصیلی برگزار می گردد. در این آزمون، دانش رشته تغذیه داوطلبان کار در کشور مورد نظر در بوته آزمایش قرار داده می شود و آنان باید با موفقیت در این آزمون، به سیستم بهداشت و درمان کشور مورد نظر اثبات نمایند که از نظر دانش، شرایطی تقریباً برابر با دانش آموختگان دانشگاه های همان کشور را دارند. پس از موفقیت در آزمون معادل سازی مدارک، کارشناسان رشته تغذیه باید دوره کارورزی را نیز زیر نظر متخصصان علوم تغذیه رجیستر شده در آن کشور طی نمایند تا در پایان دوره به آنان مجوز کار به عنوان کارشناس علوم تغذیه اعطا شود. این سخت گیری ها به این علت صورت می گیرد که رشته تغذیه مانند تمامی رشته های علوم پزشکی، مستقیماً با جان و سلامت انسان ها در ارتباط است و نظام سلامت کشورها نمی توانند در اعطای مجوز به فارغ ‌التحصیلان این رشته از دانشگاه های سایر نقاط جهان، ریسک نمایند.

نکته مهم این است که آزمون معادل سازی مدارک رشته های بخش سلامت در هر کشوری به زبان همان کشور برگزار می شود و به منظور موفقیت در این آزمون نیز تسلط بالا به زبان آن کشور الزامی است. البته در معدود کشورهایی نیز این آزمون به زبان رسمی آن کشورها برگزار نشده و به زبان انگلیسی می باشد که این کشورها اغلب در منطقه خاور میانه و حوزه خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته اند.

 

اعزام نیروی کار کارشناسی علوم تغذیه

اما متاسفانه درصد بالایی از کارشناسان علوم تغذیه در کشورمان، جهت بهره مندی از فرصت اعزام نیروی کار کارشناسی علوم تغذیه به خارج از کشور، تسلط کافی به فنون کاریابی، به ویژه در مقیاس بین المللی ندارند و نمی توانند این پروسه را با موفقیت طی نمایند. لازم است این افراد جهت بهره مندی از فرصت کار کارشناسی علوم تغذیه در خارج از کشور، از خدمات یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی دارد، استفاده نمایند. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه کاریابی کارشناس علوم تغذیه در خارج از کشور، آماده ارائه خدمات به مشتاقان استفاده از فرصت استخدام کارشناسان علوم تغذیه در خارج از کشور می باشد. لیست بلند بالای پرونده های موفق این کاریابی بین المللی نشان دهنده شانس بالای موفقیت عزیزانیست که از طریق این کاریابی، پروسه کاریابی خود را در نقاط مختلف دنیا جلو می برند. مدیر این کاریابی بین المللی سال ها در کشورهای اروپایی به ویژه کشورهای آلمانی زبان به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط اکوسیستم کسب و کار اغلب کشورهای دنیا آشنایی کافی دارد. از این رو، با تکیه بر دانش و تجربیات گرانبهای بدست آمده در اثر به انجام رساندن پرونده‌ های پرتعداد موفق، می تواند عزیزان هم وطن را در زمینه استفاده از فرصت استخدام کارشناسان علوم تغذیه در خارج از کشور، یاری نماید.