استخدام داروساز در سوئیس

سال هاست که کشور سوئیس به عنوان کشوری با سطح رفاه بسیار بالا و ثبات اقتصادی شناخته می شود و طبیعیست که کار و زندگی در چنین کشوری برای افراد متخصص از سراسر دنیا بسیار مطلوب باشد. شرایط بازار کار این کشور برای اغلب مشاغل به ویژه متخصصان رشته های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، بسیار مناسب است. رشته داروسازی نیز از جمله مشاغلی می باشد که در سال های اخیر همواره در لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس جای گرفته و این کشور با کمبود متخصصان این رشته مواجه است. به همین دلیل شرایط برای استخدام داروساز در سوئیس فراهم است و متخصصان ایرانی این رشته نیز به همین دلیل اقبال زیادی به استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در سوئیس نشان می دهند. در این مطلب به شرایط استخدام متخصصان رشته داروسازی در کشور سوئیس اشاره می نماییم.

به منظور بهره مندی از فرصت استخدام داروساز در سوئیس، متخصصان این رشته نیز باید همانند متقاضیان استخدام پزشک در سوئیس مدارک تحصیلی علوم پزشکی خود را در این کشور معادل سازی نمایند تا به آنان مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور پیشرفته اعطا گردد. به طور کلی سخت گیری ها برای کار متخصصان بخش سلامت در کشورهای مختلف اگر در دانشگاه های آن کشور تحصیل نکرده باشند بسیار زیاد است و نظام سلامت کشور ها ریسک نکرده و به هر فردی اجازه کار در سیستم بهداشت و درمان را بدون اثبات شایستگی های خود نمی دهد.

روال کار بدین صورت است که اگر فردی در دانشگاه های سوئیس به تحصیل رشته داروسازی پرداخته باشد فارغ از ملیت وی پس از اتمام تحصیلاتش می ‌تواند ویزای کار سوئیس و مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور را دریافت نماید و بدون هیچ مشکلی در این کشور مشغول به کار شود. علاوه بر این فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه های سایر کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون بولونیا نیز در صورتی که قصد کار در سوئیس را داشته باشند، فارغ از ملیتشان مجوز کار در این کشور را بدون هیچ مشکلی دریافت می کنند. زیرا نظام آموزشی کشورهای عضو این کنوانسیون از هماهنگی بالایی برخوردارند و فارغ التحصیلان دانشگاه های هر یک از این کشورها در سایر کشورهای عضو نیز مدارکشان مورد تایید خواهد بود. اما فارغ ‌التحصیلان این رشته و همچنین رشته‌ های دیگر بخش سلامت از جمله پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی در صورتی که در دانشگاه های سایر کشورهای دنیا تحصیل کرده باشند، اگر قصد کار در سوئیس را داشته باشند حتما باید مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی خود در این کشور را طی نمایند تا به آنان مجوز کار اعطا گردد. برای طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک داروسازی در سوئیس، این افراد باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای سازمان داروسازی این کشور ارسال نمایند تا در صورت دریافت تایید اولیه، در آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در سوئیس شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن، دوره کارورزی را در این کشور طی نمایند و در پایان، مجوز کار به عنوان یک داروساز در کشور سوئیس را دریافت نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در سوئد

سوئیس یک کشور چند زبانه به حساب می آید و در هر یک از مناطق این کشور یک زبان به عنوان زبان رسمی و مورد تکلم محسوب می شود. در اغلب مناطق پرجمعیت این کشور، زبان رسمی زبان آلمانی است و در برخی دیگر از مناطق نیز زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی به حساب می آید. در معدود مناطقی از کشور سوئیس نیز زبان رسمی زبان ایتالیایی می باشد. نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که آزمون معادل سازی مدارک رشته های علوم پزشکی و رشته های مرتبط با نظام سلامت در سوئیس در هر یک از مناطق این کشور در دانشگاه ‌های علوم پزشکی همان منطقه برگزار می‌ شود. زبان برگزاری این آزمون نیز در هر منطقه، زبان رسمی همان منطقه خواهد بود و متقاضیان کار داروسازی در این کشور باید این موضوع را برای انتخاب محل کار و زندگی خود در این کشور لحاظ نمایند. به عنوان مثال اگر این افراد به زبان آلمانی تسلط بالایی دارند حتماً باید تقاضای معادل سازی مدارک و اخذ مجوز کار در نظام سلامت را از مناطق آلمانی زبان این کشور بنمایند تا در دانشگاه‌ های علوم پزشکی همان منطقه و به زبان آلمانی آزمون معادل سازی را سپری نمایند. همچنین مانند سایر کشورهای دنیا اتباع خارجی که قصد داشته باشند در نظام سلامت کشور سوئیس کار کنند، باید مدرک زبان معتبر نیز ارائه نمایند که بنا به منطقه ‌ای که در آن مشغول به کار خواهند شد، باید مدرک زبان آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی اخذ نموده و به ارگان مربوطه ارائه نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در کویت

اما اگر افراد متقاضی استخدام داروساز در سوئیس نخواهند در داروخانه ها به عنوان داروساز کار کنند و قصد کار در کارخانجات و شرکت های دارویی کشور سوئیس را داشته باشند، می توانند بدون طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک در این کشور وارد بازار کار سوئیس شوند و فقط کافیست از کارفرمایان فعال در این کشور یک جاب آفر دریافت نمایند تا از این طریق ویزای کار کشور سوئیس را اخذ نمایند. کشور سوئیس شرکت ها و کارخانجات بسیار بزرگی در زمینه صنایع داروی داشته و در این شرکت ها مواد اولیه تولید دارو و همچنین انواع سرم، واکسن و دارو تولید و به بازارهای جهانی عرضه می شوند. از این رو فرصت کار در شرکت های دارویی در این کشور بسیار فراهم است.

 

کاریابی داروسازان در سوئیس

به منظور استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در سوئیس فرقی ندارد که فرد متقاضی کار در داروخانه ها به عنوان داروساز و یا کار در شرکت ها و کارخانجات دارویی این کشور باشد و در هر دو صورت به یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور نیاز دارد. به این منظور متقاضیان باید مدارک تحصیلی، سوابق کاری و مدارک زبان خود را برای کارفرمایان فعال در سوئیس ارسال نمایند و درصورتی که شرایط آنان مناسب باشد معمولا از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آورند. در این مصاحبه‌های شغلی، این افراد باید سعی کنند کارفرمایان را به استخدام خود مجاب نمایند. از این رو باید تسلط خود به زبان منطقه مورد نظر در کشور سوئیس به خوبی نشان داده و همچنین خود را فردی مسلط به دانش رشته داروسازی نشان دهند. برای این منظور این افراد باید به فنون مصاحبه های شغلی بین المللی و ارتباطات موثر در مذاکرات، آشنایی داشته باشند. متاسفانه بسیاری از هموطنانمان در این زمینه با ضعف‌ هایی مواجه هستند و از این نظر نمی توانند موفقیت چندانی به دست آورند و به همین دلیل استفاده از خدمات یک کاریابی بین‌ المللی می ‌تواند برای آنان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت به کشورهای مختلف دنیا از جمله سوئیس آماده ارائه خدمات به ویژه در مورد اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری برای این عزیزان می باشد. تعداد زیاد پرونده های موفق در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان به کشورهای اروپایی از جمله سوئیس، موید تسلط کارشناسان این کاریابی بین المللی در زمینه اخذ جاب آفر و سایر مراحل پیش رو در اعزام این عزیزان می باشد. از این رو هموطنان عزیزمان برای پایین آوردن ریسک کار و افزایش شانس موفقیت خود در زمینه پیدا کردن فرصت های شغلی به ویژه در کشورهای اروپایی، می توانند از خدمات این کاریابی بین المللی نهایت بهره را ببرند.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در کانادا

 

درآمد داروسازان در سوئیس

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، داروسازی یکی از مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس بوده و جز مشاغل پر تقاضا در این کشور به شمار می رود و شرایط بازار کار این رشته در این کشور بسیار مناسب است. علاوه بر این درآمد داروسازان در سوئیس نیز بسیار مناسب می باشد و به همین دلیل استقبال از فرصت استخدام داروساز در سوئیس سال به سال رو به افزایش است. به طور میانگین درآمد داروسازان در سوئیس حدود 90 هزار فرانک سوئیس در سال است که البته این رقم بسته به میزان سابقه کار و تجربه افراد و شرایط شرکت یا داروخانه کارفرما می تواند متفاوت باشد. خوشبختانه همان طور که ذکر شد، این کشور شرکت های داروسازی بسیار مهمی دارد که در آن ها نیز همه ساله فرصت های شغلی فراوانی برای تحصیلکردگان این رشته فراهم است. شرکت های داروسازی بین المللی و چند ملیتی فراوانی نیز در این کشور شعبه و کارخانه دارند و از این رو هموطنان عزیزمان که قصد کار در این کشور را دارند، گزینه های زیادی پیش روی خود دارند.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به سوئیس و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *