استخدام کارشناس رادیولوژی در استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری متخصصان رشته های علوم پزشکی و کادر درمان به شمار می رود. سالهاست نام کلیه رشته های بخش سلامت و بهداشت و درمان از جمله رشته رادیولوژی در میان لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا به چشم می آید و متخصصان این رشته ها می ‌توانند از این فرصت استفاده کرده و از شرایط مناسب بازار کار استرالیا برای رشته های بخش سلامت برخوردار شوند. میانگین درآمد کارکنان بخش سلامت نیز در کشور استرالیا رقم بسیار مناسبی است و به همین علت است که متخصصان رشته‌هایی همچنین رادیولوژی، استرالیا را یکی از بهترین گزینه ها برای کار و زندگی به حساب می آورند. در این مطلب به شرایط استخدام کارشناس رادیولوژی در استرالیا اشاره می کنیم.

با اینکه کشور استرالیا شرایط بسیار مناسبی برای کار و درآمد متخصصان رشته هایی همچون رادیولوژی فراهم نموده است، تنها افرادی می ‌توانند از مزایای کار در این کشور بهره‌ مند شوند که بتوانند صلاحیت علمی خود را برای کار در نظام سلامت، به سیستم بهداشت و درمان استرالیا اثبات کنند. افرادی که در دانشگاه‌ های خود کشور استرالیا و کشور نیوزلند به تحصیل رشته ای همچون رادیولوژی و سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می پردازند، فارغ از ملیت شان می ‌توانند پس از اتمام دوره تحصیل، ویزای کار استرالیا و مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت کرده و در سیستم بهداشت و درمان کشور استرالیا مشغول به کار شوند. اما افرادی که در سایر کشورهای دنیا به تحصیل رشته های مرتبط با بخش سلامت از جمله رادیولوژی پرداخته و متقاضی کار در کشور استرالیا هستند، با شرایط سختی مواجه خواهند بود. متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در استرالیا در صورتی که در سایر نقاط دنیا تحصیل کرده باشند، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نمایند تا شرایط آن مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که تاییدیه اولیه را کسب کنند، می توانند سایر مراحل معادل سازی مدارک علوم پزشکی در استرالیا را طی نمایند که اصلی ‌ترین آن ها آزمون تئوری و عملی جهت معادل سازی مدارک در این کشور است. از آنجا که زبان رسمی کشور استرالیا انگلیسی است، به منظور اخذ مجوز کار در این کشور، ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس، تافل و پی تی ئی الزامی می باشد. همچنین آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در استرالیا نیز به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و افرادی که تسلط بالایی به زبان انگلیسی عمومی و زبان انگلیسی تخصصی رشته های علوم پزشکی نداشته باشند، شانسی برای استفاده از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در استرالیا را نخواهند داشت.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس رادیولوژی در آلمان

 

کاریابی کارشناسان رادیولوژی در استرالیا

به منظور استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان رادیولوژی در استرالیا این افراد باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در نظام سلامت این کشور مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، به طور معمول از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، دعوت به عمل می آید. در این مصاحبه شغلی این افراد باید تسلط بالای خود به زبان انگلیسی و همچنین مهارت های رشته رادیولوژی را به خوبی به اثبات برسانند تا کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند و از این طریق یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت نموده و با استفاده از آن ویزای کار استرالیا را نیز اخذ نمایند.

می دانیم که ویزای کار کشور استرالیا یک ویزای امتیاز محور است و فاکتورهای متعددی در اخذ این ویزا موثر است. اصلی ترین فاکتورهای کسب امتیاز برای به دست آوردن ویزای کار استرالیا عبارتند از: داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما در این کشور، شرایط سنی فرد متقاضی، میزان سابقه کاری فرد متقاضی، میزان و سطح تحصیلات دانشگاهی فرد متقاضی و اثبات تسلط به زبان انگلیسی و از طریق ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس، تافل و پی تی ئی.

برای موفقیت در مصاحبه های شغلی متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان رادیولوژی در استرالیا باید به فنون و تکنیک های مذاکره و مصاحبه های شغلی و شرایط اکوسیستم کسب و کار استرالیا آشنایی داشته باشند. در غیر این صورت شانس زیادی برای جلب نظر کارفرما نخواهند داشت و نمی توانند جاب آفر مورد نیاز را به دست آورند. به همین علت استفاده از خدمات و راهنمایی های یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور استرالیا و سایر کشورهای دنیا مسلط است می تواند راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه و تعداد زیادی پرونده موفق در زمینه اعزام نیروی کار و استخدام کارشناس رادیولوژی در اتریش، آلمان، استرالیا، کانادا، انگلیس، نیوزلند،  فرانسه، سوئد، نروژ، دانمارک و کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس رادیولوژی در انگلیس

 

درآمد رادیولوژیست ها در استرالیا

همان طور که پیش تر ذکر شد علل مختلفی برای استقبال از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در استرالیا وجود دارد که اصلی ترین آنها شرایط مناسب بازار کار این کشور و وجود فرصت های شغلی فراوان برای متخصصان این رشته در این کشور مهاجر پذیر می‌ باشد. اما علاوه بر این، بالا بودن درآمد رادیولوژیست ها در استرالیا را نیز می توان از دیگر علل استقبال بالا از فرصت استخدام متخصصان این رشته در این کشور دانست. به طور میانگین درآمد رادیولوژیست ها در استرالیا حدود ۳۶۸ هزار دلار استرالیا در سال است که نسبت به هزینه های زندگی در این کشور و همچنین میزان درآمد کارشناسان این رشته در سایر کشورهای دنیا رقم بسیار قابل توجهی به حساب می آید. البته این رقم درآمد ناخالص بوده و مالیات بر درآمد باید از آن کم شود که حدود ۳۰ درصد خواهد بود. درآمد رادیولوژیست ها در استرالیا بسته به میزان سابقه کاری آنان و همچنین شرایط کارفرما  می ‌تواند بالاتر یا پایین ‌تر از رقم میانگین ذکر شده تعیین شود.  همچنین شرایط درآمدی متخصصان این رشته مانند سایر رشته ها در ایالت های مختلف کشور استرالیا یکسان نیست و میزان درآمد آنان در برخی از ایالت ‌های این کشور بیشتر و در برخی دیگر کمتر از رقم ذکر شده می باشد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به استرالیا و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس رادیولوژی در اتریش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *