استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ

نروژ، کشور نفتی و ثروتمند منطقه اسکاندیناوی، همه ساله از بهترین کشورهای دنیا از نظر سطح رفاه اجتماعی به حساب می آید و به همین دلیل بسیاری این کشور را از بهترین گزینه ها برای مهاجرت و به ویژه مهاجرت کاری به حساب می آورند. سطح درآمد متخصصان رشته ها و مشاغل مختلف نیز در این کشور نسبت به هزینه های زندگی در این کشور و همچنین نسبت به سایر کشورهای اروپایی، بسیار مناسب است. به طور ویژه شرایط کار و درآمد متخصصان رشته های بخش سلامت در کشور نروژ بسیار عالی بوده و از این رو در میان متخصصان رشته های مرتبط با سیستم بهداشت و درمان از جمله کارشناسان بیهوشی یا هوشبری در سراسر دنیا، اشتیاق بالایی به ورود به بازار کار این کشور مرفه وجود دارد. در این مطلب به شرایط استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ اشاره می نماییم.

اما کارشناسان بیهوشی تنها در صورتی که مدارک تحصیلی آنان در این کشور به تایید برسد، شانس استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ  و همچنین اخذ اقامت کاری در این کشور را بدست می آورند. طبیعتا افرادی که در دانشگاه های خود کشور نروژ به تحصیل این رشته پرداخته باشند، مدارک تحصیلیشان بلافاصله پس از اتمام دوره تحصیل، مورد تایید بوده و مجوز کار را بدست می آورند. افرادی که در سایر کشورهای اروپایی عضو پیمان بولونیا این رشته را تحصیل کرده باشند نیز بدون معادل سازی، مدارکشان مورد تایید است. این افراد فارغ از ملیتشان، تنها با ارائه مدرک زبان نروژی می توانند مجوز کار در نظام سلامت نروژ را اخذ کنند. زیرا تحصیلات در کلیه کشورهای عضو پیمان بولونیا از یک استاندارد مشترک تبعیت می کند و فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی نیز که در هر یک از کشورهای عضو این پیمان تحصیل کرده باشند، مدارکشان در سایر کشورهای ذکر شده مورد تایید است. اخذ مجوز کار دامپزشکی برای دامپزشکان تحصیل کرده در سایر کشورهای دنیا همچون ایران، به فرآیند معادل سازی وابسته است که تقریبا مشابه پروسه معادل سازی که مشتاقان استخدام پزشکان در نروژ باید طی کنند، می باشد. در نهایت برای این افراد و خانواده هایشان پس از مدت زمان تعیین شده، شانس اخذ اقامت دائم نروژ  نیز وجود خواهد داشت.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در استرالیا

افرادی که در سایر کشورهای دنیا از جمله ایران به تحصیل رشته های مرتبط با بخش سلامت از جمله کارشناسی بیهوشی پرداخته و متقاضی کار در کشور نروژ هستند، با شرایط سختی مواجه خواهند بود. این دسته از متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که تاییدیه اولیه را کسب کنند، می توانند سایر مراحل معادل سازی مدارک علوم پزشکی در نروژ را طی نمایند که اصلی ‌ترین آن ها آزمون تئوری و عملی جهت معادل سازی مدارک در این کشور است. از آنجا که زبان رسمی کشور نروژ است، به منظور اخذ مجوز کار در این کشور، ارائه مدرک زبان نروژی معتبر الزامی می باشد. همچنین آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در نروژ نیز به زبان نروژی برگزار می ‌شود و افرادی که تسلط بالایی به زبان نروژی عمومی و زبان نروژی تخصصی رشته های علوم پزشکی نداشته باشند، شانسی برای استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ را نخواهند داشت.

 

کاریابی کارشناسان بیهوشی در نروژ

برای استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در نروژ، افراد داوطلب باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در نظام سلامت این کشور مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، به طور معمول از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، دعوت به عمل می آید. در این مصاحبه شغلی این افراد باید تسلط بالای خود به زبان نروژی و همچنین مهارت های رشته بیهوشی را به خوبی به اثبات برسانند تا کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند و از این طریق یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت نموده و با استفاده از آن ویزای کار نروژ را نیز اخذ نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا

به منظور دستیابی به موفقیت در مصاحبه های شغلی، متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در نروژ باید به فنون و تکنیک های مذاکره و مصاحبه های شغلی و شرایط اکوسیستم کسب و کار نروژ آشنایی داشته باشند. در غیر این صورت شانس زیادی برای جلب نظر کارفرما نخواهند داشت و نمی توانند جاب آفر مورد نیاز را به دست آورند. به همین علت استفاده از خدمات و راهنمایی های یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور نروژ و سایر کشورهای دنیا مسلط است می تواند راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه و تعداد زیادی پرونده موفق در زمینه اعزام نیروی کار به نروژ، آلمان، انگلیس، کانادا، استرالیا، نیوزلند، فرانسه، سوئد، دانمارک، اتریش و کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد کارشناسان هوشبری در نروژ

علل مختلفی برای استقبال از فرصت استخدام کارشناس هوشبری در نروژ وجود دارد که اصلی ترین آنها شرایط مناسب بازار کار این کشور و وجود فرصت های شغلی فراوان برای متخصصان این رشته در این کشور مهاجر پذیر می‌ باشد. اما علاوه بر این، بالا بودن درآمد کارشناسان هوشبری در نروژ را نیز می توان از دیگر علل استقبال بالا از فرصت استخدام متخصصان این رشته در این کشور دانست. به طور کلی سطح درآمدها در کشور نروژ برای متخصصان رشته های مختلف به ویژه کادر درمان بسیار مناسب می باشد و این افراد از سطح بالایی از رفاه برخوردار می باشند. میانگین درآمد کارشناسان هوشبری در نروژ نسبت به هزینه های زندگی در این کشور رقم قابل توجهی به حساب می آید. درآمد کارشناسان هوشبری در نروژ بسته به میزان سابقه کاری آنان و همچنین شرایط کارفرما می ‌تواند بالاتر یا پایین ‌تر از رقم میانگین تعیین شود.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در انگلیس

البته باید در نظر داشت که در شهرهای مختلف این کشور، شرایط بازار کار رشته های مختلف و همچنین میانگین درآمدها نیز متفاوت است. از این رو مشتاقان استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ نیز باید این موضوع را در نظر داشته باشند.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به نروژ و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *