استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا

در دیدگاه عموم مردم سراسر جهان، کشور کانادا به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت با داشتن بازار کاری گسترده برای متخصصان مشاغل مختلف شناخته می شود. در میان رسته های شغلی، مشاغل مرتبط با نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان در این کشور از شرایط بهتری نیز برخوردارند. شرایط بازار کار این رشته ها در کانادا، میزان درآمد متخصصان این رشته ها در این کشور و همچنین امکان اخذ اقامت دائم این کشور مهاجر پذیر، اصلی ترین جذابیت های کشور کانادا برای متخصصان رشته های بخش سلامت به شمار می رود. عده زیادی از متخصصان این رشته از کشور عزیزمان ایران نیز اشتیاق فراوانی برای استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا نشان می دهند. این عزیزان در صورتی که شرایط لازم برای کاریابی را داشته و امتیازات لازم جهت اخذ ویزای کار کانادا را کسب نمایند، می توانند از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در کانادا بهره مند شوند. در این مطلب به شرایط کار متخصصان رشته بیهوشی یا هوشبری در کشور مهاجر پذیر کانادا اشاره می نماییم.

داوطلبان بهره مندی از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا نیز همانند مشتاقان استخدام داروساز در کانادا در صورتی که در دانشگاه های خود این کشور و همچنین کشور آمریکا تحصیل نکرده باشند، برای ورود به بازار کار این کشور باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند. زیرا نظام سلامت کانادا نمی تواند ریسک کرده و به هر فردی که در هر جای دنیا تحصیل کرده باشد، مجوز کار اعطا نماید. دلیل این موضوع این است که تحصیلات و سطح اطلاعات و دانش این افراد تحت نظر نظام سلامت کانادا نبوده و نمی توان در رشته هایی که مستقیما با جان و سلامت انسان ها در ارتباط است، به چنین افرادی مجوز کار داد. البته دانش آموختگان دانشگاه های کشور آمریکا استثنا هستند و چون مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه های این کشور در کانادا مورد تایید است، این افراد می توانند بدون هیچ فرآیند خاصی وارد بازار کار کانادا در بخش سلامت شوند. البته افرادی که این رشته را در کشورهایی چون انگلیس، استرالیا و نیوزلند نیز تحصیل کرده باشند، فرآیند چندان پیچیده ای برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود در کشور کانادا و اخذ مجوز کار در نظام سلامت این کشور انگلیسی زبان نخواهند داشت.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در دانمارک

همان طور که ذکر شد شرایط برای فارغ التحصیلان دانشگاه های سایر کشورهای دنیا از جمله ایران کاملا متفاوت است و این افراد در صورتی که قصد داشته باشند از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا بهره ببرند، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نموده و در صورت تایید اولیه، در آزمون معادل سازی مدارک علوم پزشکی در این کشور شرکت نمایند. سپس در صورت اخذ نمره قبولی و گذراندن دوره کارورزی در این کشور، این افراد مجوز کار در نظام سلامت کانادا را دریافت می کنند. در بسیاری موارد، داوطلبان موظف به گذراندن دوره هایی در دانشگاه های علوم پزشکی این کشور نیز خواهند شد. آزمون معادل سازی مدارک رشته های علوم پزشکی در کانادا در اکثر استان های این کشور به زبان انگلیسی برگزار می شود و برای موفقیت در آن نیاز به تسلط بالا به این زبان وجود دارد. اما اگر این افراد قصد داشته باشند در استان کبک این کشور که استانی فرانسوی زبان است به کار و زندگی بپردازند، باید به این زبان تسلط پیدا کرده و در آزمون معادل سازی مدارک که به زبان فرانسوی برگزار می شود شرکت نمایند. در واقع علاوه بر تسلط به زبان عمومی، مشتاقان استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا باید به زبان تخصصی رشته خود هم تسلط بالایی داشته باشند تا بتوانند با موفقیت از عهده این آزمون برآیند.

برای اخذ ویزای کار کانادا یکی از فاکتورهای اصلی اخذ امتیازات لازم، اثبات تسلط بالا به زبان انگلیسی یا فرانسوی (بسته به استان محل کار و اقامت در این کشور) و ارائه یک مدرک زبان انگلیسی معتبر است که مشتاقان کاریابی کارشناسان هوشبری در کانادا باید آن را در نظر داشته باشند. همچنین برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در اکوسیستم کسب و کار کانادا نیز حتماً به تسلط بالا به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز است. از این رو داشتن مدرک زبان یکی از اصلی ترین شرایط پیش روی مشتاقان ورود به بازار کار کاناداست. همچنین متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا نیز در صورت ورود به بازار کار این کشور باید بتوانند با همکاران خود در کادر درمان، بیماران، و همراهان آنان به خوبی ارتباط موثر برقرار کنند.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ

 

کاریابی کارشناسان هوشبری در کانادا

همانند اغلب کشورهای دیگر دنیا، متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان هوشبری در کانادا باید حتماً یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در بخش سلامت این کشور دریافت نمایند تا از این طریق به آنان ویزای کار کانادا اعطا شود.

شاید بتوان گفت حساس ترین بخش پروسه کاریابی کارشناسان هوشبری در کانادا، مرحله اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور است. به این منظور، این افراد باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در این کشور ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، پس از بررسی مدارک از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آید که در این مصاحبه این افراد باید سعی کنند کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند. برای این منظور داشتن تسلط به دانش رشته تخصصی خود، زبان انگلیسی یا فرانسوی (بسته به استانی که کسب و کار کارفرما در آن واقع است)، و همچنین فنون ارتباطی و ریزه کاری های مصاحبه های شغلی می تواند برای آنان کاربردی باشد. متاسفانه بسیاری از هموطنانمان به علت عدم تسلط کافی به موارد ذکر شده نمی ‌توانند کارفرمایان را به استخدام خود مجاب نموده و جاب آفر از آنان دریافت نمایند. بدین جهت بهتر است برای پایین آوردن ریسک کار، این عزیزان از خدمات کاریابی ‌های بین‌ المللی استفاده نمایند. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت به کشورهای مختلف دنیا از جمله کانادا آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ جاب آفر به هموطنان عزیزمان می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در انگلیس

 

درآمد کارشناسان بیهوشی در کانادا

شرایط بازار کار این رشته در کشور کانادا بسیار مناسب است و این رشته در تمامی سال های اخیر جزو رشته های مورد نیاز کشور کانادا بوده است. اما اصلی ترین دلایل اقبال متخصصان این رشته به ورود به بازار کار کانادا مناسب بودن درآمد کارشناسان بیهوشی در کانادا می باشد که به طور میانگین معادل 190 هزار دلار در سال است. طبیعتاً عوامل مختلفی در تعیین درآمد کارشناسان بیهوشی در کانادا موثر است که اصلی ترین آن میزان تجربه و سابقه کاری افراد و همچنین شرایط کارفرما می باشد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به کانادا و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *