استخدام فیزیوتراپیست در نیوزلند

نیوزلند به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت در دنیا شناخته شده و در بازار کار آن فرصت های زیادی برای نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف موجود می باشد. البته در میان مشاغل گوناگون، تخصص های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، بیشتر مورد نیاز این کشور می باشد و متخصصان آن ها از درآمد بالا، شرایط کاری مناسب و بازار کار تشنه نیروهای متخصص برخوردارند. رشته فیزیوتراپی نیز از این قاعده مستثنی نیست و متخصصان آن از سراسر دنیا اقبال زیادی به استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در نیوزلند نشان می دهند. هموطنان ما نیز در صورتی که شرایط لازم را داشته و امتیازات لازم را کسب نمایند می توانند از فرصت کاریابی فیزیوتراپیست ها در نیوزلند بهره مند شوند. در این مطلب به شرایط کار متخصصان این رشته در نیوزلند اشاره می نماییم.

مشتاقان استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در نیوزلند درست همانند مشتاقان استخدام پزشکان در نیوزلند در صورتی که در دانشگاه های خود این کشور و کشور استرالیا تحصیل نکرده باشند، برای ورود به بازار کار این کشور مهاجر پذیر باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند. زیرا نظام سلامت نیوزلند نمی تواند ریسک کرده و به هر فردی که در هر جای دنیا تحصیل کرده باشد، مجوز کار اعطا نماید. زیرا تحصیلات و سطح اطلاعات و دانش این افراد تحت نظر نظام سلامت نیوزلند نبوده و نمی توان در رشته هایی که مستقیما با جان و سلامت انسان ها در ارتباط است به چنین افرادی مجوز کار داد. البته دانش آموختگان دانشگاه های استرالیا استثنا هستند و چون مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه های این کشور در نیوزلند مورد تایید است، این افراد می توانند بدون هیچ فرآیند خاصی وارد بازار کار نیوزلند در بخش سلامت شوند.

همچنین بخوانید:  استخدام فیزیوتراپیست در آلمان

فارغ التحصیلان دانشگاه های سایر کشورها باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نموده و در صورت تایید اولیه در آزمون معادل سازی مدارک علوم پزشکی در این کشور شرکت نمایند و در صورت اخذ نمره قبولی و گذراندن دوره کارورزی در این کشور مجوز کار در نظام سلامت نیوزلند را دریافت کنند. آزمون معادل سازی مدارک علوم پزشکی در نیوزلند به زبان انگلیسی، زبان رسمی مردم نیوزلند برگزار می شود و برای موفقیت در آن نیاز به تسلط بالا به این زبان وجود دارد. در واقع علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی عمومی، مشتاقان استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در نیوزلند باید به زبان تخصصی رشته خود هم تسلط بالایی داشته باشند تا بتوانند با موفقیت از عهده این آزمون برآیند.

تسلط به زبان انگلیسی به علل دیگری نیز مورد نیاز است. اولاً برای اخذ ویزای کار نیوزلند که یک ویزای امتیاز محور است، یکی از فاکتورهای اصلی اخذ امتیاز، تسلط بالا به زبان انگلیسی و ارائه یک مدرک زبان انگلیسی معتبر است که مشتاقان کاریابی فیزیوتراپیست ها در نیوزلند باید آن را در نظر داشته باشند. دوما برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در اکوسیستم کسب و کار نیوزلند نیز حتماً به تسلط بالا به زبان انگلیسی نیاز است. در عین حال خود متقاضیان استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در نیوزلند نیز در صورت ورود به بازار کار این کشور باید بتوانند با همکاران خود در کادر درمان، بیماران، و همراهان آنان به خوبی ارتباط موثر برقرار کنند و به علت اینکه زبان عموم مردمان نیوزلند انگلیسی است، بدون تسلط به این زبان، برقراری چنین ارتباطی قابل تصور نمی باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام فیزیوتراپیست در استرالیا

 

کاریابی فیزیوتراپیست ها در نیوزلند

همانطور که پیشتر ذکر شد متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی فیزیوتراپیست ها در نیوزلند باید حتماً یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در بخش سلامت این کشور دریافت نمایند تا از این طریق به آنان ویزای کار نیوزلند اعطا شود. ویزای کار نیوزلند ویزایی امتیاز محور بوده و حتماً برای اخذ آن به جاب آفر یا پیشنهاد کاری نیاز است. علاوه بر داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری، فاکتورهای دیگری نیز در اخذ امتیازات لازم برای گرفتن ویزای کار نیوزلند تعیین کننده هستند که عبارتند از: شرایط سنی داوطلب ،میزان سابقه کار و تجربه شغلی داوطلب، مدارک تحصیلی دانشگاهی فرد متقاضی، و همچنین مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس، تافل و پی تی ئی که نشان دهنده تسلط فرد متقاضی به زبان انگلیسی می باشد.

یکی از مهمترین بخش های پروسه کاریابی فیزیوتراپیست ها در نیوزلند همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور است. به این منظور این افراد باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در این کشور ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، پس از بررسی مدارک از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آید که در این مصاحبه این افراد باید سعی کنند کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند. برای این منظور داشتن تسلط به دانش رشته تخصصی خود، زبان انگلیسی، و همچنین فنون ارتباطی و ریزه کاری های مصاحبه های شغلی می تواند برای آنان کاربردی باشد. اما بسیاری از هموطنانمان به علت عدم تسلط کافی به موارد ذکر شده نمی ‌توانند کارفرمایان را به استخدام خود مجاب نموده و جاب آفر از آنان دریافت نمایند. بدین جهت بهتر است برای پایین آوردن ریسک کار، این عزیزان از خدمات کاریابی ‌های بین‌ المللی استفاده نمایند. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت به کشورهای مختلف دنیا از جمله نیوزلند آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ جاب آفر به هموطنان عزیزمان می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام فیزیوتراپیست در قطر

 

درآمد فیزیوتراپ در نیوزلند

بسیاری نیوزلند را بهشت مهاجرت کاری متخصصان بخش سلامت و بهداشت درمان می دانند و برای متخصصان رشته فیزیوتراپی نیز شرایط را به همین صورت می پندارند. شرایط بازار کار این رشته در کشور نیوزلند بسیار مناسب است و این رشته در تمامی سال های اخیر جزو رشته های مورد نیاز کشور نیوزلند بوده است. اما اصلی ترین دلایل اقبال متخصصان این رشته به ورود به بازار کار نیوزلند مناسب بودن درآمد فیزیوتراپ در نیوزلند می باشد که میانگین آن حداقل 40 هزار دلار نیوزلند در سال است. طبیعتاً عوامل مختلفی در تعیین درآمد فیزیوتراپ در نیوزلند موثر است که اصلی ترین آن میزان تجربه و سابقه کاری افراد و همچنین شرایط کارفرما می باشد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به نیوزلند و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *