کاریابی دندانپزشکان در خارج از کشور

اعزام نیروی کار دندانپزشک به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار دندانپزشک و کاریابی دندانپزشکان در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار دندانپزشکان در آن کشور و میزان درآمد پزشکان در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

می دانیم که دندانپزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل در ایران به حساب می‌ آید، اما در میان متخصصان این رشته نیز اشتیاق به مهاجرت کاری و کاریابی در سایر کشورها دیده می شود. مشتاقان استفاده از فرصت استخدام دندانپزشکان در خارج از کشور می بایست ابتدا با توجه به شرایط خود، تعدادی کشور را به عنوان مقصد مهاجرت کاری انتخاب نمایند و سعی کنند از کارفرمایان فعال در این کشورها پیشنهاد کاری دریافت نمایند. طبیعتاً برای فردی که به زبانی خاص مسلط است، بهترین مقصد مهاجرت کاری از میان کشورهایی انتخاب می شود که زبان رسمی آنان همان زبان مورد نظر است. البته علاوه بر فاکتور زبان، موارد دیگری نیز باید مدنظر مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی دندانپزشکان در خارج از کشور قرار گیرد که در ادامه اشاره خواهیم نمود.

 

استخدام دندانپزشکان در خارج از کشور

داوطلبان استفاده از فرصت استخدام دندانپزشکان در خارج از کشور، حتما باید یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در سیستم بهداشت و درمان کشور مقصد مهاجرت کاری خود دریافت نمایند. زیرا بدون داشتن جاب آفر، امکان اخذ ویزای کار برای آنان وجود نخواهد داشت. بدین منظور، مشتاقان کاریابی دندانپزشکان در خارج از کشور باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در نظام سلامت کشور مورد نظر ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد به طور معمول از آنان برای شرکت در مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار می شود، دعوت به عمل می آید. برای موفقیت در مصاحبه شغلی و بهره مندی از فرصت کار دندانپزشکی در خارج از کشور، این افراد باید تسلط خود به زبان کشور مورد نظر را در طول مصاحبه، به خوبی نشان دهند. همچنین این افراد باید با فنون و مهارت های ارتباطی نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند فرد کارفرما را به خود جذب نمایند. علاوه بر این باید در طول مدت مصاحبه تسلط خود را به دانش دندانپزشکی نیز به خوبی نشان دهند.

همانند سایر رشته های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، دندانپزشکان نیز باید تسلط بسیار بالایی به زبان کشور مقصد مهاجرت کاری خود داشته باشند. زیرا متخصصان این رشته نیز مانند سایر رشته‌ های علوم پزشکی باید بتوانند ارتباطی موثر با بیماران و خانواده های آنها و سایر اعضای کادر درمان برقرار نمایند و بدون تسلط به زبان یک کشور نمی توان چنین ارتباطی را در آن کشور برقرار نمود.

 

کار دندانپزشکی در خارج از کشور

اما علاوه بر داشتن چاب آفر، به منظور استفاده از فرصت اعزام نیروی کار دندانپزشک به هر کشوری، دندانپزشکان می بایست مدارک تحصیلی خود را در آن کشور معادل سازی نمایند. بدین منظور، این عزیزان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت آن کشور ارسال نمایند تا مدارک آنان مورد ارزشیابی قرار گیرد. در اغلب موارد و در اکثر کشورها، برای دندانپزشکانی که در دانشگاه های سایر نقاط دنیا تحصیل کرده اند، آزمونی جهت تطبیق مدارک و معادل سازی مدارک تحصیلی برگزار می گردد که معمولاً در دو مرحله تئوری و عملی طراحی می ‌شود. در این آزمون، دانش دندانپزشکی داوطلبان کار در کشور مورد نظر در بوته آزمایش قرار داده می شود و آنان باید با موفقیت در این آزمون، به سیستم بهداشت و درمان کشور مورد نظر اثبات نمایند که از نظر دانش، شرایطی تقریباً برابر با دانش آموختگان دانشگاه های همان کشور را دارند. پس از موفقیت در آزمون معادل سازی مدارک، دندانپزشکان باید دوره کارورزی را نیز زیر نظر دندانپزشکان رجیستر شده در آن کشور طی نمایند تا در پایان دوره به آنان مجوز کار به عنوان دندانپزشک اعطا شود. این سخت گیری ها به این علت صورت می گیرد که رشته دندانپزشکی مستقیماً با جان و سلامت انسان ها در ارتباط است و نظام سلامت کشورها نمی توانند در اعطای مجوز به فارغ ‌التحصیلان این رشته از دانشگاه های سایر نقاط جهان، ریسک نمایند.

باید در نظر داشت که آزمون معادل سازی مدارک دندانپزشکی در هر کشوری به زبان همان کشور برگزار می شود و به منظور موفقیت در این آزمون نیز تسلط بالا به زبان آن کشور الزامی است. البته در معدود کشورهایی نیز این آزمون به زبان رسمی آن کشورها برگزار نشده و به زبان انگلیسی می باشد که این کشورها اغلب در منطقه خاور میانه و حوزه خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته اند.

شرایط معادل سازی مدارک در برخی کشورها نیز با سایر کشورها تفاوت های اساسی دارد. به عنوان مثال در کشورهای کویت و قطر، دندانپزشکان و سایر متخصصان رشته های مرتبط با سیستم بهداشت و درمان، می توانند با دریافت جاب آفر به کشور مورد نظر وارد شده و از همان ابتدا برای کارفرمای مورد نظر به کار مشغول شوند. در این کشورها نیازی نیست ابتدا فرآیند معادل سازی طی شده و پس از آن، داوطلب به کار مشغول شود. بلکه داوطلبان در حین کار برای کارفرمای مورد نظر، پروسه معادل سازی مدارک خود را نیز جلو می برند و دوره کار برای کارفرما به عنوان دوره کارورزی برای آنان به حساب می آید.

 

اعزام نیروی کار دندانپزشک

متاسفانه بسیاری از دندانپزشکان عزیز جهت بهره مندی از فرصت اعزام نیروی کار دندانپزشک به خارج از کشور، تسلط بالایی به فنون کاریابی در مقیاس بین المللی ندارند و نمی توانند این پروسه را با موفقیت طی نمایند. از این رو بهتر است جهت بهره مندی از فرصت کار دندانپزشکی در خارج از کشور، این عزیزان از خدمات یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی دارد، استفاده نمایند. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه کاریابی دندانپزشکان در خارج از کشور، آماده ارائه خدمات به مشتاقان استفاده از فرصت استخدام دندانپزشکان در خارج از کشور می باشد. تعداد بالای پرونده های موفق این کاریابی بین المللی نشان دهنده شانس بالای موفقیت عزیزانیست که از طریق این کاریابی، پروسه کاریابی خود را در نقاط مختلف دنیا جلو می برند. مدیر این کاریابی بین المللی سال ها در کشور های اروپایی به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط اکوسیستم کسب و کار اغلب کشورهای دنیا آشنایی کافی دارد. از این رو، با تکیه بر دانش و تجربیات گرانبهای اندوخته شده در اثر به انجام رساندن پرونده‌ های پرتعداد موفق، می تواند عزیزان هم وطن را در زمینه استفاده از فرصت استخدام دندانپزشکان در خارج از کشور، یاری نماید.