استخدام مهندس مکانیک در نروژ

کشور نروژ کشور نفتی منطقه اسکاندیناوی، یکی از اصلی ترین قدرت های اقتصادی اروپا و از مرفه ترین کشورها در سراسر دنیا به شمار می رود. نروژ در زمینه های صنایع مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی، از کشورهای پیشگام در دنیا به شمار می رود و شرکت های بزرگ این کشور در دنیا صاحب نام و اعتبار بالایی هستند. طبیعتا در کشوری که چرخ های صنعت به خوبی در حرکت است، می توان انتظار بازار کار مناسبی برای متخصصان رشته های مرتبط را داشت. رشته مهندسی مکانیک از اصلی ترین و کلیدی ترین تخصص های مورد نیاز صنعت در سراسر دنیاست و متخصصان آن در کشور نروژ بازار کار بسیار مناسبی را پیش روی خود می بینند. برای هموطنان عزیزمان نیز که در این زمینه تحصیل کرده و تجربه کاری مناسبی دارند، فرصت استخدام مهندس مکانیک در نروژ وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان مکانیک در نروژ اشاره خواهیم نمود.

 

کاریابی مهندسان مکانیک در نروژ

نروژ یک کشور صنعتی به شمار رفته و سالهاست که رشته مهندسی مکانیک جزو رشته های مورد نیاز این کشور به شمار می رود. به همین جهت فرصت استخدام مهندس مکانیک در نروژ برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور نروژ که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی مکانیک جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که کمبود متخصصین آن حس می شود. به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان مکانیک در نروژ استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و اخذ ویزای کار از این طریق و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار کشور نروژ و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور، در مدت زمانی محدود است.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس مکانیک در کانادا

روش اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس مکانیک در نروژ باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور نروژ مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار نروژ را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور نروژ فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلت نماید می ‌تواند پس از یک دوره اقامت کاری در این کشور صنعتی، در نهایت اقامت دائم کشور نروژ را نیز به دست آورد.

اما چالش بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس مکانیک در نروژ با آن مواجهند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور، این افراد علاوه بر تسلط به زبان نروژی و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی مکانیک، باید به فنون مذاکره هم تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور نروژ نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور نروژ داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس مکانیک در نیوزلند

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی مکانیک به کشور نروژ و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشورهای اروپایی به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور نروژ توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان مکانیک در نروژ بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید.

همان طور که پیش تر ذکرشد، راه دیگر برای ورود به کشور نروژ برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان مکانیک در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد. زیرا متقاضیان باید در فرصت چند ماهه حضور در خاک نروژ، حتما شغلی پیدا کرده و در آن مشغول شوند. در غیر این صورت ویزای آنان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

 

درآمد مهندسان مکانیک در نروژ

به طور کلی نروژ یکی از قدرت های اقتصادی اروپا به حساب می آید و میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور برای متخصصان اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. هزینه های زندگی در این کشور از بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر است. اما به همین میزان سطح درآمدها در نروژ نیز در مقاسیه با سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. میانگین درآمد مهندسان مکانیک در نروژ نیز نسبت به اغلب کشورهای اروپایی بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان مکانیک در نروژ حدود 588490 کرون نروژ معادل حدود 80680 دلار آمریکا در سال می باشد. البته تعداد شرکت های صنعتی فعال در کشور نروژ فوق العاده زیاد بوده و تنوع مشاغلی که مهندسان مکانیک در کشور نروژ می توانند در آن مشغول به کار شوند، بسیار بالاست. طبیعتا هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان مکانیک در نروژ همین شرایط کارفرما می باشد. البته باید در نظر داشت که نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته و همچنین سطح تحصیلات آکادمیک نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان مکانیک در نروژ نقش اساسی ایفا کند.

همچنین بخوانید:  کاریابی مهندسان مکانیک در آلمان

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئد و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *