استخدام داروساز در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مهاجر پذیر به شمار می رود که در زمینه رشته های مرتبط با علوم پزشکی و نظام سلامت، بازار کار بسیار مناسبی برای متخصصان از کشورهای دیگر در آن فراهم است است. همچنین به علت بالا بودن درآمد داروسازان در استرالیا بسیاری از متخصصان این رشته از سراسر دنیا و همچنین از کشور عزیزمان ایران مشتاق استفاده از فرصت استخدام داروساز در استرالیا می باشند.

شرایط رشته داروسازی نیز همانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، و سایر رشته های پیراپزشکی بوده و این رشته ها نیز به علت این که مستقیماً با جان و سلامت انسان ها در ارتباط هستند، از رشته های حساس محسوب می شود به همین علت افرادی که قصد ورود به بازار کار کشور استرالیا در این رشته را دارند و در دانشگاه‌ های کشوری جز استرالیا و نیوزلند تحصیل کرده اند، باید حتماً برای اخذ مجوز کار در این کشور مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند تا مجوز کار دریافت نموده و بتوانند از فرصت استخدام داروساز در استرالیا بهره مند شوند.

متقاضیان استفاده از فرصت استخدام داروساز در استرالیا ابتدا باید در شورای داروسازی استرالیا ثبت نام کرده و مدارک تحصیلی دانشگاهی خود را به همراه سوابق شغلی به این شورا ارائه نمایند و در آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی در این کشور شرکت نمایند. آزمون معادل سازی مدرک داروسازی استرالیا مباحثی چون ژنتیک و گیاه شناسی، بیوشیمی و بیولوژی، ریاضیات، بیوفیزیک، شیمی و فیزیک را شامل می شود. مرحله آخر نیز گذراندن یک دوره کارورزی یا انترنی تقریباً یک ساله زیرنظر یک داروساز رجیستر شده در این کشور می باشد که در پایان آن، به این افراد مجوز کار داروسازی در کشور استرالیا داده می شود.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در ترکیه

نکته مهم دیگر که متقاضیان کاریابی داروسازان در استرالیا باید در نظر داشته باشند، این است که همانند سایر کشورهای دنیا آزمون معادل سازی مدرک داروسازی در این کشور نیز به زبان رسمی همین کشور یعنی زبان انگلیسی برگزار می‌شود و برای موفقیت در این آزمون حتماً باید تسلط بسیار بالایی به زبان انگلیسی داشته باشند. از طرف دیگر برای اخذ ویزای کار کشور استرالیا که یک ویزای امتیاز محور است، یکی از اصلی ‌ترین فاکتورها داشتن تسلط به زبان انگلیسی و اثبات آن از طریق ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس، تافل، ‏PTE و غیره است.

نکته مهم دیگر در این زمینه این است که برای کار در شرکت های دارویی فعال در کشور استرالیا و کارخانجات تولید دارو و مکمل های غذایی و دارویی هیچ وجه نیازی به معادل سازی مدارک در این کشور وجود ندارد و متقاضیانی که در کشورهای مختلف تحصیل کرده اند، در صورتی که بخواهند در چنین شرکت هایی در کشور استرالیا مشغول به کار شوند فقط کافی است با کارفرما مذاکره نموده و یک جاب آفر دریافت نمایند. در واقع فقط برای کار به عنوان داروساز در داروخانه باید به معادل سازی مدارک اقدام نمود.

 

کاریابی داروسازان در استرالیا

متقاضیان کاریابی داروسازان در استرالیا از دو طریق می‌ توانند وارد این کشور شده و در رشته خود مشغول به کار شوند. روش اول این است که این افراد با به دست آوردن امتیازهای لازم از فاکتورهای مختلف از جمله سن، تسلط به زبان انگلیسی، میزان سابقه کاری و همچنین سطح تحصیلات ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار استرالیا را دریافت نموده و در مدت زمان تعیین شده در این ویزا سعی کنند یک کار مرتبط با رشته خود را در این کشور پیدا نمایند و در صورت مشغول به کار شدن ویزای کار آنان تمدید شده و در نهایت می‌ توانند حتی اقامت دائم استرالیا را نیز پس از چند سال به دست آورند.

همچنین بخوانید:  کاریابی داروسازان در انگلیس

اما روش دوم روش مطمئن تر است و متقاضیان کاریابی داروسازان در استرالیا از این طریق، بسیار بدون ریسک می ‌توانند وارد این کشور شده و مشغول به کار شوند. در این روش متقاضیان استفاده از فرصت استخدام داروساز در استرالیا باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در این کشور ارسال ‌کنند. در صورتی که شرایط مناسبی داشته باشند و کارفرما حس کند نیروی کار مناسبی پیدا کرده با آنان تماس گرفته شده و به مصاحبه کاری معمولا به صورت آنلاین دعوت می شوند و در صورتی که بتوانند کارفرما را به استخدام خود قانع نمایند، یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت کرده و از این طریق ویزای کار این کشور را اخذ می ‌کنند. مهمترین مشکل برای هموطنان عزیزمان همین مرحله یعنی اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور است. زیرا برای این کار باید با اصول مصاحبه های شغلی در کشور استرالیا آشنایی کافی داشته باشند.

از این رو استفاده از خدمات یک کاریابی بین ‌المللی می‌ تواند برای این عزیزان مفید واقع شود و به همین جهت کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار متخصص در رشته های مختلف از جمله داروسازان به خارج از کشور به ویژه کشور استرالیا آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد. این خدمات در کشور استرالیا برای کارشناسان تمامی رشته ها ارائه می گردد و به عنوان مثال تعداد زیادی از متقاضیان کاریابی پرستاران در استرالیا توانسته اند از طریق خدمات این کاریابی بین المللی به این کشور وارد شده و مشغول به کار شوند.

همچنین بخوانید:  استخدام داروساز در سوئیس

 

درآمد داروسازان در استرالیا

علاوه بر مناسب بودن شرایط کاری در این کشور، مناسب بودن درآمد داروسازان در استرالیا نیز یکی دیگر از اصلی ‌ترین علل اقبال متخصصان این رشته به مهاجرت کاری به این کشور است. به طور میانگین درآمد داروسازان در استرالیا بین ۴۰ تا ۵۰ دلار در ساعت است که بسته به شرایط کارفرما آن و میزان تجربه و تخصص داروسازان تعیین می شود. یک داروساز که یک کار تمام وقت در کشور استرالیا داشته باشد، می ‌تواند رقمی تا 7 هزار دلار نیز درآمد کسب نماید و با یک کار نیمه وقت سه روز در هفته و هر روز ۷ روز کاری درآمدی بین ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار استرالیا به دست می آورد.

برای افرادی که قصد کار به عنوان داروساز در خارج از کشور را دارند، استرالیا گزینه ای بسیار عالی به حساب می آید. اما برخی ترجیح می دهند در کشوری نزدیک تر از استرالیا به ویژه کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند و برای آنان استفاده از فرصت استخدام داروساز در انگلیس، آلمان و اتریش می تواند به مراتب مناسب تر باشد.

 

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به استرالیا و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره کاریابی بین المللی پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *