استخدام مهندس صنایع در کانادا

کانادا به عنوان مهاجرپذیرترین کشور دنیا با بازار کار بسیار مناسب برای متخصصان بسیاری از رشته ها شناخته می شود. این کشور که مسیر توسعه را با سرعت بالایی طی می کند، برای حفظ سرعت رشد خود به نیروی کار ماهر در زمینه های مختلف نیاز دارد. کانادا یک کشور صنعتی نیز به حساب می آید و رشد بخش صنعت در دهه گذشته در این کشور بسیار چشمگیر بوده است. طبیعتا کشوری که صنایع پویا و اقتصادی روبه رشد دارد، بازار کار مناسبی نیز برای متخصصان رشته های مرتبط با صنعت، از جمله مهندسان صنایع دارد. صنایعی چون نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع چوب، صنایع مرتبط با انرژی های نو، صنایع مرتبط با استخراج معادن و تولید محصولات با ارزش افزوده از مواد استخراجی، اتومبیل سازی و صنعت نرم افزار را می توان اصلی ترین صنایع پر رونق این کشور دانست. در اغلب صنایع ذکر شده، به تخصص مهندسان صنایع نیاز فراوان است و به همین جهت بازار کار رشته مهندسی صنایع در کانادا شرایط خوبی دارد. برای هموطنان عزیزمان که متخصص این رشته بوده و تجربه کاری مناسبی نیز دارند، فرصت استخدام مهندس صنایع در کانادا وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان صنایع در کانادا اشاره خواهیم نمود.

 

کاریابی مهندسان صنایع در کانادا

در سال های اخیر همواره رشته مهندسی صنایع جزو رشته های مورد نیاز کشور کانادا به شمار می رفته و به همین جهت فرصت استخدام مهندس صنایع در کانادا برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی صنایع جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که در کل کشور کانادا کمبود متخصصین آن آن حس می شود. از این رو، به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در کانادا استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار کشور کانادا و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور است.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در نروژ

راه اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس صنایع در کانادا باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور کانادا مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار کانادا را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور کانادا فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلب نماید می ‌تواند در نهایت اقامت دائم کشور کانادا را نیز به دست آورد.

مشکل بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس صنایع در کانادا با آن مواجهند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور این افراد علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی (یا فرانسوی در صورتی که فرد بخواهد در استان کبک کار کند) و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی صنایع، باید به فنون مذاکره آن هم یک زبان دیگر تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور کانادا نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور کانادا داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در استرالیا

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی صنایع به کشور کانادا و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشور کانادا به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور کانادا توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان صنایع در کانادا بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید. البته فرصت استخدام مهندس صنایع در آلمان، اتریش، سوئد، انگلیس و کانادا نیز برای متخخصان این رشته مغتنم است و این کاریابی بین المللی برای ورود به بازار اکار این کشورها نیز آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان می باشد.

همان طور که پیش تر ذکر شد، راه دیگر برای ورود به کشور کانادا برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد.

 

درآمد مهندسان صنایع در کانادا

کشور مهاجرپذیر کانادا یکی از کشورهای نسبتا مرفه به حساب می آید و میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور برای اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. میانگین درآمد مهندسان صنایع در کانادا نیز نسبت به بسیاری از کشورها بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان صنایع در کانادا چیزی حدود 63 هزار دلار در سال می باشد. البته تنوع صنایع در کشور کانادا بسیار بالاست و هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان صنایع در کانادا همین شرایط کارفرما می باشد که البته نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان صنایع در کانادا نقش ایفا کند. کمترین میزان حقوق پرداختی به مهندسان صنایع در کشور کانادا در سال گذشته 45 هزار دلار بوده و به افراد دارای سابقه کاری زیر 5 سال اختصاص دارد.  اما افراد با سابقه کاری بین 10 تا 20 سال حقوقی بالاتر از 80 هزار دلار در سال بدست می آورند. مهندسان صنایعی که سمت های مدیریتی و ارشد بدست می آورند، می توانند حتی بالای 100 هزار دلار کانادا در سال نیز درآمد داشته باشند.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در اتریش

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به کانادا و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *