استخدام دندانپزشک در دانمارک

دانمارک کشور آرام و مرفه منطقه اسکاندیناوی نیز همانند سایر کشورهای این منطقه از قاره اروپا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری متخصصان رشته های مختلف به ویژه متخصصان رشته های مرتبط با نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان به شمار می رود. این کشور مدت های متمادی است که رشد جمعیت بسیار پایین و بعضا منفی را تجربه می کند. طبیعتاً با توجه به پیری جمعیت این کشور و نیاز بیشتر به نیروی متخصص درمانی و همچنین کمبود روز افزون نیروی کار فعال، برای متخصصان رشته هایی چون پزشکی و سایر رشته های مرتبط با علوم پزشکی، دانمارک می تواند یکی از کشورهای مناسب برای کار و زندگی به حساب آید. برای دندانپزشکان از سراسر دنیا نیز فرصت کار در کشور سوئد مهیاست. از این رو عده زیادی از متخصصان این رشته از کشور عزیزمان ایران، همه ساله متقاضی استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در دانمارک می باشند.

متقاضیان استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در دانمارک در صورت تحصیل در دانشگاه های خود این کشور، بدون نیاز به معادل سازی مدارک، بلافاصله پس از اتمام تحصیلات، و فارع از ملیتشان می ‌توانند وارد سیستم بهداشت و درمان این کشور شده و مشغول به کار شوند. به علت یکسان بودن سیستم آموزشی در کلیه کشورهای اروپایی، افرادی که این رشته را در سایر کشورهای قاره سبز که عضو کنوانسوین بولونیا هستند نیز تحصیل کرده باشند، می ‌توانند بدون انجام فرآیند معادل سازی مدارک تحصیلی، از فرصت استخدام دندانپزشک در دانمارک بهره مند گردند. هموطنان عزیزمان که در هر یک از کشورهای اروپایی به تحصیل رشته دندانپزشکی پرداخته اند، برای ورود به بازار کار این کشور و سیستم بهداشت و درمان سوئد هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت و مستقیماً می ‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند و نیازی نیست مدارک تحصیلی علوم پزشکی خود را در این کشور معادل سازی کنند.

همچنین بخوانید:  استخدام دندانپزشک در انگلیس

اما برای افرادی که به تحصیل رشته دندانپزشکی در در کشورهایی به جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله ایران پرداخته اند، شرایط کمی دشوارتر است و آنان باید حتماً فرایند معادل سازی مدارک تحصیلی خود در دانمارک را طی کنند تا شانس کاریابی دندانپزشکان در دانمارک را به دست آورند.

 

کاریابی دندانپزشکان در دانمارک

همان طور که ذکر شد متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی دندانپزشکان در دانمارک که در این کشور و سایر کشورهای اروپایی تحصیل نکرده اند، در ابتدای امر باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای ارزشیابی و معادل سازی به سیستم بهداشت و درمان این کشور ارائه نمایند. آنان همچنین می بایست مدرک زبان دانمارکی نیز برای نشان دادن تسلط خود به زبان رسمی این کشور ارائه نمایند. زیرا رشته دندانپزشکی نیز مانند سایر رشته های مرتبط با بخش سلامت، از رشته هایی است که در آن به ارتباط کلامی با مردم، به ویژه بیماران و سایر اعضای کادر درمان نیاز فراوانی است و نمی توان تصور کرد فردی به زبان یک کشور تسلط کافی نداشته و در سیستم بهداشت و درمان آن به فعالیت بپردازد. این مورد به دندانپزشکان مختص نیست و به عنوان مثال مشتاقان استفاده از فرصت استخدام پزشکان در دانمارک نیز باید مدرک زبان دانمارکی ارائه نمایند.

در مرحله بعدی پروسه معادل سازی مدارک علوم پزشکی در دانمارک، درصورت تایید اولیه مدارک، این افراد باید در آزمون های علوم پزشکی این کشور شرکت کنند تا صلاحیت خود را به سیستم بهداشت و درمان این کشور اثبات نمایند و بتوانند مجوز کار را در نظام سلامت دانمارک به دست آورند. افرادی که در آزمون ذکر شده موفقیت به دست می آورند در واقع معادل یک دندانپزشک دانمارکی دارای صلاحیت علمی برای کار در سیستم بهداشتی درمانی کشور شناخته می شوند و سپس باید دوره ۱۸ ماهه کارورزی را در مراکز بهداشت و درمانی این کشور بگذرانند. در طول دوره کارورزی، یک آزمون به صورت شفاهی و عملی نیز باید گذرانده شود و سپس دوره آشنایی با قوانین پزشکی دانمارک نیز باید طی گردد. در پایان تمامی مراحل اجازه کار رسمی به عنوان یک دندانپزشک در کشور دانمارک به متقاضی اعطا می گردد.

همچنین بخوانید:  استخدام دندانپزشک در هلند

روال صحیح برای استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در دانمارک این است که فرد متقاضی از کشور مبدا برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور اقدام نموده و مذاکرات شغلی با کارفرمایان فعال در سیستم بهداشت و درمان دانمارک را از کشور مبدا انجام دهد. برای این منظور علاوه بر دانش پزشکی، این افراد باید به زبان دانمارکی نیز تسلط کافی داشته باشند. همچنین آشنایی با فنون مذاکرات شغلی و همچنین شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور دانمارک نیز از دیگر مواردی است که مورد نیاز این افراد در طول مصاحبه شغلی خواهد بود. البته متاسفانه بسیاری از مشتاقان کاریابی دندانپزشکان در دانمارک با این موارد آشنایی کافی ندارد و از این رو نمی توانند شخصا در این زمینه موفقیتی به دست آورند.

از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی می تواند برای این عزیزان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها سابقه درخشان در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه در زمینه های تخصصی علوم پزشکی به کشورهای اروپایی از جمله دانمارک، آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان در زمینه اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فعال در این کشور می باشد. همچنین این کاریابی بین المللی خدماتی متنوع ارائه داده و علاوه بر کاریابی پزشکان و دندانپزشکان در دانمارک، در زمینه استخدام پزشک در اتریش، آلمان، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزلند، قطر، کویت، عمان و سایر کشورهای دنیا نیز آماده کمک به هموطنان عزیزمان می باشد.

 

درآمد دندانپزشکان در دانمارک

از اصلی ترین علل اقبال دندانپزشکان به استفاده از فرصت استخدام دندانپزشک در دانمارک، کمبود نیروی کار پزشکی در این کشور است. از این رو بازار کار این کشور بسیار تشنه نیروی متخصص بخش بهداشت و درمان است و بسیاری از هموطنان ما نیز می توانند از فرصت کاریابی دندانپزشکان در دانمارک بهره‌ مند شوند. اما دیگر علت اقبال متخصصان این رشته به کار در کشور سوئد، بالابودن درآمد دندانپزشکان در دانمارک است.

همچنین بخوانید:  استخدام دندانپزشک در سوئیس

در بررسی های انجام گرفته میزان درآمد دندانپزشکان در دانمارک در جایگاه دوم در میان کلیه کشورهای اروپایی قرار دارد. این رقم میانگین حدود 63 هزار دلار در سال است که البته بسته به میزان تجربه و سابقه کاری و تخصص دندانپزشکان می تواند بسیار بالاتر نیز برود. البته باید در نظر داشت مالیات بر درآمد در دانمارک از بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر بوده و بعضا تا 50 درصد نیز می رسد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به دانمارک و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *