استخدام حسابدار در نروژ

می دانیم که برخی رشته ها به علت ماهیتشان، در اکثر کشورهای دنیا به ویژه کشورهایی که اقتصاد پر رونقی دارند، از بازار کار بسیار مناسبی برخوردارند. حسابداری یکی از این رشته ها بوده و از پرکاربردترین رشته ها در سراسر دنیا به شمار می رود و به همین علت بسیاری از جوانان که دارای استعداد و علاقه در این زمینه هستند، همه ساله به تحصیل این رشته می ‌پردازند. در کشور ما نیز بسیاری از جوانان مستعد همه ساله به تحصیل این رشته پرداخته و وارد بازار کار می‌ شوند. اما در میان متخصصان رشته حسابداری نیز مانند متخصصان سایر مشاغل، افراد علاقه مند کار در خارج از کشور بسیار فراوانند. شرایط بازار کار این رشته در کشورهای مختلف به یک اندازه مناسب نیست و هر فردی باید سعی کند بهترین شرایط کاری و درآمدی را در اثر مهاجرت کاری برای خود رقم بزند. یکی از بهترین کشورها برای کار حسابداران، نروژ می باشد که کشور نفتی و ثروتمند منطقه اسکاندیناوی به شمار می رود. در این کشور که از نظر سطح رفاه اجتماعی از برترین کشورهای دنیا به شمار می رود، فرصت های شغلی متعددی در زمینه های مختلف برای حسابداران فراهم است و به همین جهت بسیاری از متخصصان این رشته از سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران مشتاق استفاده از فرصت استخدام حسابدار در نروژ می باشند.

هر سال لیست مشاغل مورد نیاز نروژ توسط دولت این کشور اعلام می شود و در سال های اخیر همواره رشته حسابداری در این لیست قرار گرفته است. قرار گرفتن در این لیست بدین معناست که متقاضیان می توانند از فرصت استخدام حسابدار در نروژ بهره مند شده و وارد اکوسیستم کسب و کار این کشور پیشرفته و مرفه شوند.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در دانمارک

طیف وسیعی از افراد متخصص در این رشته از جمله دفترداران و حسابدارانی که مسئول نگهداری و تکمیل و ثبت دفاتر مالی هستند، حفظ کنندگان سوابق حساب، ممیزی معاملات مالی و ثبت گردش های تجاری می توانند از فرصت استخدام حسابدار در نروژ برخوردار شوند. با توجه به رونق روز اقزون اقتصاد کشور نروژ و افزایش تاسیس شرکت های بین المللی بسیار متعدد در مناطق مختلف این کشور، و با توجه به این موضوع که اکثر کسب و کارها و شرکت ها به حسابدار متخصص و مجرب نیاز دارند، شرایط مهاجرتی برای حسابداران از وضعیت مناسبی برخوردار شده و سال به سال فرصت های شغلی بیشتری برای حسابداران در اکوسیستم کسب و کار کشور نروژ مهیا می شود.

حسابداران باید برای اخذ ویزای کار کشور نروژ مدرک زبان نروژی معتبر حداقل در سطح B2 اخذ کرده و به اداره مهاجرت این کشور ارائه نمایند. بدون داشتن مدرک زبان نروژی امکان اخذ ویزای کار کشور نروژ و همچنین جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در این کشور ممکن نیست. دیگر مورد مهم در این زمینه، سن افراد می باشد. در سال های اخیر در اغلب موارد افراد نهایتا با 40 سال سن موفق به دریافت جاب آفر و همچنین ویزای کاری کشور نروژ شده اند و معمولا افراد بالای 40 سال شانس چندانی در این زمینه دارا نبوده اند.

کاریابی حسابداران در نروژ

برای افرادی که قصد دارند از فرصت کاریابی حسابداران در نروژ بهره‌ مند شوند، حداقل داشتن مدرک دیپلم دبیرستانی و گذراندن دوره تحصیلی در مراکز فنی حرفه ای در زمینه مرتبط با گذراندن دو سال دوره آموزشی در مراکز معتبر یا گذراندن دوره های تحصیلات دانشگاهی رشته حسابداری در دانشگاه های مورد تایید کشور نروژ در نقاط مختلف دنیا، به همراه داشتن چند سال سابقه کاری به عنوان حسابدار امور مالی یا بانکی لازم است.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در کانادا

متقاضیان استخدام حسابدار در نروژ باید از کشور مبدا مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در این کشور ارسال کنند و در صورتی که شرایط آنان برای فرد کارفرما جذاب باشد معمولا از آنها برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آید. در طول مصاحبه این افراد باید تسلط خود به ریزه کاری های رشته حسابداری و همچنین نرم افزار های مرتبط را به خوبی اثبات کنند و همچنین نشان دهند که به زبان نروژی تسلط بالایی دارند. در این صورت می‌ توانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری را از کارفرمای موردنظر در کشور نروژ دریافت نموده و از این طریق ویزای کار را به دست آورند و وارد این کشور شوند. اما بسیاری از هموطنانمان با تکنیک های مصاحبه های شغلی به ویژه مصاحبه های شغلی بین المللی آشنایی کافی ندارند و به همین جهت نمی ‌توانند کارفرمایان بین‌ المللی را به استخدام خود مجاب نمایند. از این رو برای مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی حسابداران در نروژ استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور نروژ آشناست می تواند راه ‌گشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار متخصص در رشته های مختلف از جمله حسابداران به کشورهای مختلف دنیا از جمله نروژ، استرالیا، کانادا، آمریکا، انگلیس، سوئیس، اتریش و آلمان آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان این زمینه می باشد.

درآمد حسابداران در نروژ

دلایل مختلفی برای استقبال از فرصت استخدام حسابدار در نروژ در میان متخصصان این رشته وجود دارد که از مهم ترین موارد می توان به شرایط مناسب بازار کار این کشور و امنیت شغلی مناسب در اکوسیستم کسب و کار نروژ اشاره نمود. اما شاید اصلی ‌ترین دلیل این موضوع، مناسب بودن درآمد حسابداران در نروژ باشد. حقوق حسابداران در نروژ به نسبت بسیاری از کشورها به ویژه اغلب اعضای اتحادیه اروپا بالاتر است.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در نیوزلند

بازار کار حسابداری در نروژ انواع مشاغل و رتبه های مختلف شغلی را شامل می شود که فعالیت در هر کدام میزان درآمد متفاوتی را به همراه خواهد داشت . به طور کلی می توان گفت که حقوق شغل حسابداری در کشور نروژ به طور میانگین معادل 70 هزار دلار در سال است که بیشترین میزان مربوط به حسابدار ارشد و سرپرست حسابداری و کمترین آن کمک حسابدار و یا منشی حسابدار می باشد. درآمد حسابداران در نروژ بسته به سوابق کاری و تجربه شغلی آن ها می ‌تواند بسیار بالا رود. همچنین درآمد حسابداران در نروژ در شهرهای مختلف این کشور نیز متفاوت می باشد.

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به نروژ و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *