کاریابی رادیولوژیست در خارج از کشور

اعزام نیروی کار رادیولوژیست به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار ردیولوژیست و کاریابی کارشناسان رادیولوژی در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار کارشناسی رادیولوژی در آن کشور و میزان درآمد رادیولوژیست ها در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

 

 

رشته رادیولوژی امروزه از مهم ترین تخصص های موجود در نظام سلامت به حساب می آید و در اغلب کشورهای پیشرفته دنیا، متخصصان این رشته پیراپزشکی از شرایط کاری و درآمدی مناسبی برخوردارند. به این علت، در میان کارشناسان رادیولوژی در کشورمان نیز اشتیاق بالایی برای استفاده از فرصت کاریابی رادیولوژیست در خارج از کشور وجود دارد. رادیولوژیست های عزیز می بایست در ابتدای امر، شرایط بازار کار و درآمد متخصصان این رشته در کشورهای مختلف را مورد مقایسه قرار دهند تا مناسب ترین کشور را به عنوان مقصد کاریابی بین المللی خود برگزینند. در این مطلب قصد داریم به شرایط استخدام رادیولوژیست در خارج از کشور و همچنین معرفی اصلی ترین کشورهایی که مناسب کاریابی این عزیزان هستند اشاره نماییم.

 

استخدام رادیولوژیست در خارج از کشور

افرادی که قصد دارند از فرصت استخدام رادیولوژیست در خارج از کشور بهره مند شوند، باید یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در کشور مقصد مهاجرت کاری خود دریافت نمایند تا با در اختیار داشتن آن، بتوانند ویزای کار آن کشور را نیز کسب کنند. در این راه، مشتاقان کاریابی رادیولوژیست در خارج از کشور باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در کشور مورد نظر ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. پس از بررسی، اگر شرایط آنان مناسب باشد، معمولا از آنان برای شرکت در مصاحبه شغلی که به صورت آنلاین برگزار می شود، دعوت به عمل می آید. برای موفقیت در مصاحبه شغلی و بهره مندی از فرصت کار کارشناسی رادیولوژی در خارج از کشور، این افراد باید تسلط خود به زبان کشور مورد نظر را در طول مصاحبه، به خوبی نشان دهند. همچنین این افراد باید با فنون و مهارت های ارتباطی نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند فرد کارفرما را به خود جذب نمایند. علاوه بر این باید در طول مدت مصاحبه تسلط خود را به دانش رادیولوژی نیز به خوبی نشان دهند تا شانس بیشتری برای گرفتن جاب آفر داشته باشند.

 

کار کارشناسی رادیولوژی در خارج از کشور

مشتاقان استفاده از فرصت کار کارشناسی رادیولوژی در خارج از کشور، علاوه بر داشتن چاب آفر، به منظور استفاده از فرصت اعزام نیروی کار رادیولوژیست به هر کشوری، می بایست مدارک تحصیلی خود را در آن کشور معادل سازی نمایند. بدین منظور، این عزیزان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت آن کشور ارسال نمایند تا مدارک آنان مورد ارزشیابی قرار گیرد. در اغلب موارد و در اکثر کشورها، برای کارشناسان رادیولوژی که در دانشگاه های سایر نقاط دنیا تحصیل کرده اند، آزمونی جهت تطبیق مدارک و معادل سازی مدارک تحصیلی برگزار می گردد. در این آزمون، دانش رشته رادیولوژی داوطلبان کار در کشور مورد نظر در بوته آزمایش قرار داده می شود و آنان باید با موفقیت در این آزمون، به سیستم بهداشت و درمان کشور مورد نظر اثبات نمایند که از نظر دانش، شرایطی تقریباً برابر با دانش آموختگان دانشگاه های همان کشور را دارند. پس از موفقیت در آزمون معادل سازی مدارک، کارشناسان رادیولوژی باید دوره کارورزی را نیز زیر نظر همتایان رجیستر شده خود در آن کشور طی نمایند تا در پایان دوره به آنان مجوز کار به عنوان کارشناس رادیولوژی اعطا شود.

دیگر نکته حائز اهمیت این است که آزمون معادل سازی مدارک رادیولوژی نیز مانند سایر رشته های علوم پزشکی در هر کشوری، به زبان همان کشور برگزار می شود و به منظور موفقیت در این آزمون نیز تسلط بالا به زبان آن کشور الزامی است. البته در معدود کشورهایی نیز این آزمون به زبان رسمی آن کشورها برگزار نشده و به زبان انگلیسی می باشد که این کشورها اغلب در منطقه خاور میانه و حوزه خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته اند.

 

اعزام نیروی کار رادیولوژیست

درصد بالایی از کارشناسان رادیولوژی عزیز، جهت بهره مندی از فرصت اعزام نیروی کار رادیولوژیست به خارج از کشور، تسلط کافی به فنون کاریابی در مقیاس بین المللی ندارند و نمی توانند این پروسه را با موفقیت طی نمایند. از این رو، لازم است جهت بهره مندی از فرصت کاریابی رادیولوژیست در خارج از کشور، این عزیزان از خدمات یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی دارد، استفاده نمایند. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رادیولوژیست، آماده ارائه خدمات به مشتاقان استفاده از فرصت استخدام رادیولوژیست در خارج از کشور می باشد. تعداد بالای پرونده های موفق این کاریابی بین المللی نشان دهنده شانس بالای موفقیت عزیزانیست که از طریق این کاریابی، پروسه کاریابی خود را در نقاط مختلف دنیا جلو می برند. مدیر این کاریابی بین المللی سال ها در کشور های اروپایی به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط اکوسیستم کسب و کار اغلب کشورهای دنیا آشنایی کافی دارد. از این رو، با تکیه بر دانش و تجربیات گرانبهای اندوخته شده در اثر به انجام رساندن پرونده‌ های پرتعداد موفق، می تواند عزیزان هم وطن را در زمینه استفاده از فرصت کاریابی رادیولوژیست در خارج از کشور، یاری و راهنمایی نماید.