استخدام کارشناس بیهوشی در آلمان

آلمان کشور صنعتی اتحادیه اروپا یکی از بهترین سیستم های بهداشت و درمان در سراسر دنیا را داراست و یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری متخصصان رشته های علوم پزشکی و کادر درمان به شمار می رود. خوشبختانه نام رشته های بخش سلامت و بهداشت و درمان از جمله رشته کارشناسی بیهوشی در میان لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان به چشم می آید و متخصصان این رشته ها می ‌توانند از این فرصت استفاده کرده و از شرایط مناسب بازار کار آلمان برای رشته های بخش سلامت برخوردار شوند. میانگین درآمد کارکنان بخش سلامت نیز در کشور آلمان رقم بسیار مناسبی است و به همین علت است که متخصصان رشته‌هایی همچون بیهوشی، آلمان را یکی از بهترین گزینه ها برای کار و زندگی به حساب می آورند. در این مطلب به شرایط استخدام کارشناس بیهوشی در آلمان اشاره می کنیم.

کارشناسان بیهوشی که موفق به اخذ کار در آلمان شوند، می توانند شانس استخدام کارشناس بیهوشی در آلمان در مراکز مختلف از جمله کلینیک ها و بیمارستان های این کشور و همچنین اقامت کاری در این کشور از طریق دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشند. در نهایت برای این افراد و خانواده هایشان پس از مدت زمان تعیین شده شانس اخذ اقامت دائم آلمان و در نتیجه اقامت دائم اروپا را نیز خواهند داشت. اخذ مجوز کار دامپزشکی برای دامپزشکان تحصیل کرده در کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا به فرآیند معادل سازی وابسته است که تقریبا مشابه پروسه معادل سازی که مشتاقان استخدام پزشکان در آلمان است.

در  کشور آلمان شرایط بسیار مناسبی برای کار و درآمد متخصصان رشته هایی همچون بیهوشی فراهم است، اما تنها افرادی می ‌توانند از مزایای کار در این کشور بهره‌ مند شوند که بتوانند صلاحیت علمی خود را برای کار در نظام سلامت، به سیستم بهداشت و درمان آلمان اثبات کنند. افرادی که در دانشگاه‌ های خود کشور آلمان به تحصیل رشته ای همچون بیهوشی و سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می پردازند، فارغ از ملیت شان می ‌توانند پس از اتمام دوره تحصیل، ویزای کار آلمان و مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت کرده و در سیستم بهداشت و درمان کشور آلمان مشغول به کار شوند. اگر فردی این رشته ها را در سایر کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا هم تحصیل کرده باشد می تواند در آلمان بدون معادل سازی مدارک به کار مشغول شود. زیرا استاندارد آموزشی مشترکی در دانشگاه های کلیه کشورهای عضو این کنوانسیون برقرار است و مدارک ارائه شده در دانشگاه های هر یک از این کشورها حتی در رشته های حساس علوم پزشکی، در سایر این کشورها نیز مورد تایید است.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در اتریش

اما افرادی که در سایر کشورهای دنیا به تحصیل رشته های مرتبط با بخش سلامت از جمله کارشناسی بیهوشی پرداخته و متقاضی کار در کشور آلمان هستند، با شرایط سختی مواجه خواهند بود. متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در آلمان در صورتی که در سایر نقاط دنیا تحصیل کرده باشند، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نمایند تا شرایط آنان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که تاییدیه اولیه را کسب کنند، می توانند سایر مراحل معادل سازی مدارک علوم پزشکی در آلمان را طی نمایند که اصلی ‌ترین آن ها آزمون تئوری و عملی جهت معادل سازی مدارک در این کشور است. از آنجا که زبان رسمی کشور آلمان آلمانی است، به منظور اخذ مجوز کار در این کشور، ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر الزامی می باشد. همچنین آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در آلمان نیز به زبان آلمانی برگزار می‌شود و افرادی که تسلط بالایی به زبان آلمانی عمومی و زبان آلمانی تخصصی رشته های علوم پزشکی نداشته باشند، شانسی برای استفاده از فرصت استخدام کارشناس بیهوشی در آلمان را نخواهند داشت.

 

کاریابی کارشناسان بیهوشی در آلمان

برای استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در آلمان این افراد باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در نظام سلامت این کشور مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، به طور معمول از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که به صورت آنلاین برگزار می‌ شود، دعوت به عمل می آید. در این مصاحبه شغلی این افراد باید تسلط بالای خود به زبان آلمانی و همچنین مهارت های رشته بیهوشی را به خوبی به اثبات برسانند تا کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند و از این طریق یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت نموده و با استفاده از آن ویزای کار آلمان را نیز اخذ نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در انگلیس

به منظور دستیابی به موفقیت در مصاحبه های شغلی متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی کارشناسان بیهوشی در آلمان باید به فنون و تکنیک های مذاکره و مصاحبه های شغلی و شرایط اکوسیستم کسب و کار آلمان آشنایی داشته باشند. در غیر این صورت شانس زیادی برای جلب نظر کارفرما نخواهند داشت و نمی توانند جاب آفر مورد نیاز را به دست آورند. به همین علت استفاده از خدمات و راهنمایی های یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور آلمان و سایر کشورهای دنیا مسلط است می تواند راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه و تعداد زیادی پرونده موفق در زمینه اعزام نیروی کار به اتریش، آلمان، کانادا، استرالیا، نیوزلند،  فرانسه، سوئد، نروژ، دانمارک و کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد کارشناسان هوشبری در آلمان

همان طور که پیش تر ذکر شد علل مختلفی برای استقبال از فرصت استخدام کارشناس هوشبری در آلمان وجود دارد که اصلی ترین آنها شرایط مناسب بازار کار این کشور و وجود فرصت های شغلی فراوان برای متخصصان این رشته در این کشور مهاجر پذیر می‌ باشد. اما علاوه بر این، بالا بودن درآمد کارشناسان هوشبری در آلمان را نیز می توان از دیگر علل استقبال بالا از فرصت استخدام متخصصان این رشته در این کشور دانست. به طور کلی سطح درآمدها در کشور آلمان برای متخصصان رشته های مختلف به ویژه کادر درمان بسیار مناسب می باشد و این افراد از سطح بالایی از رفاه برخوردار می باشند. میانگین درآمد کارشناسان هوشبری در آلمان نسبت به هزینه های زندگی در این کشور رقم قابل توجهی به حساب می آید. درآمد کارشناسان هوشبری در آلمان بسته به میزان سابقه کاری آنان و همچنین شرایط کارفرما  می ‌تواند بالاتر یا پایین ‌تر از رقم میانگین ذکر شده تعیین شود. همچنین شرایط درآمدی متخصصان این رشته مانند سایر رشته ها در شهرهای مختلف کشور آلمان یکسان نیست و میزان درآمد آنان در برخی از شهر‌های این کشور بیشتر و در برخی دیگر کمتر از رقم ذکر شده می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام کارشناس بیهوشی در نروژ

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به آلمان و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *