کاریابی پزشکان در اتریش

  • کاریابی پزشکان در اتریش
  • استخدام پزشک در هلند

کاریابی پزشکان در اتریش

کشور اتریش از صنعتی ترین کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می آید و محیط بسیار امنی از همه جهات برای زندگی و راه اندازی کسب و کار در آن وجود دارد که همین موارد بسیاری را به دنبال پیدا کردن کار در این کشور روانه کرده است. اما این کشور با وجود داشتن زیرساخت ها و امکانات پیشرفته که لازمه های توسعه هر چه بیشتر به شمار می روند، به دیگر موتور محرک توسعه یعنی نیروی انسانی متخصص و ماهر نیز نیاز مبرم دارد. این نیاز در برخی رشته ها از جمله رشته های علوم پزشکی و به ویژه خود رشته پزشکی بسیار نمود بیشتری دارد. از این رو برای پزشکانی که قصد کار در خارج از کشور را دارند، فرصت کاریابی پزشکان در اتریش می تواند یک فرصت مغتنم به حساب آید تا هم بتوانند در این کشور مشغول به کار شده و از درآمد مناسب پزشکان در این کشور برخوردار شوند و هم موقعیت عالی تجربه زندگی در محیط آرام کشور اتریش را داشته باشند. می دانیم که کیفیت زندگی در شهرهای آرام اتریش به ویژه پایتخت آن وین در دنیا مثال زدنیست و سال هاست نام این شهر به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی دیده می شود.

بحث مهم در مورد کاریابی پزشکان در اتریش درست مانند سایر کشورهای اروپایی، مقوله معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکی در این کشور است. زیرا کشورها به ویژه کشورهای پیشرفته برای جان و سلامت انسان ها نهایت ارزش را قائل هستند و به همین سبب با سختگیری فراوان اجازه می دهند کسی به عنوان پزشک وارد سیستم بهداشت و درمانشان شود. اگر فردی به عنوان مثال در دانشگاه های خود کشور اتریش به تحصیل پزشکی پرداخته باشد، سیستم بهداشت و درمان این کشور روی نوع آموزش هایی که به وی ارائه شده نظارت کافی را داشته است و وی از نظر نظام سلامت اتریش پس از اتمام تحصیل پزشکی در این کشور شایسته کار پزشکی شناخته می شود. افرادی که در دانشگاه های سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم به تحصیل پزشکی بپردازند، پس از اتمام تحصیل مجوز کار پزشکی در اتریش را دریافت می کنند. زیرا سیستم آموزشی دانشگاه های کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشترک است و به همین جهت آموزش های آنان نیز از نظر سیستم بهداشت و درمان اتریش کافی می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در سوئیس

بحث اصلی در مقوله معادل سازی که لازمه کاریابی پزشکان در اتریش است مربوط به افرادیست که در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به تحصیل پزشکی پرداخته اند. پزشکان ایرانی که در وطن خود تحصیل پزشکی کرده اند مشمول این مورد می شوند. پزشکان ایرانی که متقاضی اعزام نیروی کار پزشکی به اتریش هستند باید گذرنامه خود که حداقل دارای 6 ماه اعتبار است، شناسنامه با ترجمه به زبان آلمانی، گواهی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی با ترجمه به زبان آلمانی، گواهی بانکی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در اتریش، مدارک مربوط به سابقه کار پزشکی با ترجمه به زبان آلمانی، ترجمه کارت عضویت پزشکان در سازمان نظام پزشکی، برگه معاینه سلامت پزشکان و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه را به همراه فرم درخواست پر شده برای سفارت اتریش ارسال نمایند. پس از بررسی، سفارت این کشور نتیجه را به صورت کتبی به آنان اطلاع رسانی می کند.

حال متقاضیان اعزام نیروی کار پزشکی به اتریش می توانند با ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2 یا C1 در آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی در اتریش شرکت نموده و مجوز کار پزشکی در اتریش را دریافت نمایند. همچنین با پذیرش در این آزمون می توانند وارد دوره های تخصص در این کشور شوند. لازم به ذکر است که آزمون معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش به زبان آلمانی یعنی زبان رسمی کشور اتریش برگزار می شود.

 

اعزام نیروی کار پزشکی به اتریش

متقاضیان اعزام نیروی کار پزشکی به اتریش باید انتخاب کنند که در کدام منطقه از این کشور قصد کار و زندگی را دارند. این موضوع از این نظر حائز اهمیت است که هر منطقه ای که انتخاب شود، آزمون معادل سازی مدرک پزشکی نیز برای دوطلب در دانشگاه علوم پزشکی همان منطقه برگزار خواهد شد. بیشتر متقاضیان اعزام نیروی کار پزشکی به اتریش ترجیح می دهند به یکی از سه شهر وین، گراتس و یا اینسبروک وارد شده و پس از تکمیل پروسه معادل سازی و شرکت در آزمون مربوطه در این شهرها به کار پزشکی و طبابت مشغول شوند.

همچنین بخوانید:  کاریابی پزشکان در کویت

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با تکیه بر سال ها تجربه و تمرکز خاصی که بر روی کاریابی پزشکان در اتریش داشته است، آماده ارائه خدمات در زمینه اعزام نیروی کار پزشکی به اتریش شامل انجام مراحل معادل سازی مدارک، اخذ ویزای کار و یافتن شغل در اتریش برای پزشکان عزیز می باشد.

 

شرایط کار پزشکی در اتریش

از شرایط کار پزشکی در اتریش و پروسه معادل سازی این است که پزشک متقاضی اعزام نیروی کار پزشکی به اتریش باید نام خود را در لیست پزشکان که توسط نطام  پزشکی اتریش تهیه می شود ثبت کنند تا مدارک وی مورد بررسی قرار گیرد. هزینه بررسی مدارک جهت تایید در کشور اتریش حدود 200 یورو است.

سهولت شرایط کار پزشکی در اتریش می تواند یکی از عللی باشد که بسیاری از پزشکان که قصد کار در کشورهای پیشرفته را داشته باشند، اتریش را به دیگر کشورها از جمله آمریکا و کانادا ترجیح دهند. به عنوان مثال خود این آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکی در کشور اتریش اصلا از نظر دشواری با آزمونی چون آزمون USMLE کشور آمریکا قابل قیاس نیست.

افرادی که متقاضی کاریابی پزشکان در اتریش هستند باید در نظر داشته باشند که در این کشور توجه بسیاری در فرآیند معادل سازی به برقراری ارتباط درست و تعامل با بیماران می شود. از این رو امکان گذراندن دوره های زبان آلمانی در خود کشور اتریش برای پزشکان متقاضی معادل سازی مدارک وجود دارد. زیرا باور عمومی بر این است که در رشته ای مانند پزشکی باید بهترین ارتباط ممکن بین متخصص و مراجعه کننده یا همان بیمار برقرار شود تا بتوان بهترین تشخیص را داده و بهترین روند درمانی را طراحی نمود. همچنین برقراری ارتباط مفید و موثر با سایر اعضای کادر درمانی نیز به تسلط کامل به زبان آلمانی نیاز دارد.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در کانادا

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به اتریش و سایر کشورها به ویژه استخدام پزشک در اتریش می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *