استخدام مهندس معماری در اتریش

اتریش بعنوان یکی از پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از اصلی ترین مقاصد مهاجرت کاری و کاریابی بین المللی در دنیا به حساب می آید. بازار کار بسیاری از رشته ها از جمله رشته های مرتبط با ساخت و ساز در کشور اتریش بسیار مناسب است. رشته مهندسی معماری از اصلی ترین تخصص های مورد نیاز صنعت ساختمان در سراسر دنیاست و متخصصان آن در کشور اتریش بازار کار بسیار مناسبی را پیش روی خود می بینند. برای هموطنان عزیزمان نیز که در این زمینه تحصیل کرده و تجربه کاری مناسبی دارند، فرصت استخدام مهندس معماری در اتریش وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان معماری در اتریش اشاره خواهیم نمود.

کاریابی مهندسان معماری در اتریش

رشته مهندسی معماری جزو رشته های مورد نیاز اتریش به شمار می رود. به همین جهت فرصت استخدام مهندس معماری در اتریش برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی معماری جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که کمبود متخصصین آن حس می شود. به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان معماری در اتریش استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و اخذ ویزای کار از این طریق و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار کشور اتریش و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور،  در مدت زمانی محدود است.

روش اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس معماری در اتریش باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور اتریش مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار اتریش را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور اتریش فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلت نماید می ‌تواند پس از یک دوره اقامت کاری در این کشور صنعتی، در نهایت اقامت دائم کشور اتریش را نیز به دست آورد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معمار در آلمان

اما چالش بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس معماری در اتریش با آن مواجهند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور، این افراد علاوه بر تسلط به زبان آلمانی و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی معماری، باید به فنون مذاکره هم تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور اتریش نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور اتریش داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی معماری به کشور اتریش و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشور اتریش به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور اتریش توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان معماری در اتریش بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید.

همان طور که پیش تر ذکرشد، راه دیگر برای ورود به کشور اتریش برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان معماری در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد. زیرا متقاضیان باید در فرصت چند ماهه حضور در خاک اتریش، حتما شغلی پیدا کرده و در آن مشغول شوند. در غیر این صورت ویزای آنان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معماری در هلند

َ

درآمد مهندسان معماری در اتریش

به طور کلی اتریش یکی از قدرت های اقتصادی اروپا به حساب می آید و میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور برای متخصصان اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. میانگین درآمد مهندسان معماری در اتریش نیز نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان معماری در اتریش معادل حدود 37 هزار یورو در سال می باشد. طبیعتا هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان معماری در اتریش همین شرایط کارفرما می باشد. البته باید در نظر داشت که نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. همچنین شهر محل کار و زندگی در اتریش نیز در تعیین درآمد تاثیرگذار است. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف اتریش نیز با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال هزینه زندگی در کلانشهر وین، از شهرهای کوچک این کشور بیشتر است.

میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته از جمله اتوکد و … و همچنین سطح تحصیلات آکادمیک نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان معماری در اتریش نقش اساسی ایفا کند. از این رو مشتاقان ورود به بازار کار اتریش در رشته معماری باید سعی کنند حتما مهارت های خود را در زمینه این رشته به ویژه در زمینه کار با نرم افزارهای کاربردی معماری بالا برند تا شانس بالایی برای ورود به اکوسیستم کسب و کار این کشور را بدست آورند. زیرا امروزه تقریبا تمامی کارهای طراحی معماری با نرم افزارهای کاربردی مخصوص صورت می گیرد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس معماری در نروژ

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به اتریش و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *