کاریابی داروسازان در خارج از کشور

اعزام نیروی کار داروسازی به خارج از کشور و به کلیه کشورهای دنیا از جمله خدماتی است که کاریابی بین المللی پرگاس پارس ارائه می دهد. در جدول زیر کشورهایی که در آن ها امکان اعزام نیروی کار داروسازی و کاریابی داروسازان در خارج از کشور وجود دارد، قرار گرفته و در آن مواردی که به صورت رنگی نمایش داده می شوند، در حال حاضر امکان کاریابی وجود دارد. با کلیک بر روی نام هر کشور می توانید شرایط کار داروسازی در آن کشور و میزان درآمد داروسازان در آن را ملاحظه فرمایید:

 

آفریقای جنوبی

آلمان

آمریکا

اتریش

استرالیا

اسپانیا

اسکاتلند

انگلستان

ایتالیا

ایرلند

بلژیک

ترکیه

دانمارک

ژاپن

سوئد

سوئیس

عمان

فرانسه

فنلاند

قطر

کانادا

کره جنوبی

کویت

نروژ

نیوزلند

هلند

 

داروسازی نیز از رشته های پردرآمد در ایران محسوب می شود و بسیاری از جوانان در زمان انتخاب رشته دانشگاهی، مشتاق ورود به دوره های تحصیلی این رشته هستند. در میان دانش آموختگان این رشته نیز اشتیاق به مهاجرت کاری و کاریابی در سایر کشورها وجود دارد. علاقه مندان استفاده از فرصت استخدام داروسازان در خارج از کشور ابتدا باید با تطبیق شرایط خود با کشورهای مختلف، تعدادی کشور را به عنوان اصلی ترین مقاصد برای مهاجرت کاری خود برگزینند. واضح است که یکی از اصلی ترین ملاک ها در انتخاب مقصد مهاجرت، مقوله زبان است و برای فردی که به زبانی خاص مسلط است، بهترین مقصد مهاجرت کاری از میان کشورهایی باید انتخاب شود که زبان رسمی آنان همان زبان مورد نظر مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در خارج از کشور باید تمامی فاکتورها علاوه بر بحث زبان را نیز مدنظر قرار دهند تا بتوانند کشوری مناسب را انتخاب نموده و مهاجرت کاری و کاریابی موفقی را تجربه نمایند.

 

کار داروسازی در خارج از کشور

بر اساس ماهیت شغل داروسازی، مشتاقان کار داروسازی در خارج از کشور نیز در هر کشوری که وارد شوند، می توانند به عنوان داروسازی مستقر در داروخانه و یا متخصص این رشته در شرکت ها و صنایع دارویی مشغول به کار شوند. کار در صنایع و شرکت های دارویی برای این عزیزان، شرایط سهل تری دارد. این افراد بدون گذراندن فرآیند معادل سازی مدارک و شرکت در آزمون، می توانند فقط با اخذ یک جاب آفر، در کشور مقصد مشغول به کار شوند. به طور دقیق تر، برای کار در صنایع و شرکت های دارویی، نیازی به معادل سازی مدارک وجود نخواهد داشت.

 

استخدام داروسازان در خارج از کشور

اما داوطلبان استفاده از فرصت استخدام داروسازان در خارج از کشور که قصد دارند در داروخانه ها به کار مشفول شوند، حتما باید یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان اعم از داروخانه های فعال در سیستم بهداشت و درمان و شرکت ها و صنایع دارویی کشور مقصد مهاجرت کاری، خود دریافت نمایند تا با در اختیار داشتن آن، بتوانند ویزای کار آن کشور را نیز کسب کنند. در این راه، مشتاقان کاریابی داروسازان در خارج از کشور باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در نظام سلامت کشور مورد نظر ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد به طور معمول از آنان برای شرکت در مصاحبه های شغلی که به صورت آنلاین برگزار می شود، دعوت به عمل می آید. برای موفقیت در مصاحبه شغلی و بهره مندی از فرصت کار داروسازی در خارج از کشور، این افراد باید تسلط خود به زبان کشور مورد نظر را در طول مصاحبه، به خوبی نشان دهند. همچنین این افراد باید با فنون و مهارت های ارتباطی نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند فرد کارفرما را به خود جذب نمایند. علاوه بر این باید در طول مدت مصاحبه تسلط خود را به دانش داروسازی نیز به خوبی نشان دهند.

داروسازانی که قصد دارند در داروخانه ها به کار مشغول شوند، علاوه بر داشتن چاب آفر، به منظور استفاده از فرصت اعزام نیروی کار داروسازی به هر کشوری، می بایست مدارک تحصیلی خود را در آن کشور معادل سازی نمایند. بدین منظور، این عزیزان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت آن کشور ارسال نمایند تا مدارک آنان مورد ارزشیابی قرار گیرد. در اغلب موارد و در اکثر کشورها، برای داروسازانی که در دانشگاه های سایر نقاط دنیا تحصیل کرده اند، آزمونی جهت تطبیق مدارک و معادل سازی مدارک تحصیلی برگزار می گردد. در این آزمون، دانش داروسازی داوطلبان کار در کشور مورد نظر در بوته آزمایش قرار داده می شود و آنان باید با موفقیت در این آزمون، به سیستم بهداشت و درمان کشور مورد نظر اثبات نمایند که از نظر دانش، شرایطی تقریباً برابر با دانش آموختگان دانشگاه های همان کشور را دارند. پس از موفقیت در آزمون معادل سازی مدارک، داروسازان باید دوره کارورزی را نیز زیر نظر داروسازان رجیستر شده در آن کشور طی نمایند تا در پایان دوره به آنان مجوز کار به عنوان داروساز اعطا شود. این سخت گیری ها به این علت صورت می گیرد که رشته داروسازی مستقیماً با جان و سلامت انسان ها در ارتباط است و نظام سلامت کشورها نمی توانند در اعطای مجوز به فارغ ‌التحصیلان این رشته از دانشگاه های سایر نقاط جهان، ریسک نمایند.

نکته مهم این است که آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در هر کشوری به زبان همان کشور برگزار می شود و به منظور موفقیت در این آزمون نیز تسلط بالا به زبان آن کشور الزامی است. البته در معدود کشورهایی نیز این آزمون به زبان رسمی آن کشورها برگزار نشده و به زبان انگلیسی می باشد که این کشورها اغلب در منطقه خاور میانه و حوزه خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته اند.

 

اعزام نیروی کار داروسازی

عده زیادی از داروسازان عزیز، جهت بهره مندی از فرصت اعزام نیروی کار داروسازی به خارج از کشور، تسلط کافی به فنون کاریابی در مقیاس بین المللی ندارند و نمی توانند این پروسه را با موفقیت طی نمایند. از این رو، لازم است جهت بهره مندی از فرصت کار داروسازی در خارج از کشور، این عزیزان از خدمات یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف آشنایی دارد، استفاده نمایند. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه کاریابی داروسازان در خارج از کشور، آماده ارائه خدمات به مشتاقان استفاده از فرصت استخدام داروسازان در خارج از کشور می باشد. تعداد بالای پرونده های موفق این کاریابی بین المللی نشان دهنده شانس بالای موفقیت عزیزانیست که از طریق این کاریابی، پروسه کاریابی خود را در نقاط مختلف دنیا جلو می برند. مدیر این کاریابی بین المللی سال ها در کشور های اروپایی به تحصیل، کار و زندگی پرداخته و با شرایط اکوسیستم کسب و کار اغلب کشورهای دنیا آشنایی کافی دارد. از این رو، با تکیه بر دانش و تجربیات گرانبهای اندوخته شده در اثر به انجام رساندن پرونده‌ های پرتعداد موفق، می تواند عزیزان هم وطن را در زمینه استفاده از فرصت استخدام داروسازان در خارج از کشور، یاری نماید.