استخدام داروساز در ترکیه

ترکیه همسایه غربی کشورمان در سال های اخیر به یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل شده و بسیاری از هموطنان ما نیز مشتاق ورود به بازار کار این کشور هستند. شرایط بازار کار این کشور به ویژه متخصصان رشته های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان، بسیار مناسب است. رشته داروسازی نیز از جمله مشاغلی می باشد که در سال های اخیر این کشور با کمبود متخصصان آن مواجه است. به همین دلیل شرایط برای استخدام داروساز در ترکیه فراهم است و متخصصان ایرانی این رشته نیز به همین دلیل اقبال زیادی به استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در ترکیه نشان می دهند. در این مطلب به شرایط استخدام متخصصان رشته داروسازی در کشور ترکیه اشاره می نماییم.

به منظور استفاده از فرصت استخدام داروساز در ترکیه، متخصصان این رشته نیز باید همانند متقاضیان استخدام پزشک در ترکیه مدارک تحصیلی علوم پزشکی خود را در این کشور معادل سازی نمایند تا به آنان مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور اعطا گردد. به طور کلی سخت گیری ها برای کار متخصصان بخش سلامت در کشورهای مختلف اگر در دانشگاه های آن کشور تحصیل نکرده باشند بسیار زیاد است و نظام سلامت کشورها ریسک نکرده و به هر فردی اجازه کار در سیستم بهداشت و درمان را بدون اثبات شایستگی های خود نمی دهد. اگر فردی در دانشگاه های ترکیه به تحصیل رشته داروسازی پرداخته باشد فارغ از ملیت وی، پس از اتمام تحصیلاتش می ‌تواند ویزای کار ترکیه و مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور را دریافت نماید و بدون هیچ مشکلی در این کشور مشغول به کار شود. اما فارغ ‌التحصیلان این رشته و همچنین رشته‌ های دیگر بخش سلامت از جمله پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی در صورتی که در دانشگاه های سایر کشورهای دنیا تحصیل کرده باشند، اگر قصد کار در ترکیه را داشته باشند حتما باید مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی خود در این کشور را طی نمایند تا به آنان مجوز کار اعطا گردد. برای طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک داروسازی در ترکیه، این افراد باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای نظام سلامت این کشور ارسال نمایند تا در صورت دریافت تایید اولیه در آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در ترکیه شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن، دوره کارورزی را در این کشور طی نمایند و در پایان، مجوز کار به عنوان یک داروساز در کشور ترکیه را دریافت نمایند. نکته مهم این است که آزمون معادل سازی مدارک داروسازی در ترکیه به زبان ترکی استانبولی برگزار می ‌شود و متقاضیان کار داروسازی در این کشور باید مدرک زبان ترکی استانبولی معتبر ارائه نمایند.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در اتریش

اما اگر افراد متقاضی استخدام داروساز در ترکیه نخواهند در داروخانه ها به عنوان داروساز کار کنند و قصد کار در کارخانجات و شرکت های دارویی کشور ترکیه را داشته باشند، می توانند بدون طی کردن فرآیند معادل سازی مدارک در این کشور وارد بازار کار ترکیه شوند و فقط کافیست از کارفرمایان فعال در این کشور یک جاب آفر دریافت نمایند تا از این طریق ویزای کار کشور ترکیه را اخذ نمایند. البته این موضوع مختص به ترکیه نیست و در تمامی کشورهای دنیا برای کار در شرکت ها و کارخانجات دارویی، فارغ التحصیلان داروسازی از دانشگاه های سایر کشورها نباید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی کنند.

 

کاریابی داروسازان در ترکیه

به منظور استفاده از فرصت کاریابی داروسازان در ترکیه فرقی ندارد که فرد متقاضی کار در داروخانه ها به عنوان داروساز و یا کار در شرکت ها و کارخانجات دارویی این کشور باشد و در هر دو صورت به یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور نیاز دارد. به این منظور متقاضیان باید مدارک تحصیلی، سوابق کاری و مدارک زبان خود را برای کارفرمایان فعال در ترکیه ارسال نمایند و درصورتی که شرایط آنان مناسب باشد معمولا از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آورند. در این مصاحبه‌های شغلی، این افراد باید سعی کنند کارفرمایان را به استخدام خود مجاب نمایند. از این رو باید تسلط خود به زبان های ترکی و در برخی موارد انگلیسی به خوبی نشان داده و همچنین خود را فردی مسلط به دانش رشته داروسازی نشان دهند. برای این منظور این افراد باید به فنون مصاحبه های شغلی بین المللی و ارتباطات موثر در مذاکرات، آشنایی داشته باشند. متاسفانه بسیاری از هموطنانمان در این زمینه با ضعف‌ هایی مواجه هستند و از این نظر نمی توانند موفقیت چندانی به دست آورند و به همین دلیل استفاده از خدمات یک کاریابی بین‌ المللی می ‌تواند برای آنان راهگشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به ویژه متخصصان بخش سلامت به کشورهای مختلف دنیا از جمله ترکیه آماده ارائه خدمات به ویژه در مورد اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری برای این عزیزان می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در کویت

 

درآمد داروسازان در ترکیه

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، داروسازی جز مشاغل پر تقاضا در این کشور به شمار می رود و شرایط بازار کار این رشته در این کشور بسیار مناسب است. علاوه بر این درآمد داروسازان در ترکیه نیز بسیار مناسب می باشد و به همین دلیل استقبال از فرصت استخدام داروساز در ترکیه سال به سال رو به افزایش است. به طور میانگین درآمد داروسازان در ترکیه حدود 10 هزار لیر ترکیه در سال است که البته این رقم بسته به میزان سابقه کار و تجربه افراد و شرایط شرکت یا داروخانه کارفرما می تواند متفاوت باشد. داروسازان تازه فارغ التحصیل شده و بدون تجربه کاری حداقل 5 هزار لیر ترکیه در سال به طور میانگین درآمد دارند. درآمد داروسازان در ترکیه با تجربه کاری بالا می تواند تا 16 هزار لیر ترکیه در سال بالا رود.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به ترکیه و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *