استخدام مهندس عمران در سوئد

کشور سوئد از کشورهای توسعه یافته ای به شمار می رود و به هیچ وجه از نظر دانش و صنعت به سکون نرسیده و همچنان مسیر توسعه هر چه بیشتر را طی می نماید. این کشور صنعتی که در در سال های اخیر نیز در عمران و توسعه زیرساخت های بخش های مختلف نیز قدم هایی موثر برداشته و روی توسعه زیرساخت ها برنامه ریزی و سرمایه گذاری کلانی صورت داده است. به همین جهت در این کشور فرصت های شغلی بسیاری در زمینه های شغلی مرتبط با ساخت و ساز و به ویژه برای مهندسان عمران پدید آمده است. باید در نظر داشت که کشور سوئد همانند سایر کشورهای مرفه منطقه اسکاندیناوی، با پیری جمعیت و کمبود زاد و ولد و در نتیجه معضل کمبود نیروی کار فعال مواجه است. علیرغم مشوق های فراوانی که این کشور برای زاد و ولد در نظر گرفته اما باز هم نتوانسته نیروی کار خود را از این طریق افزایش دهد. از این رو اقتصاد پویای کشور سوئد برای اینکه این پایه ی مهم توسعه یعنی نیروی کار متخصص را تامین نماید، علاوه بر فارغ التحصیلان دانشگاه های خود به متخصصان تحصیل کرده در سایر کشورها که مشتاق مهاجرت کاری به سوئد هستند نیز چشم دوخته و به آنان ویزای کار می دهد. بر این اساس و با توجه به نیاز اکوسیستم کسب و کار سوئد به کارشناسان بخش ساخت و ساز، فرصت استخدام مهندس عمران در سوئد نیز فراهم می باشد.

شرایط عالی زندگی و سطح درآمد در این کشور باعث شده که هموطنان ماهم علاقه مند به مهاجرت کاری به این کشور باشد. در این کشور مهاجرپذیر منطقه اسکاندیناوی هموطنان ما با مشکلات مرسوم مهاجران ایرانی در سایر نقاط دنیا روبرو نیستند و فرهنگ مردمان این کشور طوریست که به مهاجران دید مثبتی دارند. در ادامه به شرایط استخدام مهندس عمران در سوئد می پردازیم.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس عمران در کانادا

 

کاریابی مهندسان عمران در سوئد

علاقمندان کار در سوئد باید بدانند که اولین قدمی که باید بردارند یادگیری زبان سوئدی می باشد. زیرا در این کشور نمی توان بدون تسلط به زبان رسمی مشغول به کار شد. از این رو این افراد باید مدرک معتبر زبان سوئدی دریافت نمایند. البته مشتاقان کاریابی مهندسان عمران در سوئد شاید بتوانند در معدود فرصت های شغلی مربوط به شرکت های بین المللی فعال در سوئد مشغول به کار شوند که برای دستیابی به آن ها تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک این زبان کفایت می کند.

متقاضیان کار در سوئد از ۲ طریق می ‌توانند وارد بازار کار این کشور شوند. اولین روش اخذ ویزای جاب سیکر می باشد که در این روش که در واقع استفاده از فرصت جستجوی کار در سوئد است، متقاضی باید در طول اقامت کوتاهی که به او داده می شود شغل مرتبط با رشته خود را پیدا کرده و مشغول به کار شود. در این صورت ویزای کاری وی تمدید شده و بعد از چند سال می ‌تواند برای دریافت اقامت دائم سوئد نیز اقدام کند. در اینجا باید متذکر شد که این روش بسیار پر ریسک بوده و به هیچ وجه توصیه نمی گردد. زیرا بسیاری از افراد قادر به یافتن شغل مناسب مرتبط با رشته تحصیلی خود در زمان کوتاهی که به آنان داده شده نمی باشند تمام تلاششان با شکست مواجه شده و باید به کشور خود بازگردند.

بهترین و بدون ریسک ترین روش برای متقاضیان کاریابی مهندسان عمران در سوئد، روش اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کار از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار سوئد می باشد. در این روش متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را به علاوه کلیه مدارک فنی که در ارتباط با رشته رشته عمران کسب نموده به همراه سوابق شغلی خود برای کارفرمایان سوئدی ارسال نمایند. البته مجددا تاکید می شود که ارسال مدرک زبان نیز الزامی می باشد. کارفرمایان با بررسی مدارک و سوابق کاری متقاضی تصمیم می گیرند که به وی شانس مصاحبه شغلی را اعطا نمایند. در این صورت وی  را به مصاحبه کاری معمولا به صورت آنلاین دعوت  می نمایند. در این مصاحبه افراد باید تسلط خود به دانش رشته مهندسی عمران به ویژه نرم افزارهای مرتبط با آن و همچنین زبان سوئدی را به کارفرما ثابت نماید تا وی را مجاب به استخدام خود نمایند. اما در این مرحله هموطنان عزیز ما به علت عدم تسلط به فنون مذاکرات شغلی نمی‌ توانند این مراحل را به خوبی پیش برده و در نهایت پروسه مهاجرت آنان با شکست مواجه می شود.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس عمران در نیوزلند

از این رو بهترین راه برای مهاجرت کاری از طریق اخذ پیشنهاد کاری یا یا جاب آفر، استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی است که به شرایط کسب و کار کشورهای مختلف از جمله سوئد تسلط  کافی داشته باشد. کاریابی بین المللی  پرگاس پارس افتخار دارد که با تکیه بر تجربه چندین ساله خود را در زمینه اعزام نیروی کار به کشورهای مختلف از جمله سوئد و چندین پرونده موفق در زمینه اعزام نیروی کار مهندس عمران به سوئد و سایر کشورهای دنیا، آماده ارائه خدمات از صفر تا صد به ویژه در مرحله اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری برای هموطنان عزیزمان می باشد. کارشناسان این کاریابی با تکیه بر تجربیات موفق خود به خوبی با فنون مذاکرات شغلی و شرایط اکوسیستم کسب و کار کشورهای مختلف از جمله سوئد آشنا هستند و می توانند مسیر کاریابی عزیزان هموطن را در جای جای دنیا هموار نمایند.

 

درآمد مهندسان عمران در سوئد

یکی از اصلی ‌ترین دلایل اقبال زیاد متخصصان رشته عمران به استفاده از فرصت استخدام مهندس عمران در سوئد بالا بودن درآمد مهندسان عمران در سوئد است. به طور کلی سطح درآمدها در کشور سوئد به نسبت هزینه های زندگی در این کشور اروپایی بسیار مناسب است و متخصصان رشته‌ های مختلف از رفاه نسبی بالایی برخوردارند. رشته مهندسی عمران نیز از رشته های با درآمد مناسب در این کشور به حساب می ‌آید. میانگین درآمد مهندسان عمران در سوئد رقمی حدود ۴۲ هزار کرون سوئد می باشد و در سال های گذشته به طور میانگین روند افزایش درآمد برای متخصصان در این کشور چیزی حدود ۳ درصد در سال بوده است. همچنین باید در نظر داشت که درآمد مهندسان عمران در سوئد بسته به میزان سابقه و تجربه کاری آنان و همچنین شرایط شرکت کارفرما می ‌توانند متفاوت باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس عمران در اتریش

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئد و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *