استخدام مهندس صنایع در اتریش

اتریش کشور زیبا، آرام و ثروتمند اروپای مرکزی از بهترین کشورها برای افراد متخصص جویای کار به شمار می آید. زیرا این کشور صنعتی پایین ترین نرخ بیکاری را داشته و در زمینه های مختلف به ویژه مشاغل مرتبط با صنعت، با کمبود نیروی کار متخصص نیز روبروست و بازار کار بسیار مناسبی را برای متخصصین این رشته ها داراست. اصلی ترین صنایع این کشور که در دنیا اتریش را صاحب نام کرده اند عبارتند از: ساخت و ساز، ماشین ‌آلات، وسایل نقلیه، قطعات وسایل نقلیه، مواد غذایی، فلزات، مواد شیمیایی، الوار و مصنوعات چوبی، کاغد و صفحات کاغذی، تجهیزات مخابراتی و توریسم. در بسیاری از صنایع ذکر شده، به تخصص مهندسان صنایع نیاز است و به همین جهت بازار کار رشته مهندسی صنایع در اتریش نسبت به اکثر کشورهای دیگر اروپایی شرایط بهتری دارد. برای هموطنان عزیزمان که متخصص این رشته بوده و تجربه کاری مناسبی نیز دارند، فرصت استخدام مهندسی صنایع در اتریش وجود دارد. از این رو در این مطلب به شرایط کاریابی مهندسان صنایع در اتریش اشاره خواهیم نمود.

 

کاریابی مهندسان صنایع در اتریش

سالهاست که رشته مهندسی صنایع جزو رشته های مورد نیاز کشور اتریش به شمار می رود و به همین جهت فرصت استخدام مهندس صنایع در اتریش برای متخصصان این رشته از کشورهای دیگر از جمله ایران نیز فراهم است. در آخرین لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش که برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده رشته مهندسی صنایع جزو رشته هایی به شمار می ‌رود که در این کشور  کمبود متخصصین آن آن حس می شود. به دو صورت می توان از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در اتریش استفاده نمود که روش اول اخذ جاب آفر از کشور مبدا و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر کشور اتریش و گشتن به دنبال کار مرتبط با رشته تخصصی پس از حضور در این کشور است.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در انگلیس

روش اول که روشی مطمئن تر است بدین صورت است که متقاضیان استخدام مهندس صنایع در اتریش باید از کشور مبدا یعنی ایران با کارفرمایان فعال در کشور اتریش مذاکره نموده و آن ها را به استخدام خود قانع نمایند و با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور، ویزای کار اتریش را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. این روش مزایای بسیاری دارد و مهم ترین مورد آن، این است که از همان ابتدای ورود به کشور اتریش فرد متقاضی دارای شغل بوده و دغدغه ای برای پیدا کردن شغل ندارد و در صورتی که خود را به خوبی به کارفرما نشان داده و رضایت وی را برای تمدید قرارداد جلت نماید می ‌تواند پس از یک دوره اقامت کاری از طریق کارت قرمز سفید قرمز اتریش یا بلو کارت یا کارت آبی اتحادیه اروپا در این کشور صنعتی، در نهایت اقامت دائم کشور اتریش را نیز به دست آورد.

مشکل بزرگی که اکثر مشتاقان استخدام مهندس صنایع در اتریش با آن مواجهند همین مقوله اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور است. زیرا برای این منظور این افراد علاوه بر تسلط به زبان اتریشی و رشته تخصصی خود یعنی مهندسی صنایع، باید به فنون مذاکره آن هم یک زبان دیگر تسلط کافی داشته و با شرایط مرسوم مذاکره در اکوسیستم کسب و کار کشور اتریش نیز آشنایی داشته باشند. متاسفانه اکثریت آنان در این زمینه مهارت کافی را دارا نیستند به همین جهت نمی ‌توانند نتیجه مطلوبی کسب نمایند، از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که تسلط خوبی به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور اتریش داشته و نیروهای کار متعددی را به این کشور اعزام کرده است می ‌تواند راهگشای این عزیزان تلقی گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در آلمان

کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سالها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار رشته های مختلف از جمله مهندسی صنایع به کشور اتریش و چندین پرونده موفق در این زمینه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از صفر تا صد می باشد. مدیر این کاریابی بین المللی سالها در کشور اتریش به تحصیل، کار، و زندگی پرداخته و تسلط بالایی به شرایط مذاکره کاری در این کشور دارد و با تکیه بر همین آشنایی با شرایط کشور اتریش توانسته تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان که مشتاق کاریابی مهندسان صنایع در اتریش بوده اند را نیز برای کار به این کشور اعزام نماید.

راه دیگر برای ورود به کشور اتریش برای استفاده از فرصت کاریابی مهندسان صنایع در این کشور، استفاده از فرصت ویزای جستجوی کار این کشور است که روشی بسیار پر ریسک به نسبت روش قبلی می باشد.

به علت اینکه رشته مهندسی صنایع جزو لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش به شمار می‌ رود، همانطور که پیشتر ذکر کردیم افرادی که از طریق ویزای کار اتریش با داشتن یک جاب آفر در زمینه رشته مهندسی صنایع وارد این کشور می‌ شوند، می ‌توانند کارت قرمز سفید قرمز اتریش را دریافت نموده و اقامتی ۲ ساله در این کشور را اخذ نمایند که این اقامت برای همراهان آنان یعنی همسر و فرزندانشان نیز ارائه می گردد. البته برای استفاده از این مزیت متقاضیان می بایست مدرک زبان آلمانی معتبر حداقل در سطح  B1 ارائه نموده و همراهان آنان نیز ترجیحاً مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح A1  را ارائه نمایند. آموختن زبان آلمانی به این عزیزان این شانس را می دهد که بتوانند برای اسفتاده از فرصت استخدام مهندس صنایع در آلمان نیز اقدام نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام مهندس صنایع در استرالیا

 

درآمد مهندسان صنایع در اتریش

به طور کلی اتریش یکی از کشور های نسبتا مرفه عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید و میزان درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور برای اکثر مشاغل از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار است. میانگین درآمد مهندسان صنایع در اتریش نیز نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر بوده و نسبت به هزینه های زندگی در این کشور نیز رقم بسیار مناسبی می باشد. میانگین درآمد مهندسان صنایع در اتریش چیزی حدود 2500 یورو در ماه می باشد. البته تنوع صنایع در کشور اتریش بسیار بالاست و هر کارفرمایی شرایط خاص خود برای اعطای حقوق کارمندانش را دارد و یکی از اصلی ترین عوامل تعیین درآمد مهندسان صنایع در اتریش همین شرایط کارفرما می باشد که البته نمی تواند حقوق تعیین شده از حداقل درآمد قابل قبول در قانون کار این کشور کمتر باشد. میزان سابقه کاری و داشتن مهارت های بیشتر از جمله تسلط به نرم افزارهای مربوط به این رشته نیز می تواند در بالا بردن رفتن درآمد مهندسان صنایع در اتریش نقش ایفا کند.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به اتریش و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *