استخدام کارشناس بیهوشی در سوئیس

سالهاست در میان مردم ایران و اغلب نقاط دنیا، سوئیس به عنوان یک کشور با سطح درآمد بالای مردمان و در نتیجه سطح بالای رفاه اجتماعی شناخته می شود. این کشور سوئیس کشور زیبا و آرام اروپایی دارای یکی از بهترین سیستم های بهداشت و درمان در سراسر دنیاست و یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری متخصصان رشته های علوم پزشکی و کادر درمان به شمار می رود. خوشبختانه نام رشته های بخش سلامت و بهداشت و درمان از جمله رشته کارشناسی بیهوشی در میان لیست مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس به چشم می آید و متخصصان این رشته ها می ‌توانند از این فرصت استفاده کرده و از شرایط مناسب بازار کار سوئیس برای رشته های بخش سلامت برخوردار شوند. میانگین درآمد کارکنان بخش سلامت نیز در کشور سوئیس رقم بسیار مناسبی است و به همین علت است که متخصصان رشته‌هایی همچون بیهوشی، سوئیس را یکی از بهترین گزینه ها برای کار و زندگی به حساب می آورند. در این مطلب به شرایط استخدام کارشناس بیهوشی در سوئیس اشاره می کنیم.

کارشناسان بیهوشی که موفق به اخذ کار در سوئیس شوند، می توانند شانس استخدام کارشناس بیهوشی در سوئیس در مراکز مختلف از جمله کلینیک ها و بیمارستان های این کشور و همچنین اقامت کاری در این کشور از طریق دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشند. در نهایت برای این افراد و خانواده هایشان پس از مدت زمان تعیین شده شانس اخذ اقامت دائم سوئیس و در نتیجه اقامت دائم اروپا را نیز خواهند داشت. اخذ مجوز کار دامپزشکی برای دامپزشکان تحصیل کرده در کشورهای غیر عضو کنوانسیون بولونیا به فرآیند معادل سازی وابسته است که تقریبا مشابه پروسه معادل سازی که مشتاقان استخدام پزشکان در سوئیس است.

در  کشور سوئیس شرایط بسیار مناسبی برای کار و درآمد متخصصان رشته هایی همچون بیهوشی فراهم است، اما تنها افرادی می ‌توانند از مزایای کار در این کشور بهره‌ مند شوند که بتوانند صلاحیت علمی خود را برای کار در نظام سلامت، به سیستم بهداشت و درمان سوئیس اثبات کنند. افرادی که در دانشگاه‌ های خود کشور سوئیس به تحصیل رشته ای همچون بیهوشی و سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می پردازند، فارغ از ملیت شان می ‌توانند پس از اتمام دوره تحصیل، ویزای کار سوئیس و مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت کرده و در سیستم بهداشت و درمان کشور سوئیس مشغول به کار شوند. اگر فردی این رشته ها را در سایر کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا هم تحصیل کرده باشد می تواند در سوئیس بدون معادل سازی مدارک به کار مشغول شود. زیرا استاندارد آموزشی مشترکی در دانشگاه های کلیه کشورهای عضو این کنوانسیون برقرار است و مدارک ارائه شده در دانشگاه های هر یک از این کشورها حتی در رشته های حساس علوم پزشکی، در سایر این کشورها نیز مورد تایید است.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در کانادا

اما افرادی که در سایر کشورهای دنیا به تحصیل رشته های مرتبط با بخش سلامت از جمله کارشناسی بیهوشی پرداخته و متقاضی کار در کشور سوئیس هستند، با شرایط سختی مواجه خواهند بود. متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در سوئیس در صورتی که در سایر نقاط دنیا تحصیل کرده باشند، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که تاییدیه اولیه را کسب کنند، می توانند سایر مراحل معادل سازی مدارک علوم پزشکی در سوئیس را طی نمایند که اصلی ‌ترین آن ها آزمون تئوری و عملی جهت معادل سازی مدارک در این کشور است. از آنجا که زبان رسمی کشور سوئیس یک زبان نیست است، به منظور اخذ مجوز کار در این کشور، ارائه مدرک زبان آن منطقه از کشور سوئیس که فرد قصد کار در آن را دارد، الزامی می باشد. همچنین آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در سوئیس نیز در هر منطقه از این کشور به زبان همان منطقه برگزار می‌ شود و افرادی که تسلط بالایی به زبان عمومی و زبان تخصصی رشته های علوم پزشکی نداشته باشند، شانسی برای استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در سوئیس را نخواهند داشت. در اغلب مناطق این کشور زبان آلمانی، در برخی دیگر زبان فرانسوی و در مناطق معدودی، زبان ایتالیایی به عنوان زبان رسمی شناخته می شود

 

کاریابی کارشناسان بیهوشی در سوئیس

برای استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در سوئیس این افراد باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در نظام سلامت این کشور مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، به طور معمول از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، دعوت به عمل می آید. در این مصاحبه شغلی این افراد باید تسلط بالای خود به زبان آن منطقه از کشور سوئیس که کسب و کار در آن واقع است و همچنین مهارت های رشته بیهوشی را به خوبی به اثبات برسانند تا کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند و از این طریق یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت نموده و با استفاده از آن ویزای کار سوئیس را نیز اخذ نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در سوئد

به منظور دستیابی به موفقیت در مصاحبه های شغلی متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در سوئیس باید به فنون و تکنیک های مذاکره و مصاحبه های شغلی و شرایط اکوسیستم کسب و کار سوئیس آشنایی داشته باشند. در غیر این صورت شانس زیادی برای جلب نظر کارفرما نخواهند داشت و نمی توانند جاب آفر مورد نیاز را به دست آورند. به همین علت استفاده از خدمات و راهنمایی های یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور سوئیس و سایر کشورهای دنیا مسلط است می تواند راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه و تعداد زیادی پرونده موفق در زمینه اعزام نیروی کار به اتریش، سوئیس، کانادا، استرالیا، نیوزلند،  فرانسه، سوئد، نروژ، دانمارک و کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد کارشناسان هوشبری در سوئیس

همان طور که پیش تر ذکر شد علل مختلفی برای استقبال از فرصت استخدام کارشناس هوشبری در سوئیس وجود دارد که اصلی ترین آنها شرایط مناسب بازار کار این کشور و وجود فرصت های شغلی فراوان برای متخصصان این رشته در این کشور مهاجر پذیر می‌ باشد. اما علاوه بر این، بالا بودن درآمد کارشناسان هوشبری در سوئیس را نیز می توان از دیگر علل استقبال بالا از فرصت استخدام متخصصان این رشته در این کشور دانست. به طور کلی سطح درآمدها در کشور سوئیس برای متخصصان رشته های مختلف به ویژه کادر درمان بسیار مناسب می باشد و این افراد از سطح بالایی از رفاه برخوردار می باشند. میانگین درآمد کارشناسان هوشبری در سوئیس نسبت به هزینه های زندگی در این کشور رقم قابل توجهی به حساب می آید. درآمد کارشناسان هوشبری در سوئیس بسته به میزان سابقه کاری آنان و همچنین شرایط کارفرما  می ‌تواند بالاتر یا پایین ‌تر از رقم میانگین تعیین شود. همچنین شرایط درآمدی متخصصان این رشته مانند سایر رشته ها در شهرهای مختلف کشور سوئیس یکسان نیست و میزان درآمد آنان در برخی از شهر‌های این کشور بیشتر و در برخی دیگر کمتر از رقم ذکر شده می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئیس و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *