استخدام مهندس معماری در هلند

کشور زیبا و کوچک هلند نیز به عنوان یکی از مقاصد کاریابی و مهاجرت کاری در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا شناخته می شود. بازار کار بسیاری از رشته ها از جمله رشته های مرتبط با ساخت و ساز در کشور هلند بسیار مناسب است و این کشور البته خود دارای دانشگاه های بسیار معتبری در زمینه آموزش این رشته ها می باشد. اما تعداد فارغ التحصیلان این رشته ها از دانشگاه های خود این کشور، نسبت به نیاز بازار کار هلند کمتر است. از این رو فرصت ورود به بازار کار هلند برای فارغ التحصیلان دانشگاه های سایر کشورهای دنیا پدید آمده است. رشته مهندسی معماری از اصلی ترین تخصص های مورد نیاز صنعت ساختمان در سراسر دنیا به شمار می رود و متخصصان آن در کشور هلند بازار کار بسیار مناسبی را پیش روی خود می بینند. برای هموطنان عزیزمان نیز که در این زمینه تحصیل کرده و تجربه کاری مناسبی دارند، فرصت استخدام مهندس معماری در هلند وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان معماری در هلند اشاره خواهیم نمود.

 

کاریابی مهندسان معماری در هلند

چند سالی است که رشته مهندسی معماری جزو رشته های مورد نیاز هلند به شمار می رود، از این رو فرصت استخدام مهندس معماری در هلند برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور هلند که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی معماری جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که کمبود متخصصین آن حس می شود. به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان معماری در هلند استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و اخذ ویزای کار از این طریق و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار کشور هلند و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور،  در مدت زمانی محدود است.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معمار در استرالیا

روش اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس معماری در هلند باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور هلند مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار هلند را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور هلند فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلت نماید می ‌تواند پس از یک دوره اقامت کاری در این کشور زیبا، در نهایت اقامت دائم کشور هلند را نیز به دست آورد.

اما چالش بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس معماری در هلند با آن مواجهند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور، این افراد علاوه بر تسلط به زبان هلندی و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی معماری، باید به فنون مذاکره هم تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور هلند نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور هلند داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معمار در ترکیه

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی معماری به کشور هلند و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشورهای اروپایی به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور هلند توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان معماری در هلند بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید.

همان طور که پیش تر ذکرشد، راه دیگر برای ورود به کشور هلند برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان معماری در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد. زیرا متقاضیان باید در فرصت چند ماهه حضور در خاک هلند، حتما شغلی پیدا کرده و در آن مشغول شوند. در غیر این صورت ویزای آنان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

 

درآمد مهندسان معماری در هلند

میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در کشور هلند، برای متخصصان اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. میانگین درآمد مهندسان معماری در هلند نیز نسبت به اغلب کشورهای اروپایی بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان معماری در هلند معادل حدود 5900 هزار دلار در ماه می باشد که بالاتر از میانگین درامد کلیه مشاغل در این کشور یعنی 4880 یورو در ماه می باشد. طبیعتا هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان معماری در هلند همین شرایط کارفرما می باشد. البته باید در نظر داشت که نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. همچنین شهر محل کار و زندگی در هلند نیز در تعیین درآمد تاثیرگذار است.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معماری در کانادا

میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته و همچنین سطح تحصیلات آکادمیک نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان معماری در هلند نقش اساسی ایفا کند. از این رو مشتاقان ورود به بازار کار هلند در رشته معماری باید سعی کنند حتما مهارت های خود را در زمینه این رشته به ویژه در زمینه کار با نرم افزارهای کاربردی معماری بالا برند تا شانس بالایی برای ورود به اکوسیستم کسب و کار این کشور را بدست آورند.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به هلند و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *