استخدام فیزیوتراپیست در سوئیس

سوئیس کشوری زیبا و آرام در قلب اروپا به شمار می رود که شاخصه اصلی آن سطح بالای درآمد و رفاه اجتماعی مردم می باشد. از این رو افرادی که در رشته ای تخصص دارند، این کشور را به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه ها برای مهاجرت کاری در نظر می گیرند. البته در میان مشاغل گوناگون، تخصص های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، بیشتر مورد نیاز این کشور می باشد و متخصصان آن ها از درآمد بالا، شرایط کاری مناسب و بازار کار تشنه نیروهای متخصص برخوردارند. رشته فیزیوتراپی نیز از این قاعده مستثنی نیست و متخصصان آن از سراسر دنیا اقبال زیادی به استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در سوئیس نشان می دهند. هموطنان عزیز ما نیز در صورتی که شرایط لازم را داشته و امتیازات لازم را کسب نمایند می توانند از فرصت کاریابی فیزیوتراپیست ها در سوئیس بهره مند شوند. در این مطلب به شرایط کار متخصصان این رشته در سوئیس اشاره می نماییم.

علاقمندان استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در سوئیس نیز همانند مشتاقان استخدام پزشک در سوئیس در صورتی که در دانشگاه های خود این کشور و کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیاتحصیل نکرده باشند، برای ورود به بازار کار این کشور باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند. نظام سلامت سوئیس نمی تواند ریسک کرده و به هر فردی که در هر جای دنیا تحصیل کرده باشد، مجوز کار اعطا نماید. زیرا تحصیلات و سطح اطلاعات و دانش این افراد تحت نظر نظام سلامت سوئیس نبوده و نمی توان در رشته هایی که مستقیما با جان و سلامت انسان ها در ارتباط است، به چنین افرادی مجوز کار داد. البته همان طور که ذکر شد دانش آموختگان دانشگاه های کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا استثنا هستند و چون مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه های این کشورها در سوئیس مورد تایید است، این افراد می توانند بدون هیچ فرآیند خاصی وارد بازار کار سوئیس در بخش سلامت شوند. فارغ التحصیلان دانشگاه های سایر کشورها باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نموده و در صورت تایید اولیه در آزمون معادل سازی مدارک علوم پزشکی در این کشور شرکت نمایند و در صورت اخذ نمره قبولی و گذراندن دوره کارورزی در این کشور، مجوز کار در نظام سلامت سوئیس را دریافت کنند. سوئیس کشوری سه زبانه است که در اکثر مناطق مهم آن زبان رسمی زبان آلمانی، در برخی مناطق زبان رسمی زبان فرانسوی و در معدود نقاطی از این کشور نیز زبان رسمی زبان ایتالیایی است. آزمون معادل سازی مدارک علوم پزشکی در سوئیس در هر منطقه از این کشور به زبان رسمی همان ناحیه برگزار می شود. از این رو داوطلبان ابتدا باید در نظر بگیرند که قصد کار و زندگی در کدام بخش کشور سوئیس را دارند و بر این اساس به یادگیری و تقویت مهارت های زبان رسمی آن ناحیه از این کشور بپردازند. در واقع علاوه بر تسلط به زبان عمومی، مشتاقان استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در سوئیس باید به زبان تخصصی رشته خود هم تسلط بالایی داشته باشند تا بتوانند با موفقیت از عهده آزمون معادل سازی مدارک در این کشور برآیند.

همچنین بخوانید:  استخدام فیزیوتراپیست در قطر

بحث تسلط به زبان به علل دیگری نیز مورد نیاز است. اولاً برای اخذ ویزای کار سوئیس ، یکی از فاکتورهای اصلی ، تسلط بالا به زبان و ارائه یک مدرک زبان معتبر است که مشتاقان کاریابی فیزیوتراپیست ها در سوئیس باید آن را در نظر داشته باشند. دوما برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در اکوسیستم کسب و کار سوئیس نیز حتماً به تسلط بالا به زبان ناحیه ای که کسب و کار آن کارفرما در آن واقع است، نیاز است. در عین حال خود متقاضیان استفاده از فرصت استخدام فیزیوتراپیست در سوئیس نیز در صورت ورود به بازار کار این کشور باید بتوانند با همکاران خود در کادر درمان، بیماران، و همراهان آنان به خوبی ارتباط موثر برقرار کنند و بدون تسلط به زبان رسمی آن منطقه از کشور سوئیس، برقراری چنین ارتباطی قابل تصور نمی باشد.

 

کاریابی فیزیوتراپیست ها در سوئیس

همان گونه که پیش تر ذکر شد متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی فیزیوتراپیست ها در سوئیس باید حتماً یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در بخش سلامت این کشور دریافت نمایند تا از این طریق به آنان ویزای کار سوئیس اعطا شود. یکی از مهمترین بخش های پروسه کاریابی فیزیوتراپیست ها در سوئیس همین اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور است. به این منظور متقاضیان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در این کشور ارسال نمایند. در صورتی که شرایط آنان مناسب باشد، پس از بررسی مدارک از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آید که در این مصاحبه این افراد باید سعی کنند کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند. برای این منظور داشتن تسلط به دانش رشته تخصصی خود، زبان آن ناحیه از کشور سوئیس، و همچنین فنون ارتباطی و ریزه کاری های مصاحبه های شغلی می تواند برای آنان کاربردی باشد. متاسفانه بسیاری از هموطنانمان به علت عدم تسلط کافی به موارد ذکر شده نمی ‌توانند کارفرمایان را به استخدام خود مجاب نموده و جاب آفر از آنان دریافت نمایند. بدین جهت بهتر است برای پایین آوردن ریسک کار، این عزیزان از خدمات کاریابی ‌های بین‌ المللی استفاده نمایند. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت به کشورهای مختلف دنیا از جمله سوئیس آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ جاب آفر به هموطنان عزیزمان می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام فیزیوتراپیست در عمان

 

درآمد فیزیوتراپ در سوئیس

بسیاری سوئیس را بهشت مهاجرت کاری متخصصان بخش سلامت و بهداشت درمان می دانند و برای متخصصان رشته فیزیوتراپی نیز شرایط را به همین صورت می پندارند. شرایط بازار کار این رشته در کشور سوئیس بسیار مناسب است و این رشته در تمامی سال های اخیر جزو رشته های مورد نیاز کشور سوئیس بوده است. اما اصلی ترین دلایل اقبال متخصصان این رشته به ورود به بازار کار سوئیس مناسب بودن درآمد فیزیوتراپ در سوئیس می باشد که میانگین آن حداقل معادل 6000 هزار دلار آمریکا در ماه است. طبیعتاً عوامل مختلفی در تعیین درآمد فیزیوتراپ در سوئیس موثر است که اصلی ترین آن میزان تجربه و سابقه کاری افراد و همچنین شرایط کارفرما می باشد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئیس و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *