استخدام حسابدار در استرالیا

می دانیم که شغل حسابداری، ذاتا بدین صورت است که در تمامی کسب و کارها به خدمات آن نیاز است. از این رو در کشورهایی که شرایط اقتصاد مناسب بوده و رونق اقتصادی برقرار است، شرایط بازار کار این رشته بسیار مناسب تر است. کشور استرالیا با داشتن اقتصادی در حال رشد و کسب و کارهای فعال فراوان، می تواند یک مقصد کاریابی و مهاجرت کاری بسیار عالی برای حسابداران از سراسر دنیا به حساب آید. در این مطلب قصد داریم به شرایط استخدام حسابدار در استرالیا اشاره نماییم.

استرالیا کشوری توسعه یافته به حساب می آید که همچنان در مسیر توسعه هر چه بیشتر قدم بر می دارد. سالانه تعداد زیادی شرکت و کسب و کار جدید در این کشور تاسیس می شوند که با توجه به این موضوع، می توان دورنمای بازار کار و شانس استخدام حسابدار در استرالیا را برای متخصصان این رشته، بسیار روشن دانست. شرکت های بین المللی فراوانی نیز همه ساله وارد این کشور شده و با تاسیس شعبه، در اکوسیستم کسب و کار این کشور مهاجرپذیر، به فعالیت مشغول می شوند. همچنین استارتاپ های دانش بنیان فراوانی نیز همه ساله در این کشور تشکیل می شود. حتی دولت این کشور برای جذب افراد کارآفرین خلاق، در سال های اخیر برنامه ویزای استارتاپ استرالیا را تدارک دهده که از این طریق به کارآفرینان، اقامت دائم این کشور را اعطا می کند. جذب کارآفرینان و افزایش کسب و کارهای فعال به معنای افزایش فرصت های شغلی در اکوسیستم کسب و کار این کشور پهناور می باشد.

کاریابی حسابداران در استرالیا

می دانیم که همه ساله لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا اعلام می شود و در سال های اخیر همواره رشته حسابداری با چندین عنوان شغلی، در این لیست قرار گرفته است. عناوین شغلی مرتبط با حسابداری مشتمل بر: حسابدار عمومی با کد 221111، حسابرس مستقل با کد 221213، مدیر حسابداری با کد 221112، حسابدار مالیاتی با کد 221113، مدیر مالی با کد 132211 و صندوقدار با کد 221212 در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارند. افرادی که قصد دارند از فرصت کاریابی حسابداران در استرالیا بهره‌ مند شوند، باید مدارکشان توسط سازمان ارزیابی مدارک حسابداران دولتی استرالیا بررسی و تایید شود. البته افرادی که این رشته را در دانشگاه های خود کشور استرالیا و همچنین کشور نیوزلند تحصیل کرده اند، نیازی به ارزیابی مدارک جهت اخذ مجوز کار به عنوان حسابدار در این کشور نخواهند داشت.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در آلمان

مشتاقان استفاده از فرصت استخدام حسابدار در استرالیا، باید از کشور مبدا مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در این کشور ارسال کنند و در صورتی که شرایط آنان برای فرد کارفرما جذاب باشد، معمولا از آنها برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آید. در طول مصاحبه این افراد باید تسلط خود به ریزه کاری های رشته حسابداری و همچنین نرم افزار های مرتبط را به خوبی اثبات کنند و همچنین نشان دهند که به زبان انگلیسی تسلط بالایی دارند. در این صورت می‌ توانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری را از کارفرمای موردنظر در کشور استرالیا دریافت نموده و از این طریق ویزای کار را به دست آورند و وارد این کشور شوند. علاوه بر داشتن جاب آفر، برای اخذ ویزای کار استرالیا که یک ویزای امتیاز محور است باید از فاکتورهای دیگری همچون سن، میزان تحصیلات، میزان تجربه کاری مرتبط و میزان تسلط به زبان انگلیسی با ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس، تافل و پی تی ئی نیز امتیازات لازم را به دست آورد.

متاسفانه عده کثیری از هموطنانمان که قصد کار در کشورهای دیگر همچون استرالیا را دارند، با تکنیک های مصاحبه های شغلی به ویژه مصاحبه های شغلی بین المللی آشنایی کافی ندارند و به همین جهت نمی ‌توانند کارفرمایان بین‌ المللی را به استخدام خود مجاب نمایند. از این رو برای مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی حسابداران در استرالیا استفاده از خدمات یک کاریابی بین المللی که به شرایط اکوسیستم کسب و کار کشور استرالیا آشناست می تواند راه ‌گشا باشد. کاریابی بین المللی پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار متخصص در رشته های مختلف از جمله حسابداران به کشورهای مختلف دنیا از جمله استرالیا، کانادا، آمریکا، انگلیس، نیوزلند، سوئیس، اتریش و آلمان آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان این زمینه می باشد.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در انگلیس

درآمد حسابداران در استرالیا

دلایل فراوانی برای استقبال از فرصت استخدام حسابدار در استرالیا در میان متخصصان این رشته وجود دارد که از مهم ترین موارد می توان به شرایط مناسب بازار کار این کشور و امنیت شغلی مناسب در اکوسیستم کسب و کار استرالیا اشاره نمود. اما شاید اصلی ‌ترین دلیل این موضوع، مناسب بودن درآمد حسابداران در استرالیا باشد. حقوق حسابداران در استرالیا به نسبت به اغلب کشورهای اتحادیه اروپا بالاتر است. بازار کار حسابداری در استرالیا انواع مشاغل و رتبه های مختلف شغلی را شامل می شود که فعالیت در هر کدام میزان درآمد متفاوتی را به همراه خواهد داشت . به طور کلی می توان گفت که حقوق شغل حسابداری در کشور استرالیا از 35 تا 122هزار دلار استرالیا در سال متغیر است که بیشترین آن مربوط به حسابدار ارشد و سرپرست حسابداری و کمترین آن کمک حسابدار و یا منشی حسابدار که تجربه کاری ندارد، می باشد. درآمد حسابداران در استرالیا بسته به سوابق کاری و تجربه شغلی آن ها می ‌تواند بسیار بالا رود. اما میانگین درآمد حسابداران در استرالیا در کل، چیزی حدود 83 هزار دلار استرالیا در سال است. درآمد 25 درصد حسابدارها در استرالیا، کمتر از 53300 دلار در سال است، این در حالیست که 75 درصد آن‌ ها بیش از این مقدار، درآمد سالانه دارند. البته با توجه به آمار موجود، 25 درصد حسابداران نیز می‌ توانند بیش از 111000 دلار در سال به دست بیاورند.

به طور دقیقا تر، میانگین درآمد حسابداران در استرالیا با سابقه کاری کمتر از 2 سال 40.200 دلار در سال، با سابقه کاری 2 تا 5 سال 53.600 دلار در سال، با سابقه کاری 5 تا 10 سال 79.300 دلار در سال، با سابقه کاری 10 تا 15 سال 96600 دلار در سال، با سابقه کاری 15 تا 20 سال 105 هزار دلار در سال و با سابقه کاری بیش از 20 سال 114 هزار دلار در سال است.

همچنین بخوانید:  استخدام حسابدار در نیوزلند

علاوه بر این، درآمد حسابداران در استرالیا به شهر و ایالت محل کار آن ها در این کشور نیز بستگی دارد. بر اساس آمار در سال 2020، بالاترین میزان درآمد حسابدارها در این کشور به ترتیب به شهرهای آدلاید، بریزبن، کانبرا، گلد کوست، گاسفورد، ملبورن، نیوکاسل، پرت، سانشاین کوست، سیدنی و ولونگونگ اختصاص دارد.

کاریابی بین المللی پرگاس پارس آماده ارایه خدمات در خصوص انواع ویزای کار و اعزام نیروی کار به استرالیا و سایر کشورها می باشد. در ذیل، شماره تماس این کاریابی بین المللی ذکر شده است:

021-88662247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *