کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا

  • کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا
  • bigstock-222124441

کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا

تصور زندگی بدون کامپیوتر و دستگاه هایی که از فناوری های رایانه ای بهره می برند نیز در روزگار کنونی برای انسان امروزی غیر ممکن است. امروزه حتی گوشی های تلفن همراه که تقریبا تمامی افراد از آن ها استفاده می کنند از فناوری های نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتری بهره می گیرند. حتی برخی از دستگاه های موجود در منزل مانند تلویزیون ها نیز هوشمند شده اند. این مثال های ساده به خوبی گواه ارزش تحصیل در رشته کامپیوتر می باشد، زیرا به ویژه در کشورهای پیشرفته همچون کانادا که تولید سخت افزار و نرم افزارهای کامپیوتری رونق بالایی دارد، بازار کار بسیار مناسبی برای این رشته موجود است. رشته های مختلفی چون مهندسی کامپیوتر نرم افزار، مهندسی کامپیوتر سخت افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سیستم های اطلاعاتی و علوم کامپیوتر به صورت جنرال وجود دارند که زیرشاخه های اصلی رشته کامپیوتر به شمار می روند. اما زیرشاخه های متعدد دیگری چون تولید و راه اندازی بازی های کامپیوتری در دانشگاه های کشورهای مختلف ارائه می گردد که بسته به نیازهای اکوسیستم کسب و کار هر کشور تعریف می شوند. مهندسان کامپیوتر زیادی در کشورمان مشتاق ورود به بازار کار کشورهای پیشرفته ای چون کانادا هستند تا بتوانند هم از امکان پیشرفت در رشته خود بهره مند شوند و هم به درآمد مناسبی دست پیدا کنند. کانادا کشوری با دانشگاه های بسیار درجه یک به شمار می رود که مهندسان زبده ای هر ساله از این دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند. اما بازار کار رشته کامپیوتر در این کشور به حدی گنجایش دارد که حتی این فارغ التحصیلان برای بازار کار این کشور کافی نیستند و فرصت کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کشورهای دیگر نیز وجود دارد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس کامپیوتر در انگلیس

اعزام نیروی کار مهندس کامپیوتر به کانادا

افراد مشتاق کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا باید اولا مدارک تحصیلی و سوابق کاری و تجربیات و گواهی های اخذ شده را جمع آوری و ترجمه نمایند تا بتوانند وارد فرآیند اعزام نیروی کار مهندس کامپیوتر به کانادا شوند. اما بحث مهم در این زمینه این است که بسیاری از این افراد علیرغم تسلط به زبان و تحصیلات عالی باز هم در پروسه کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا با مشکل مواجهند. دلیل این موضوع تخصصی بودن فرآیند کاریابی است که باید حتما از یک کاریابی بین المللی کمک گرفته شود. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با تکیه بر سال ها تجربه و تخصص در زمینه اعزام نیروی کار مهندس کامپیوتر به کانادا و سایر کشورهای پیشرفقته دنیا آماده ارائه خدمات صفر تا صد در زمینه کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا می باشد.

شرایط کار مهندسی کامپیوتر در کانادا

از شرایط کار مهندسی کامپیوتر در کانادا می توان به ارائه مدرک زبان اشاره نمود. طبیعتا برای ورود به بازار کار مهندسی کامپیوتر در کشور کانادا باید مدرک زبان انگلیسی معتبر چون آیلتس و تافل ارائه نمود. این در حالی است که برای ورود به بازار کار در استان کبک، طبیعتا داشتن مدرک زبان فرانسوی نیز الزامی است. شهر مونترال در استان کبک شرایط بسیار مناسبی برای کسب و کار های مبتنی بر کامپیوتر دارد و شرکت های بسیار بزرگی در این زمینه در این شهر بزرگ کشور کانادا فعالند. بسیاری از شرکت های بزرگ ساخت و تولید بازی های کامپیوتری در شهر مونترال استان کبک دفتر دارند و طبیعتا افرادی که مشتاق کاریابی مهندسان کامپیوتر در کانادا هستند در صورت داشتن صلاحیت لازم برای ورود به چنین شرکت های پر سودی، از درآمد بسیار مناسبی برخوردار خواهند شد. در خود کشور کانادا نیز با توجه به گردش مالی بالای صنعت ساخت بازی های کامپیوتری که حتی از صنعت سینما و موسیقی نیز به مراتب بیشتر است، جوانان و نوجوانان زیادی از ابتدا به فکر انتخاب رشته های مرتبط با این صنعت هستند.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس کامپیوتر در استرالیا

دورنمای بازار بازی های رایانه ای نشان می دهد بازار آن ها مرتب در حال گسترش و رونق بیشتر خوهد بود و از این رو بسیاری از متخصصان از سراسر دنیا در صورت داشتن مهارت های لازم می توانند جذب این بازار شوند. کشور کانادا و به ویژه شهر مونترال یکی از شهرهایی است که به مرکزی برای تولید این محصولات نرم افزاری تبدیل شده و به همین دلیل انتظار می رود در طی سال های آینده با گسترش بیشتر بازار این محصولات، شرایط برای اعزام نیروی کار مهندس کامپیوتر به کانادا فراهم تر نیز باشد.

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به کانادا و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *