استخدام ماما در نیوزلند

در بین متخصصان کارشناسان رشته مامایی متخصصان سایر رشته های بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، اشتیاق به کار در خارج از کشور به طور ملموسی دیده می شود و بسیاری از آنان سعی می کنند برای دستیابی به آینده‌ ای بهتر برای خود و خانواده شان از فرصت کار در کشورهای دیگر بهره ببرد. اما انتخاب مقصد درست می تواند اصلی ترین نکته در مسیر آنها باشد. زیرا  نمی ‌توان برای کاریابی بین المللی در تمامی رشته ها یک کشور خاص را به عنوان گزینه مناسبی به حساب آورد و باید در این زمینه با دقت عمل شود. برای ماماها کشور نیوزلند یکی از بهترین گزینه ها برای کاریابی بین المللی و مهاجرت کاری محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم به شرایط استخدام ماما در نیوزلند اشاره نماییم.

متقاضیان استفاده از فرصت استخدام ماما در نیوزلند درست همانند متقاضیان استفاده از فرصت استخدام پزشک در نیوزلند باید حتماً مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل سازی نمایند. مامایی یکی از رشته های پیراپزشکی به حساب می ‌آید و کلیه رشته های پیراپزشکی نیز مانند رشته پزشکی و همچنین رشته ‌های دندانپزشکی و داروسازی به علت این که مستقیماً با جان و سلامت انسان ها در ارتباط هستند، رشته هایی حساس به حساب آمده و فارغ‌ التحصیلان آن ها از دانشگاه‌ های کشورهای دیگر اگر قصد کار در نیوزلند را داشته باشند، حتما باید مدارک خود را در این کشور معادل سازی نمایند. البته شرایط برای فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا متفاوت است و این افراد فارغ از ملیتشان می‌ توانند بدون شرکت در هیچ آزمون و فرآیندی درصورت تمایل به کار در نیوزلند وارد بازار کار این کشور شوند و مجوز کار در نظام سلامت این کشور را به دست آورند. زیرا استانداردهای آموزشی در دو کشور استرالیا و نیوزلند یکسان است و فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشورها می توانند در هر دو کشور مشغول به کار شوند.

همچنین بخوانید:  استخدام ماما در انگلیس

اما فارغ التحصیلان این رشته ها در سایر نقاط دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران در صورتی که قصد کار در نیوزلند را داشته باشند، حتماً باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای سازمان ارزیابی مدارک پرستاری و مامایی نیوزلند ارسال نمایند تا به آنان مجوز کار اعطا گردد. فرآیند معادل سازی مدارک رشته‌ های علوم پزشکی در کشور نیوزلند با آزمون همراه است که این آزمون به زبان انگلیسی یعنی زبان رسمی کشور نیوزلند برگزار می گردد و بدون تسلط به این زبان، داوطلبان شانسی برای اخذ مجوز کار در نظام سلامت نیوزلند را نخواهند داشت. همچنین از شرایط اخذ ویزای کار کشور نیوزلند برای داوطلبان استفاده از فرصت استخدام ماما در نیوزلند این است که این افراد یک مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس ارائه نمایند. در ضمن از شرایط اخذ مجوز کار در این کشور برای متخصصان رشته های علوم پزشکی نیز داشتن مدرک زبان انگلیسی همچون آیلتس می باشد که داوطلبان باید در هر یک از چهار مهارت این آزمون حداقل نمره ۷ را کسب نمایند. علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر برای اخذ ویزای کار نیوزلند که یک ویزای امتیاز محور است، متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی ماماها در نیوزلند یا باید از فاکتورهای دیگری همچون تجربه و سابقه کاری، میزان و سطح تحصیلات دانشگاهی، و همچنین شرایط سنی، امتیازات لازم را کسب کنند تا بتوانند شایسته دریافت ویزای کار نیوزلند به حساب آیند.

 

کاریابی ماماها در نیوزلند

متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی ماماها در نیوزلند باید از یکی از دو طریق اخذ ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر و همچنین اخذ جاب آفر از کارفرمایان این کشور، وارد اکوسیستم کسب و کار نیوزلند شوند. روش اول یعنی اخذ ویزای جاب سیکر و جستجوی کار روشی بسیار پر ریسک است و به هیچ وجه استفاده از آن برای متقاضیان کاریابی ماماها در نیوزلند توصیه نمی شود. اما متقاضیان استفاده از فرصت استخدام ماما در نیوزلند برای داشتن یک مهاجرت کاری مناسب باید از کشور مبدا با کارفرمایان فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور در بخش سلامت مکاتبه کرده و مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای آنان ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد پس از بررسی‌ های انجام شده به طور معمول از آنان برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که معمولا به صورت آنلاین برگزار می شود، دعوت به عمل می آید. در این مصاحبه شغلی این افراد باید سعی کنند کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند. در این صورت می توانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از آنان دریافت نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام ماما در آلمان

اما اصلی ترین بخش مسیر کاریابی ماماها در نیوزلند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور است. زیرا برای این منظور این افراد باید بتوانند با تسلط کامل به زبان انگلیسی و همچنین فنون مذاکرات شغلی بین المللی ارتباط خوبی با کارفرما برقرار کرده و تسلط خود را به فنون رشته مامایی به خوبی نشان دهند. به همین دلیل و با توجه به اینکه بسیاری از هموطنانمان به این فنون آشنایی کافی ندارند، استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی می تواند برای آنان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به کشورهای مختلف دنیا از جمله نیوزلند، آماده ارائه خدمت به هموطنان عزیزمان در این زمینه می باشد. تعداد بالای پرونده های موفق در زمینه اخذ جاب آفر به ویژه برای متخصصان رشته ‌های بخش سلامت از کشورهای مختلف از جمله نیوزلند موید تسلط این کاریابی بین المللی به اعزام نیروی کار به کشورهای مختلف دنیا می باشد و به همین علت متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی ماماها در نیوزلند می توانند با استفاده از خدمات این کاریابی بین المللی ریسک کار کاریابی خود را به شدت پایین آورند.

 

درآمد ماماها در نیوزلند

افرادی که بتوانند جاب آفر دریافت نموده و همچنین امتیازات لازم را اخذ کرده و ویزای کار کشور نیوزلند را به دست آورند، می توانند از مزایای کار به عنوان ماما در سیستم بهداشت و درمان نیوزلند بهره‌ مند شوند که یکی از اصلی ترین مزایای آن، بالا بودن درآمد ماماها در نیوزلند می باشد. به طور کلی در کشور نیوزلند شرایط کار برای پرسنل بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان بسیار مناسب است و شرایط کاری و درآمدی آنان در این کشور نسبت به سایر نقاط دنیا بسیار عالی است. میانگین درآمد ماماها در نیوزلند سالانه حدود 60 هزار دلار می باشد که این درآمد بسته به میزان تجربه و سابقه کاری آنان، می تواند پایین تر یا بالاتر باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام ماما در استرالیا

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به نیوزلند و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *