استخدام پزشک در سوئد

سوئد صنعتی ترین کشور منطقه اسکاندیناوی همه ساله به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت کاری در سراسر دنیا به حساب می آید. طبیعتاً با توجه به پیری جمعیت این کشور و نیاز بیشتر به نیروی متخصص درمانی و همچنین کمبود روز افزون نیروی کار فعال، برای متخصصان رشته هایی چون پزشکی و سایر رشته های مرتبط با علوم پزشکی نیز سوئد می تواند یکی از کشورهای مناسب برای کار و زندگی به حساب آید. از این رو عده زیادی از متخصصان این رشته از سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران، همه ساله متقاضی استفاده از فرصت استخدام پزشک در سوئد می باشند.

متقاضیان استخدام پزشک در سوئد در صورتی که در دانشگاه‌ های این کشور تحصیل کرده باشند، بدون نیاز به معادل سازی مدارک، بلافاصله پس از اتمام تحصیلات، و فارع از ملیتشان می ‌توانند وارد سیستم بهداشت و درمان این کشور پیشرفته شده و مشغول به کار شوند. به علت یکسان بودن سیستم آموزشی در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، افرادی که این رشته را در سایر کشورهای اروپایی نیز تحصیل کرده باشند، می ‌توانند بدون انجام فرآیند دست و پا گیر معادل سازی مدارک تحصیلی، از فرصت استخدام پزشک در سوئد بهره مند گردند. از این رو هموطنان عزیزمان که در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به تحصیل رشته پزشکی پرداخته اند، برای ورود به بازار کار و سیستم بهداشت و درمان سوئد هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت و مستقیماً می ‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

اما برای افرادی که به تحصیل پزشکی در در کشورهایی به جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا پرداخته اند، از جمله پزشکانی که در ایران تحصیل کرده اند، شرایط کمی دشوارتر است و آنان باید حتماً فرایند معادل سازی مدارک تحصیلی خود در سوئد را طی کنند تا شانس کاریابی پزشکان در سوئد را به دست آورند.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در ترکیه

 

کاریابی پزشکان در سوئد

پروسه کاریابی پزشکان در سوئد بدین صورت است که در ابتدای امر، متقاضیان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای ارزشیابی و معادل سازی ارائه نمایند. آنان همچنین می بایست مدرک زبان سوئدی نیز برای نشان دادن تسلط خود به زبان رسمی این کشور ارائه نمایند. زیرا رشته پزشکی از رشته هایی است که در آن به ارتباط کلامی با مردم، به ویژه بیماران و سایر اعضای کادر درمان نیاز فراوانی است و نمی توان تصور کرد فردی به زبان یک کشور تسلط کافی نداشته و در سیستم بهداشت و درمان آن به فعالیت بپردازد.

در مرحله بعد درصورت تایید اولیه مدارک، این افراد باید در آزمون های پزشکی این کشور که معروف به آزمون TULE می باشد شرکت کنند تا صلاحیت خود را به سیستم بهداشت و درمان این کشور اثبات نمایند و بتوانند مجوز کار را در نظام سلامت سوئد به دست آورند. افرادی که در آزمون ذکر شده موفقیت به دست می آورند در واقع معادل یک پزشک سوئدی دارای صلاحیت علمی برای کار در سیستم بهداشتی درمانی کشور شناخته می شوند و سپس باید دوره ۱۸ ماهه کارورزی را در مراکز بهداشت و درمانی این کشور بگذرانند. در طول دوره کارورزی، یک آزمون به صورت شفاهی و عملی نیز باید گذرانده شود و سپس دوره پزشکی قانونی سوئد نیز باید طی گردد. در پایان تمامی مراحل اجازه کار رسمی به عنوان یک پزشک در کشور سوئد به متقاضی اعطا می گردد.

بهترین حالت برای استفاده از فرصت استخدام پزشک در سوئد این است که فرد متقاضی از کشور مبدا برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور اقدام نموده و مذاکرات شغلی با کارفرمایان سوئدی را از کشور مبدا انجام دهد. برای این منظور علاوه بر دانش پزشکی، این افراد باید به زبان سوئدی نیز تسلط کافی داشته باشند. همچنین آشنایی با فنون مذاکرات شغلی و همچنین شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور سوئد نیز از دیگر مواردی است که حتماً باید مدنظر قرار گیرد، که متاسفانه بسیاری از مشتاقان کاریابی پزشکان در سوئد با این موارد آشنایی کافی ندارد و از این رو نمی توانند شخصا در این زمینه موفقیتی به دست آورند.

همچنین بخوانید:  کاریابی پزشکان در اتریش

از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی می تواند برای این عزیزان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها سابقه درخشان در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه در زمینه های تخصصی علوم پزشکی به کشورهای اروپایی از جمله سوئد، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان در زمینه اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در این کشور می باشد. همچنین این کاریابی بین المللی خدماتی متنوع ارائه داده و علاوه بر کاریابی پزشکان در سوئد، در زمینه استخدام پزشک در اتریش، آلمان، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزلند، قطر، کویت، عمان و سایر کشورهای دنیا نیز آماده کمک به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد پزشکان در سوئد

از دلایل اصلی اقبال پزشکان به استفاده از فرصت استخدام پزشک در سوئد، کمبود نیروی کار پزشکی در این کشور است. آمار نشان می دهد تعداد پزشکان تازه فارغ التحصیل شده در سوئد به مراتب از پزشکانی که بازنشسته می شوند کمتر است. همچنین با توجه به پیری جمعیت سوئد، نیاز بیشتری نیز به پرسنل بخش سلامت و بهداشت درمان حس می شود. از این رو بازار کار این کشور بسیار تشنه نیروی متخصص بخش بهداشت و درمان است و بسیاری از هموطنان ما نیز می توانند از فرصت کاریابی پزشکان در سوئد بهره‌ مند شوند. اما دیگر علت اقبال متخصصان این رشته به کار در کشور سوئد، بالابودن درآمد پزشکان در سوئد است.

به طور میانگین درآمد پزشکان متخصص در کشور سوئد ماهانه مبلغی تا ۱۲۰,۰۰۰ کرون سوئد است که به نسبت هزینه های زندگی در این کشور رقم بسیار بالایی به شمار می رود. میانگین درآمد پزشکان کارآموز در کشور سوئد رقمی حدود ۳۰ هزار کرون سوئد می باشد. همچنین میانگین درآمد پزشکان عمومی در این کشور نیز حدود ماهانه ۴۱ هزار کرون سوئد است. اما پزشکان متخصص زنان به طور میانگین ۶۶ هزار کرون، پزشکان متخصص قلب و عروق ۱۷۷ هزار کرون، و پزشکان متخصص چشم ۹۳ هزار کرون سوئد، در ماه درآمد دارد. البته این اعداد به صورت میانگین مطرح شده است و درآمد پزشکان در سوئد بسته به تخصص ها و مهارت هایشان و همچنین سوابق شغلی و تسلطی که در زبان سوئدی دارند، می توانند بالاتر از ارقام ذکر شده نیز باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام پزشک در فرانسه

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئد و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *